صفحه اصلی » اجتماعی » علت تغییر مزه آب اصفهان چیست؟

علت تغییر مزه آب اصفهان چیست؟

مدیر دفتر بهره‌برداری و توسعه خطوط انتقال آب اداره آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: سال ۱۴۰۰ تنها سالی بود که میزان آب‌دهی چاه‌های فلمن استان اصفهان به صفر رسید و همشهریان پیرامون تغییر مزه آب نگرانی نداشته باشند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ مجتبی اورنگی گفت: سال ۱۴۰۰ تنها سالی بود که میزان آب‌دهی چاه‌های فلمن استان اصفهان به صفر رسید و همشهریان پیرامون تغییر مزه آب نگرانی نداشته باشند.

مدیر دفتر بهره‌برداری و توسعه خطوط انتقال آب اداره آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد:  حدود سال ۱۳۵۰ چاه‌های فلمن حفاری شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌است و در طی این سال‌ها پرآب بوده و سال جاری تنها سالی است که آب داخل این چاه‌ها به صفر رسیده‌است.

وی بیان کرد: امسال هیچ‌گونه برداشتی از این چاه‌ها نداشته‌ایم که منجر به افت فشار و کمبود آب در سطح شهر شده است.

اورنگی در خصوص تغییر مزه آب که منجر به نگرانی بعضی از همشهریان شده‌است اظهار کرد: جای هیچ گونه نگرانی برای همشهریان وجود ندارد، زیرا آبی که از سمت تصفیه‌خانه بابا شیخ علی و چاه‌های حفر شده در سطح شهر به لوله کشی شهر وارد می‌شود هیچ مشکلی از جانب آلودگی و شاخص بهداشتی ندارد.

وی با اشاره به بهداشت آب لوله کشی شهر عنوان کرد: هم زمان شبکه بهداشت و سازمان بهره‌برداری و توسعه خطوط انتقال آب اداره آب و فاضلاب استان نظارت کامل بر شاخص‌های بهداشتی آب داشته و آن را از لحاظ میکروبی و هرگونه آلودگی رصد می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد