صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی مردم اصفهان برای امور خیریه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد؛

کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی مردم اصفهان برای امور خیریه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: مردم استان اصفهان در سال گذشته بیش از ۱۰۰میلیارد تومان برای امور خیریه در زمینه‌های عمران بقاع، بهداشت و درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی هزینه شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمد حسین بلک صبح سه شنبه در آئین افتتاح رواق امام سجاد امامزاده سید محمد (ع) ضمن تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع) با بیان اینکه امامزادگان مایه مباهات و برکت در کشور هستند، اظهار داشت: دوستی با اهل بیت (ع) مودتی است که انسان را در مسیر اسلام و قرآن رشد می‌دهد و این رمز اصالت و ماندگاری است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه سطحی به فعالیت عمرانی در امامزادگان اشتباه است، افزود: امامزادگان پایه‌های استحکام و وحدت در کشور هستند، مودت به اهل بیت اسلام را زنده و پویا می‌کند و از این رو خیران نه به اجبار بلکه با عشق به امامزادگان و امور خیریه کمک می‌کنند.

عزت امامزادگان در واقع تکریم قرآن و ائمه است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با تاکید بر اینکه عزت امامزادگان در واقع تکریم قرآن و ائمه است، ابراز داشت: در این زمینه مردم استان اصفهان به ویژه مردم خمینی شهر زبانزد هستند و همواره در همه عرصه‌ها همراه نظام و مسئولان بوده‌اند که این امر جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه اداره اوقاف اعتبار دولتی ندارد، اضافه کرد: همه اعتبارات این سازمان از محل کمک‌های مردمی و درآمد موقوفات است که برکات فراوانی نیز دارد و حاصل آن کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی، اجرای پروژه‌های عمرانی، کمک به بهداشت و درمان و … است.

اعتبار ۳۲ میلیارد ریالی برای بهره برداری از رواق امام سجاد (ع)

حجت الاسلام بلک گفت: در سال گذشته مردم استان اصفهان ۱۰۰ میلیارد تومان خیرات داشته‌اند که این اعتبارات برای نیات مختلف هزینه شده است.

همچنین معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در این مراسم با بیان اینکه رواق امام سجاد (ع) در سال ۹۴ کلنگ زنی شده و بعد از ۶ سال به بهره برداری رسیده است، گفت: برای این پروژه ۳۲ میلیارد ریال هزینه شده است که ۲۴ میلیارد آن در بخش عمرانی و مابقی در زمینه برق و تأسیسات بوده است.

امیرحسین اسماعیلی‌پور با تاکید بر اینکه توجه به کیفیت اجرای پروژه در اولویت برنامه‌های قرآنی اوقاف است، تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد فضای مناسب و مرفه برای زائران است که در مراسم‌های زیاد این امامزاده مشارکت دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد