صفحه اصلی » سیاسی » طرح های جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه برای جذب و تقویت نمازهای جمعه/ ستادهای پشتیبانی ستادهای نماز جمعه با هدف تمرکز زدایی فعال می شوند

دبیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان:

طرح های جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه برای جذب و تقویت نمازهای جمعه/ ستادهای پشتیبانی ستادهای نماز جمعه با هدف تمرکز زدایی فعال می شوند

دبیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان از طرح های جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه برای جذب و تقویت نمازهای جمعه خبر داد و گفت: ستادهای نماز جمعه در مقاطع و مسائل مختلف شهر باید نقش آفرین باشند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ نخستین همایش فصلی مسئولان ستادهای نماز جمعه استان اصفهان با حضور حجت الاسلام فرهنگ دبیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان و مسئولان 90 ستاد نمازجمعه استان در مصلی نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.

 * طرح های جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه برای جذب و تقویت نمازهای جمعه

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ در گفتگو با خبرنگار صاحب نیور؛ با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش بروزرسانی و تقویت جبهه انقلابی و برنامه اعتلای انقلابی شهرهایی است که به ائمه جمعه ابلاغ شده اظهار کرد: اساس و بنیان برنامه انقلابی تقویت نماز های جمعه با حضور جوانان فعال مساجد است.

* ستادهای پشتیبانی ستادهای نماز جمعه فعال می شوند

دبیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان به طرح های جدید و در دست اقدام این شورا اشاره کرد و افزود: در این فصل ستادهای پشتیبانی نمازهای جمعه در مناطق روستایی فعال می شوند که در نشست فصل بعد مورد ارزیابی قرار گرفته و ستادهای موفق شناسایی و به عنوان الگو معرفی می شوند.

وی هدف از ایجاد ستادهای فرعی در مناطق روستایی را تمرکز زدایی و ایجاد زمینه برای جذب و فعالیت جوانان و نوجوانان فعال روستایی عنوان کرد و افزود: با تشکیل ستادهای فرعی و پشتیبانی در روستاها، مدیریت نمازهای جمعه تمرکززدایی شده و جوانان و اهالی فعال یک روستای شاخص می تواند کلیه امور و برنامه های نماز جمعه از موذن تا مکبر و دعوت از سخنران پیش از خطبه ها و غیره را انجام دهند و این محدود به روستاها نمی شود حتی نیروهای بسیج و همه کسانی که توانایی مدیریت دارند می توانند در این زمینه مشارکت و همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام فرهنگ اجرای ابن طرح را یک مسابقه قرآنی فاستبقوا الخیرات بین اهالی محله ها و روستاها برای جذب افراد بیشتر به نمازهای جمعه دانست و خاطرنشان کرد: موضوع دیگر این همایش اجرای طرح امتیاز دهی به مسئولان ستاد نماز جمعه بود به این معنی که مسئولان ستادهای نماز جمعه بدانند فعالیت آنها رصد و بر اساس شاخص های دوازدهگانه ارزیابی و پایش می شوند.

* همایش های فصلی ستادهای نماز جمعه ابتکار جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه است

وی افزود: با ارزیابی مسئولان فعال دارای ویژگی های دوازده گانه که در مسیر گام دوم انقلاب حرکت می کنند شناسایی و مدیریت می شوند و اگر خدای ناکرده مسئولی موفق به اجرای این ماموریت ها نشود بدون هیچ چالشی مدیریت آن ستاد تغییر داده می شود در واقع از این پس انتخاب و انتصاب مدیران و مسئولان ستادهای نمازجمعه بر اساس امتیاز بندی انجام می شود.

* ستادهای نماز جمعه در مقاطع و مسائل مختلف شهر باید نقش آفرین باشند

دبیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان با بیان اینکه مجموعا همایش های فصلی ستادهای نماز جمعه ابتکار جدیدی است که با هدف تقویت ستادهای نماز جمعه برگزار می شود تصریح کرد: همایش های فصلی در نهایت منجر به این نتیجه شود که فضای های معنوی و انقلابی مصلی ها به حضور و فعالیت حداکثری شود و محدود به برگزاری نماز جمعه نشود بلکه در طول هفته و در مقاطع مختلف و در پدیده ها و مسائل مختلف شهر ستادهای نماز جمعه نقش آفرین باشند و حضور ستادهای نماز جمعه در مسائل مختلف برای مردم ملموس باشد.

وی با تاکید بر اینکه هدف این است که بازوهای امامان جمعه در شهرها تقویت شود خاطرنشان کرد: نشست فصل بعد مسئولان ستادهای نماز جمعه استان اصفهان نیمه شهریورماه برگزار می شود که مکان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد