صفحه اصلی » اقتصادی » بازده منفی 56 درصدی برای سرمایه گذاری در ذوب/ روزهای متفاوت فروی بعد از بازگشایی

بازده منفی 56 درصدی برای سرمایه گذاری در ذوب/ روزهای متفاوت فروی بعد از بازگشایی

نماد ذوب که سهام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان است علی رغم تحلیل ها و جذایت هایی که برای خرید این سهام از لحاظ تحلیلی وجود دارد در یک سال گذشته با کاهش ارزش قیمتی قابل توجه نسبت به بسیاری از نمادها یدیگر رو برو بوده است به شکلی که بازده سرمایه گذاری یک ساله در این نماد به منفی 56 درصد رسیده است.

تاریخ انتشار: ۲۲:۵۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ بازار سرمایه که چند روز کاری بود با مثبت منفی های نوسانی رو به روست و در محدوده خاصی در حال بالا و پایین است بعد از انتخابات روند بهتری را دنبال می کند و بالاخره شاخص کل به محدوده یک میلیون 186 واحد رسید که یک رویه مثبت در بازار است.

بسیاری معتقدند اگر شاخص به راحتی بتواند مقاومت یک میلیون و 200 واحد را پشت سر گذارد می تواند شاهد ورود سرمایه های حقیقی بیشتری باشد اما به هر حال این مقاومت یکی از مقاومت های بزرگ شاخص محسوب می شود که با توجه به نوسان گیری و بی اعتمادی که در بازار وجود دارد، امری طبیعی است.

امروز در پایان روز معاملاتی در بورس 206 نماد روند مثبت داشته و 122 نماد نیز منفی بودند و 7 نماد نیز تغییری نداشتند اما در فرا بورس 106 نماد مثبت و 123 نماد نیز در منفی خرید و فروش شدند و 10 نماد نیز تغییری نداشتند و فارس، فملی، فولاد، وبملت، کگل و خودرو نمادی های موثر بر شاخص بودند.

یکی از نمادهای مثبت بازار نماد فولاد بود، سهم فولاد مبارکه سپاهان امروز در محدوده یک هزار تومان خرید و فروش شد و 4 هزار و 754 حقیقی و 17 حقوقی سهام این شرکت را خریدند؛ بازده این شرکت در یک ماه بیش از 14 درصد و در یکسال بیش از 10 درصد است؛ در این روز 3 هزار 951 عضو حقیقی بازار و 38 حقوقی سهام این شرکت را عرضه کردند؛ ارزش سهام این شرکت اصفهانی در این هفته رشد داشته است.

نماد شپنا نیز که امروز در شرایط مثیتی خرید و فروش شد یکی دیگر از نمادهای شرکت های استان اصفهان است؛ سهم پالایش نفت اصفهان امروز در محدوده یک هزار و 280 تومان مورد معامله قرار گرفت؛ ارزش سهام این شرکت نیز در این هفته با افزایش رو به رو بوده است.

بازده سرمایه گذاری در شپنا در یک ماه 24 درصد و در سه ماه و یکسال با بازده منفی 14 و 5 درصد رو به روست؛ این نماد از لیدرهای بازار در گروه پالایشی هاست که حتی این انتظار وجود داشت امروز با صف خرید همراه شود؛ تحت تاثیر شرایط این نماد صندوق پالایش یکم نیز امروز در شرایط مثبت مورد معامله قرار گرفت.

خریدارن حقیقی در شپنا امروز 5 هزار و 365 و حقوقی 12 کد بود که البته فروشندگان حقیقی نیز 5 هزار و 46 کد و حقوقی نیز 20 کد بودند که در نهایت قیمت هر سهم در این نماد نسبت به روز گذشته با رشد نزدیک به 3 درصد رو به رو بود.

نماد ذوب که سهام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان است علی رغم تحلیل ها و جذایت هایی که برای خرید این سهام از لحاظ تحلیلی وجود دارد در یک سال گذشته با کاهش ارزش قیمتی قابل توجه نسبت به بسیاری از نمادها یدیگر رو برو بوده است به شکلی که بازده سرمایه گذاری یک ساله در این نماد به منفی 56 درصد رسیده است.

البته امروز شرایط متفاوتی در این نماد رقم خورد و تقاضا در این نماد وجود داشت و نماد به صف خرید نشست اما باید دید این وضعیت چقدر ادامه خواهد یافت؛ قیمت هر سهم این شرکت در صف خرید 355 تومان بود؛ البته بازده یک ماه سرمایه گذاری در این سهام مثبت 10 درصد شده است که شاید مقدمه ای برای رشد ارزش سهام این شرکت باشد.

فروی که نماد ذوب روی اصفهان است نیز امروز در شرایط مثبت قرار گرفت؛ این نماد که به تازگی بعد از برگزاری مجمع بازگشایی شده و سود نقدی را برای سهام داران خود تقسیم کرده است، بعد از بازگشایی شرایط متفاوتی داشته و گاه در صف خرید و گاه در صف فروش بوده است، قیمت هر سهم فروی در محدوده سه هزار و 50 توامن مورد معامله قرار گرفت.

با توجه به بازار اگر فردا و شنبه روند رو به رشد بازار ادامه یابد می توان این انتظار را داشت که شاخص وارد کانال جدید شده و در آن باقی و حتی حرکت خود در مسیر رشد را ادامه دهد؛ البته عرضه های حقوقی ها در بازار که امروز قابل توجه بود، در روز های آتی بازار چگونه خواهد بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد