صفحه اصلی » سیاسی » قاطعیت رئیسی در اعلام عدم دیدار با بایدن موضع نیروهای انقلابی در مقابل نیروهای کفر جهانی را نشان داد

نماینده ادوار مجلس:

قاطعیت رئیسی در اعلام عدم دیدار با بایدن موضع نیروهای انقلابی در مقابل نیروهای کفر جهانی را نشان داد

نماینده ادوار مجلس گفت: قاطعیت آقای رئیسی در اعلام عدم دیدار با بایدن رئیس جمهور آمریکا نشان داد که موضع نیروهای انقلابی در مقابل نیروهای کفر جهانی به چه صورت خواهد بود لذا این یک قدرت جدیدی را رقم زده است که ان شا الله می بایستی ادامه پیدا کند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران ساعت ۷:۰۰ روز جمعه ۲۸ خرداد شروع شد و با چند بار تمدید زمان رای‌گیری تا ساعت ۲ بامداد روز بعد ادامه داشت.

۲۴ ساعت بعد از شروع رای‌گیری، اولین آمارها از پیشتازی ابراهیم رئیسی می‌گفت. آمارهای تکمیلی نیز گویای همین موضوع بود. نهایتا در ساعت ۱۷:۲۰ دقیقه وزیر کشور اعلام کرد که از مجموع ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار رای ماخوذه در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به‌ عنوان رئیس جمهور منتخب برگزیده شد.

این انتخابات در شرایطی برگزار شد که کرونا بیش از هر زمانی عامل نگرانی مردم بود و روزشماری ها برای پایان دولت دوازدهم بیش از هر دولت دیگری در بین مردم وجود دارد. حجت الاسلام سالک،نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  در مصاحبه تفصیلی با صاحب نیوز درمورد برخی حواشی و دستاورد مشارکت بالای مردم گفت.

متن کامل این گفت و گو را در ادامه بخوانید:

*صاحب نیوز: ارزیابی شما نسبت به مشارکت ۴۸درصدی چیست؟ یک دستاورد یا یک زنگ خطر؟

افراد و نیروهای انقلابی و حزب اللهی باید در شرایط فعلی هوشیار بوده و در زمین دشمن نیز بازی نکنند؛ آمار و اعدادی که وزارت کشور اعلام کرده است صحیح است منتهای مراتب ممکن است این آمار مقداری نیز جابه‌جا شود ولی نباید اصل قضیه را زیر سوال برد، مشارکت مردم در این انتخابات به میزان 50 درصد در کل کشور از تعداد 60 میلیون واجد شرایط، آمار بسیار بالایی است و این مطلب هرگز کاهش عدد نبوده و حضور بالای مردم را نشان می‌دهد.

اگرچه اخلالی در روز رای گیری بوجود آمد که رهبر معظم انقلاب نیز در پیام خود به آن اشاره کرده بودند و شاید در صورتیکه این اخلال در روند رای گیری اتفاق نمی‌افتاد این اعداد به مراتب بالاتر نیز می‌بود. هم‌چنین موانعی بسیار زیاد و سنگینی نیز در کشور ایجاد شده بود، در صورتی که در کشورهایی دیگر به وجود آمده بود موجبات تغییر حکومت را فراهم می‌کرد، این عوامل که از جمله‌ی آن بیگانگان و هم‌چنین بعضی از روزنامه‌های داخلی در آن دست داشتند، اما مردم و ملت با بصیرت ایران با حضور به موقع و پرشور خود مشت محکمی بر دهان این یاوه‌گویان داخلی و خارجی زدند.

*برخی در این ایام بدنبال ایجاد حاشیه هستند، قصد این ها چیست؟

حاشیه سازی طبیعت تمامی آدم‌های فتنه‌گر و معاند می‌باشد، کسانی که بر سر همین سفره انقلاب توانستند چیزی را کسب کنند حال برای منافع شخصی یا جزئی یا عملیاتی کردن خواسته‌های آمریکا حاشیه سازی می‌کنند و ما می بایستی جشنی بسیار بزرگ در این رابطه بگیریم که بعد از 32 سال حکومت از یک جریان خاص به ریل نیروهای انقلابی و ولایتمدار و بزرگی مثل آیت الله رئیسی برگشته است و باید کمک کنیم که تا مساعد شدن اوضاع کار به پیش برود.

*به نظر شما رشد سیاسی مردم پس از انتخابات در سال‌های 92 و 96 باعث شده که دیگر درگیر دوگانگی های کاذب و شعار نشوند و به برنامه و کارنامه رای بدهند؟

مردم ما با مطالعه و با بصیرت در پای دفاع از نظام حاضر می‌شوند و این حضور مردم در انتخابات دارای معنا و پیام داخلی و خارجی است و این مطلبی بسیار قابل توجه است؛ ما 42 سال است تحت همین فشار‌های داخلی و خارجی هستیم و در سه ماه قبل سفرای خبیث دو کشور فرانسه و انگلیس در جلسه ای که در ایران تشکیل دادند و در آنجا بحثی انجام دادند که آن‌ها نباید اجازه بدهند که انتخابات در ایران به نفع نیروهای ارزشی شکل بگیرد، به دنبال ایجاد شرایطی مشابه فتنه 88 بوده و از تمامی سفرای کشورهای دیگر در ایران نیز دعوت کردند تا بتوانند به این مسئله مهم ضربه بزنند،ولی علی رغم تمامی این توطئه های داخلی و خارجی شاهد این صحنه بودیم که مردم ایران تمام آمریکا و اروپا را در شوک عجیبی فرو بردند.

*نظر شما درمورد عملکرد آقای رئیسی در اولین نشست خبری پس از انتخابات چه است؟
قاطعیت آقای رئیسی در عدم دیدار با بایدن رئیس جمهور آمریکا نشان داد که موضع نیروهای انقلابی در مقابل نیروهای کفر جهانی به چه صورت خواهد بود لذا این یک قدرت جدیدی را رقم زده است که ان شا الله می بایستی ادامه پیدا کند.

*به نظر شما هجمه ها و شایعه پراکنی درمورد رئیس جمهور منتخب چه هدفی را دنبال می‌کند؟
وقتی کسی در صحنه‌ای بازنده می‌شود برای اینکه بتواند خود را به دیگران نشان بدهد و اثبات بکند به تخریب دیگران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پردازد، که این به مثابه یک سیاست استعماری می‌باشد که برای اینکه بر حق بودن خود را ثابت کند می‌بایستی به تخریب دیگران بپردازد.اگر این افراد مرد این میدان بودند می‌بایستی حرف‌های حقی از نظام جمهوری اسلامی میزدند که دو سال است این نظام در صحنه جهانی در حال درخشیدن است. این گونه افراد نه ملی بوده و نه نظام و اسلام را دوس می‌دارند و فقط خود را برای غارتگری به این سفره انقلاب نزدیک کرده‌اند و زمانیکه جلوی این غارتگری گرفته شود نفس این افراد نیز بند خواهد آمد.

* نزاع اصلی انتخابات 1400 که بر سر آمدن یا نیامدن مردم در صحنه انتخابات و در پای صندوق های رای بود.به نظر شما کدام گفتمان پیروز شد؟

بی تردید حضور مردم و ملت ایران در پای صندوق های رای و در صف های طولانی در زیر آفتاب نشان از پیروزی ملت ایران دارد. ایادی خارجی دست و پای بیهوده ای می‌زدند و ملت ایران بدون شک پیروز انتخابات 1400 در صحنه داخلی و خارجی است و ملت ایران بر خط سلطه جهانی پیروز شد که این مسئله ایران تاثیرگزار بر همه جای جهان است.
شما به پیامی که سیدحسن نصرالله در پیروزی آقای رئیسی داد دقت کنید نشان از تقویت جبهه مقاومت در همه جای منطقه و جهان دارد و باید ان شا الله سیاست های رهبر معظم انقلاب توسط دولت آقای رئیسی اجرایی شود که البته این امر زمان بر خواهد بود. ریل گذاری که دولت 11 و 12 کرده است یا باید اصلاح شده یا بطور کلی تغییر یابد که این نیز موضوع زمان بری خواهد بود و اصولا نمی‌توان انتظار معجزه‌ای سریع را داشت ولی ان شا الله با تدبیر رئیس جمهور منتخب مشکلات برطرف خواهد شد.

*به نظر شما مهمترین وظیفه نیروهای انقلاب چیست؟

فقط باید حمایت صورت بگیرد و نیروهای انقلابی دو عمل را باید انجام دهند، یکی حمایت با قدرت و اخلاص و دیگر ارائه مطالبات و راه حل آن بصورت مکتوب به آقای رئیس جمهور که ایشان در مورد نکته دوم گفتند که در شهر اصفهان این کار را انجام دادند و مطالبات مردمی را به سه بخش شورا و مجلس و رئیس جمهور تقسیم کرده و در اختیار منتخبان مردم اصفهان قرار داده و بصورت شفاهی و کتبی پیگیری می کنیم.

*ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.
خواهش می‌کنم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد