صفحه اصلی » اقتصادی » آغاز نصب پلاک های هوشمند در شهر اصفهان

مدیرکل پست استان اصفهان خبر داد؛

آغاز نصب پلاک های هوشمند در شهر اصفهان

مدیرکل پست استان اصفهان از شروع عملیات به روز رسانی اطلاعات، تهیه و نصب پلاک های کد پستی هوشمند در شهر اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حمید باقری، با اشاره به اینکه نصب پلاک های هوشمند در شهر اصفهان در راستای پیاده‌سازی طرح ملی GNAF با الگوگیری از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا است، گفت: در جلسه ای با حضور رئیس سازمان فاوای شهرداری اصفهان مشکلات عملیات نصب کدپستی در منطقه 8 شهرداری اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و مقررشد با تشکیل کمیته راهبری مشترک، روند اجرای عملیات به صورت هفتگی بررسی شود.

مدیرکل پست استان اصفهان افزود: برنامه ریزی لازم برای پلاک کوبی کد پستی هوشمند ده رقمی برای مناطق چهار ، شش، هفت، هشت، 10، 12 و ۱۴  شهر اصفهان  تاپایان سال جاری زمان بندی شده است.

وی تصریح کرد: این پلاک های هوشمند مجهز به بارکدهای پستی (QR code)  هستند که به صورت بر خط اطلاعات خواسته شده را در اختیار کاربر می گذارد؛ به‌طور مثال اطلاعات ساختمانی از قیبل تعداد واحد، سال ساخت و تمام جزئیات مربوط به ساختمان داده می‌شود.

باقری افزود: پلاک های هوشمند قابلیت به‌روزرسانی دارند و نیازی به تعویض فیزیکی پلاک نصب شده نیسا و نمایش آدرس پستی صحیح ملک، بر اساس آخرین وضعیت بانک اطلاعاتی معابر و اطلاعات توصیفی اداره پست بوده و در کلیه سامانه‌هایی که به نحوی از طریق موقعیت‌های مکانی در حال سرویس دهی به شهروندان است قابل استفاده خواهد بود.

مدیر کل پست استان اصفهان در پایان گفت: مکان محور بودن، افزایش کارایی و دقت، داده‌های قابل اطمینان، امکان بارگذاری تمامی اطلاعات اماکن، حذف بازدید فیزیکی ادارات و سازمان‌ها از جمله مزایای پلاک‌های هوشمند است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد