صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » 3 باب جدید مدرسه صدرا در سال جاری در استان تاسیس می شود/ اجرای طرح های تحولی سازمان تبلیغات اسلامی برای عمومی کردن تبلیغ دین

3 باب جدید مدرسه صدرا در سال جاری در استان تاسیس می شود/ اجرای طرح های تحولی سازمان تبلیغات اسلامی برای عمومی کردن تبلیغ دین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان به طرح های تحولی سازمان تبلیغات اسلامی در یکی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: عمومی کردن تبلیغ دین از سیاست های جدید سازمان تبلیغات اسلامی بوده است که با اجرای طرح های عظیم ملی همچون طرح تحول اجتماعی مسجدمحور تا حدودی بسترهای مناسب اجرای آن فراهم شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲

رحمت الله اروجی، در گفتگو با صاحب نیوز اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در اول تیرماه سال 1360 به برکت تدبیر حکیمانه امام خمینی (ره) تشکیل شد که این روز به نام روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نام گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهاد انقلابی و ولایی در عرصه تبلیغ مبانی توحیدی و مکتب والای اهل بیت عصمت و طهارت خدمتگزار آحاد جامعه است، ابراز داشت: مجامع و موسسه هایی همچون تبیان، خبرگزاری مهر، دبیرستان های علوم و معارف صدرا، حوزه هنری و سازمان دارالقرآن الکریم به شکل استقلالی و با نظارت این سازمان مشغول فعالیت هستند.

حجت‌الاسلام اروجی با اشاره به فعالیت 26 اداره و دفتر نمایندگی تبلیغات اسلامی در سطح شهرستانهای استان به گروه های اجتماعی و تاثیرگذار و متوقع از سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شبکه گسترده تبلیغ دین اعم از روحانیون مستقر، ائمه جماعات مساجد و غیره، تشکل های دینی اعم از هیئات مذهبی و مداحان و کانون های فرهنگی و تبلیغی، جامعه قرآنیان استان اعم از موسسات، اساتید، مربیان و اساتید قرآنی، مدارس علوم و معارف اسلامی و جمعیت نهضت پیشرفت یا همان بانوان فرهیخته فعال در عرصه تبلیغ دین از جمله این گروه های موثر هستند.

وی دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی صدرا را از برکات فعالیت‌های کاری سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه تربیت نیروهای مومن و متعهد برشمرد و گفت: در استان اصفهان 12 باب مدرسه صدرا در پنج شهرستان استان با همکاری آموزش و پرورش رشته تخصصی علوم و معارف اسلامی را به دانش آموزان می آموزند و به یاری خدای متعال در سال جاری سه باب مدرسه دیگر در شهرستان های اصفهان، فلاورجان و گلپایگان دایر خواهد شد.

حجت الاسلام اروجی با بیان اینکه نیازمندی‌های این اداره از نظر اعتبارات ریالی و ظرفیت های سخت افزاری قابل توجه است، تصریح کرد: در مقایسه‌ی ماموریت های گسترده و ظرفیت بی بدیل این نهاد در عرصه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی با اعتبارات مالی و سخت افزاری، شاهد ناهمگونی نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز برای تبلیغ دین و ایجاد بسترهای مناسب در راستای خدمت به گروه های هدف هستیم و انتظار می‌رود با توجه به میزان تاثیرگذاری به ویژه در عرصه شبکه تبلیغی و تشکل‌های دینی، عنایت ویژه نسبت به تامین اعتبارات موردنیاز فرهنگی و ایجاد بسترهای سخت افزاری در جامعه هدف این نهاد مدنظر قرار دهد.

وی اضافه کرد: علاوه بر فعالیت بیش از 200 امام روستا و امام محله در شبکه تبلیغی استان، هشت پایگاه فرهنگی اجتماعی با هدف پیشگیری و کاهش آسیب ها در مناطق حاشیه نشین و مورد نیاز راه اندازی شده است و با محوریت روحانیون، امور فرهنگی در آن مناطق دنبال می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان به طرح های تحولی سازمان تبلیغات اسلامی در یکی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: عمومی کردن تبلیغ دین از سیاست های جدید سازمان تبلیغات اسلامی بوده است که با اجرای طرح های عظیم ملی همچون طرح تحول اجتماعی مسجدمحور تا حدودی بسترهای مناسب اجرای آن فراهم شده است.

وی توجه بیشتر و عمیق تر به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در حوزه بانوان را یکی از اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی در سال جاری برشمرد و گفت: تشکیل ستاد نهضت پیشرفت در استانها و پیگیری برای شکل‌گیری هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی از جمله اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه است.

اروجی درپایان تاکید کرد: با چشاندن شیرینی دین به مردم و نشر خوبی‌ها در جامعه باید به آنجا برسیم که تک‌تک افراد جامعه مبلّغ اسلام ناب باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد