صفحه اصلی » اقتصادی » خرید تضمینی هفت هزار تن گندم در اصفهان

خرید تضمینی هفت هزار تن گندم در اصفهان

بیش از هفت هزار تن گندم در استان اصفهان خرید تضمینی شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛  مدیر سازمان تعاون روستایی اصفهان گفت: از ابتدای فصل برداشت از اوایل خرداد تاکنون هفت هزار و ۸۴۱ تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در این استان به‌صورت تضمینی خریداری شده است.

محسن حاج عابدی افزود: خرید تضمینی گندم همانند سال‌های گذشته با توجه به شرایط آب و هوایی از شهرستان‌های شمالی استان شروع شده است.

وی گفت: با توجه به وجود سیلو و مرکز خرید ملکی اداره کل غله در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، سازمان تعاون روستایی برای خرید تضمینی گندم در این شهرستان‌ها ورود پیدا نخواهد کرد.

مدیر سازمان تعاون روستایی اصفهان با بیان اینکه ۴۲ مرکز خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی در استان اصفهان فعال است افزود: خرید تضمینی از شهر مهاباد اردستان به‌عنوان اولین مرکز از اوایل خرداد شروع و دیروز پایان خرید در این منطقه اعلام شد.

محسن حاج عابدی افزود: پیش بینی تولید گندم از مزارع استان اصفهان بر اساس گزارش‌های سازمان جهاد کشاورزی ۱۷۶ هزار تن و پیش بینی خرید تضمینی حدود ۹۰ هزار تن است.

وی با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی اداره کل غله متولی پرداخت به کشاورزان است گفت: خرید تضمینی گندم در مراکز خرید استان اجرا می‌شود و به ازای هر کیلو گرم پنج هزار تومان با توجه به درجه پاکی گندم به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی اصفهان با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور ادامه دارد گفت: پارسال حدود ۱۲۰ هزار تن گندم، خرید تضمینی شد.

وی با اشاره به خرید تضمینی دانه‌های روغنی و محصولات راهبردی در استان اصفهان افزود: امسال چهار مرکز برای خرید دانه‌های روغنی اختصاص پیدا کرده است و با توجه به وجود کارخانه تولید روغن در استان این محصول به‌صورت مستقیم تحویل کارخانه شده و وجه آن به کشاورزان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد