صفحه اصلی » سیاسی » انتخاب آیت الله رئیسی پاسخی به اتهام زنی ها علیه ایشان در سال 96 بود/ برخی دنبال شقه شقه کردن مردم ایران هستند

نماینده مردم تهران:

انتخاب آیت الله رئیسی پاسخی به اتهام زنی ها علیه ایشان در سال 96 بود/ برخی دنبال شقه شقه کردن مردم ایران هستند

نماینده مردم تهران گفت: اتهاماتی در انتخابات ۹۶ راجع به آقای رئیسی مطرح شد و بعضی ها باور کردند که سخنان ناجوانمردانه‌ای بود این که اگر آقای رئیسی انتخاب شود، چنین و چنان خواهد بود. همه مردم متوجه شدند نه تنها مطالبی که به ایشان نسبت داده شد صحت نداشت بلکه اتهام زنندگان خودشان از این جنس بودند

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

غلامحسین رضوانی در گفت و گو با صاحب نیوز پیرامون میزان مشارکت مردم در انتخابات گفت: اولین مسئله این است که ما در ذیل گفتمان غرب آوران دین ستیز صحبت نکنیم، به این معنا که غرب باوران به تقلید و تبعیت از روش های آنان دنبال شقه شقه کردن مردم اند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد:هنر امامت در اسلام این است که جامعه و یکپارچگی امت را حفظ کند که حضرت امام و حضرت آقا این مهم را به نحو احسن انجام دادند.

وی اضافه کرد: این ادعا که اگر مشارکت بالا رود مطلوب دیگران است یک تناقض دارد و آن این است که حضرت امام(ره) و حضرت آقا،به طور مکرر مصر بوده‌اند مشارکت بالا برود، خدای ناکرده اگر کسی اسیر این چنین باور های انحرافی شود، در تناقض با فرمایشات حضرت آقا قرار می گیرد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تاکید کرد:بعد دیگر این قضیه این است که برخی از هموطنان ما همواره نمی آیند رای بدهند که دلایل مختلف داشته، کسانی می آیند رای نداده این افراد را مصادره به مطلوب می کنند که این هم یک حرکت ناجوانمردانه است.

رضوانی اظهار داشت: بنابراین من به یکپارچگی مردم اعتقاد دارم و معتقدم اگر مشارکت هم ۲۰ یا ۳۰ درصد بالاتر بود، نتیجه همان می‌شد که الان حاصل شده،از طرفی وقتی ما دقت کنیم که مردم با توجه به نام مقدس جمهوری اسلامی، بعد از انقلاب به معنای واقعی کلمه تمام انتخابات را درک کردند‌.

این عضو هیئت علمی دانشگاه امیر کبیر اشاره کرد: قبل انقلاب انتخابات به معنای واقعی کلمه وجود نداشت، وقتی مردم در انتخابات شرکت می کنند به تدریج از نظر سیاسی رشد می کنند، خیلی طبیعی است که اگر در مقطعی بنده به عنوان رای دهنده اشتباه کنم، برای مرتبه بعدی بینش سیاسی من بالا رفته و انتخاب های بعدی من بهتر خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نکته دیگری که وجود دارد این است که اتهاماتی در انتخابات ۹۶ راجع به آقای رئیسی مطرح شد و بعضی ها باور کردند که سخنان ناجوانمردانه‌ای بود این که اگر آقای رئیسی انتخاب شود، چنین و چنان خواهد بود. همه مردم متوجه شدند نه تنها مطالبی که به ایشان نسبت داده شد صحت نداشت بلکه اتهام زنندگان خودشان از این جنس بودند، این را هم به تدریج مردم متوجه شدند.

رضوانی در پایان تاکید کرد: علاوه بر این ها، ما شیعه امیرالمومنین(ع) هستیم طبیعتاً مردم ایران طرفدار مظلوم هستند و متوجه ظلم و اتهام زنی ها مکرر به ایشان شدند، با توجه به نجابت، اخلاق اسلامی و خویشتنداری که داشتند، خود باعث روشنگری بیشتر مردم شد و انتخاب ایشان به نحو احسن اتفاق افتاد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد