صفحه اصلی » اقتصادی » اگر در کل مسیر بالادست این کنترل برداشت انجام نگیرد، کاهش مصرف پایدار نخواهد بود/ 69 درصد سد خالی است

اگر در کل مسیر بالادست این کنترل برداشت انجام نگیرد، کاهش مصرف پایدار نخواهد بود/ 69 درصد سد خالی است

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اصفهان با اعلام خبر کاهش 46 درصدی برداشت آب در فاصله سد چم طاق تا چم آسمان در استان، گفت: با همراهی و همکاری تمام ذینفعان در بالادست و اقدامات مجدانه شرکت آب منطقه ای اصفهان این کاهش برداشت عملی شده اما اگر در کل مسیر بالادست این کنترل و نظم برداشت انجام نگیرد، کاهش مصرف پایدار نخواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود چیتیان اظهار کرد: در حال حاضر ذخیره سد زاینده رود 444 میلیون مترمکعب است و 69 درصد سد خالی است.

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اصفهان، اظهار کرد: در حال حاضر ورودی سد زاینده رود 23 و خروجی آن 26 مترمکعب بر ثانیه است.

وی گفت: میزان بارش های تجمعی در سال گذشته 820 میلیمتر است که نسبت به سال گذشته و متوسط بلندمدت به ترتیب 30 و 39 درصد کاهش داشته است.

چیتیان با بیان این که پیش بینی بارش ها کمتر از نرمال است، افزود: بارش در سه ماه آتی در برخی از استان ها کمتر از نرمال و برای زمستان نیز در همه استان ها کمتر از نرمال خواهد بود.

در این جلسه هم چنین معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اصفهان با تأکید بر این که نظارت ها بر برداشت ها در طول رودخانه با جدیت صورت گیرد، خواستار اقدامات اجرایی در خصوص وضعیت پساب و قراردادهای آن شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد