صفحه اصلی » اجتماعی » بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان تشکیل شد

بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان تشکیل شد

نشست خبری  مجموعه دانشگاه فرهنگیان و بنیاد خیرین این دانشگاه با اصحاب رسانه در استان اصفهان  برگزار شد. در این نشست باحضور مدیران دانشگاه فرهنگیان و نیکوکاران عضو بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان پیرامون مباحث زیرساختی و تاثیرگزار حوزه تربیتی با حضور خیران  گفت و گو شد.

تاریخ انتشار: ۲۲:۴۸ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ تقی آقاحسینی سرپرست پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با حضور در این نشست در خصوص دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان در هر استان دارای دو پردیس است که ۵۷ درصد دانشجویان را پسران و ۴۳ درصد دیگر نیز دختران تشکیل می‌دهند از همین رو استان اصفهان در بین دانشگاه‌های فرهنگیان کشور رتبه سوم را دارد.

وی افزود: در استان اصفهان نیز دو پردیس و چهار مرکز وجود دارد که وظیفه تعلیم و تربیت دانشجویان را عهده دار است و وظیفه دیگر، تامین نیروهای آموزش و پرورش در جایگاه اندیشه ورزی است تا از لحاظ علمی ارتقا دهنده آن باشد و نظام آموزش و پرورش را متعالی بسازد. پیش بینی که برای سال ۱۴۰۰ درنظر گرفته شده ۶هزار و ۵۰نفر دانشجوی پیوسته در اصفهان وجود دارد که به صورت شبانه روزی در خوابگاه‌ها هستند و تلاش ما بر آن است که تمام دانشجویان را به صورت شبانه روزی حفظ نماییم.

آقاحسینی خاطر نشان کرد: کار خیر در نهاد آموزش و پرورش و تربیت معلم جایگاهی دارد که با هیچ نهاد وسازمانی قابل مقایسه نیست چرا که کار خیر در این امر باعث افزایش آن می‌شود. مجمع خیرین دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۷ به منظور انگیزه بخشی به خیرین و تشویق افراد حقیقی و حقوقی تشکیل شد تا مشارکت‌های مردمی و کمک‌های فکری و مالی آنان را جذب کند و به دانشگاه در مسیر تعالی سرعت بخشند.

سرپرست پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان ، ادامه داد: مجمع خیرین دانشگاه فرهنگیان در همه استان‌های کشور درحال تشکیل است که در این راستا شورای ۲۷نفری وجود دارد که با همفکری و هم اندیشی آنان هیئت مدیره انتخاب خواهد شد تا بتوانیم خدمات بزرگی را برای تهیه زیرساخت‌های دانشگاه در زمینه‌های گوناگون ارائه نمائیم. تشکیل مجمع خیرین در استان‌ها مستلزم ساز و کارهای خاصی است که شرایط کرونایی مارا با محدودیت‌های جدی مواجه کرده است به گونه‌ای که این مجمع در استان اصفهان با تاخیر تشکیل شد. اما فرصتی ایجاد گردید تا نسبت به شناسایی نهادهای خیر و افراد بانفوذ اقدام نمائیم.

وی ادامه داد: تربیت معلم در تمام دنیا صرفا به وسیله دولت امکان پذیر نیست بلکه نیازمند همکاری تمام نهادهای کشور است. اکثر دانشگاه های معتبر دنیا معاونت موقوفات دارند و تا ۱میلیارد دلار از نهادهای خیر و موقوفات اعتبار دریافت می‌کنند بنابراین نظام تربیتی مشارکت جدی مردم را لازم دارد.

دکتر ناصر الله وکیل مسئول امور حقوقی و رابط خیرین دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان نیز اظهار کرد: ما می‌خواهیم در جهت کمک به زمینه‌های مختلف دانشگاه فرهنگیان از اقبال خیرین استفاده کنیم تا فرصت افزایی کنیم. در وزارت علوم ستاد خیرین چندسالی است که فعالیت خود را شروع کرده است که ظرفیت‌هایی را در نهادهای قانونی شکل می‌دهد تا خیرین به اهداف آموزش عالی کشور کمک نمایند.

وی افزود: اگر دانشگاه فرهنگیان بتواند معلمان خوبی را تربیت کند به تبع آن جامعه نیز رشد خواهد کرد به همین جهت کمک خیرین می‌تواند در این امر موثر باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد