صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » احتمال شروع سفرهای راهیان نور از نیمه دوم تیرماه/ شروع ثبت نام از داوطلبین خادمی شهدا 

مدیر کمیته مرکزی خادمین شهدای استان اصفهان:

احتمال شروع سفرهای راهیان نور از نیمه دوم تیرماه/ شروع ثبت نام از داوطلبین خادمی شهدا 

مدیر کمیته مرکزی خادمین شهدای استان اصفهان با بیان اینکه ماموریت اصلی خادمین شهدا خدمت به زائران شهدا است، گفت: خادمین شهدا به همان کیفیتی که در یادمان های شهدا خدمت می کردند هم اکنون در شهرستان های خود به زائران شهدا در گلستان های شهدا خدمت ارائه می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲

محمد رجایی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با بیان اینکه ماموریت اصلی کمیته خادمین شهدا راهیان نور، خادمی از زائران مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس است اظهار کرد: مجموع برنامه های کمیته خادمین شهدا در دو سطح طرح های ملی شامل برنامه هایی از قبیل اعزام خادمین شهدا به راهیان نور جنوب غرب و غرب کشور و طرح‌های استانی شامل برنامه هایی از قبیل مراسم تشییع شهدا، برگزاری یادواره های شهدا، اعزام به اردوهای جهادی، برگزاری یادواره ها و مجالس شهدا در یادمان های شهدا در گلستان های شهدا برگزار می شود.

مدیر کمیته مرکزی خادمین شهدای استان اصفهان افزود: متاسفانه از دو سال قبل به علت شیوع ویروس کرونا توفیق حضور در فضای بسیار ناب یادمان های عملیاتی دوران دفاع مقدس و اردوهای راهیان نور سراسر کشور سلب و فعالیت ها محدود شد و فعالیت ها محدود به اجرای طرح های استانی شده است.

وی در ادامه افزود: کمیته مرکزی خادمین الشهدای استان اصفهان هم اکنون بیش از چهار هزار عضو برادر و حدود دو هزار نفر عضو خواهر دارد که در گلستان های شهدای شهرستان ها به زائران شهدا خدمت می کنند.

* شروع ثبت نام از داوطلبین خادمی شهدا 

رجایی از شروع ثبت نام ویژه خادمین الشهدا استان اصفهان خبر داد و افزود: با هدف احیای فعالیت های مجدد اعضای کمیته، ثبت نام داوطلبان خادم الشهدا در استان اصفهان از اول تیرماه به مدت 14 روز در دفاتر شهرستانی انجام می شود.

وی با بیان اینکه برای خادمی شهدا در سطح استانی هیچ گونه شرطی وجود ندارد ولی در سطح برنامه های ملی داشتن حداقل 18 سال الزامی است خاطرنشان کرد: داوطلبان از طریق دفاتر شهرستانی می توانند اقدام به ثبت نام و تکمیل فرم در سامانه کرده و پس از گذراندن مراحل گزینش و دوره های آموزشی افراد به کسوت خادمی شهدا نائل شده و مجاز به شرکت و فعالیت در برنامه های خادمین شهدا می شوند.

* گسترش فعالیت های خادمین الشهدا در دو سال کرونایی 

وی افزود: از حدود شش الی هفت سال قبل که فعالیت کمیته خادمین الشهدا در سطح استان اصفهان شروع شد، اجرای طرح های ملی اردوهای راهیان نور جنوب در فصل بهار و غرب کشور در فصل تابستان نیز همزمان برگزار می شد اما در دو سال گذشته که متاسفانه به علت شیوع بیماری کرونا، اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب غرب و غرب کشور انجام نشد ولی دامنه فعالیت طرح های استانی بیشتر از قبل گسترش پیدا کرد و برنامه هایی شامل اردوهای جهادی، کمک های مومنانه، تهیه جهیزیه برای نوعروسان کم بضاعت و نیازمند، تهیه و توزیع پنج هزار پرس غذا در پنج مرحله، تشییع شهدا و برگزاری یادواره های شهدا و تجمعات و پویش های مختلف اجرا می شود.

مدیر کمیته مرکزی خادمین شهدای استان اصفهان افزود: خادمین شهدا به همان کیفیتی که در یادمان های شهدا خدمت می کردند هم اکنون در شهرستان های خود به زائران شهدا در گلستان های شهدا در حال خدمت رسانی و انجام فعالیت هستند.

* احتمال شروع سفرهای راهیان نور از نیمه دوم تیرماه

وی در خصوص احتمال شروع اردوهای راهیان نور بیان کرد: با توجه به اعلام ستاد مرکزی راهیان نور و سردار مطهری داشتند تلاش بر این است که راهیان نور غرب کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی البته با توجه به شرایط و وضعیت بیماری در آن بازه زمانی و در آن منطقه برگزار شود گرچه خبر قطعی وجود ندارد ولی تلاش می شود حداقل کاروان های راهیان نور به صورت شخصی و خودرویی به مناطق غرب کشور شروع شود و خادمین شهدا به زائرانی که به صورت شخصی در مناطق غرب حضور پیدا می کنند خدمت ارائه دهند.

رجایی اضافه کرد: در صورت موافقت ستاد مدیریت کرونا، احتمال وجود دارد که فراخوان عمومی سفرهای راهیان نور از ابتدای نیمه دوم تیرماه ماه اطلاع رسانی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد