صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » چرا خسارت پمپ غیر مجاز بیش از مزایای آن است؟/ مراقب قبض آب خود پس از نصب پمپ باشید

چرا خسارت پمپ غیر مجاز بیش از مزایای آن است؟/ مراقب قبض آب خود پس از نصب پمپ باشید

نصب مستقیم پمپ نه تنها موجب عدم مدیریت عادلانه آب در شبکه توزیع می شود، بلکه خسارات متعددی به کنتور، انشعاب و حتی شبکه توزیع آب وارد می کند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آبفای استان اصفهان اظهار کرد: نصب غیر مجاز پمپ باعث مکش مستقیم آب از شبکه شده و فشار شبکه را تحت تاثیر قرار می دهد.

محسن صالح با تاکید بر این که در اثر خاموش و روشن شدن های مکرر پمپ به دلیل تغییر سرعت عبور جریان آب، عملکرد و اندازه گیری کنتور غیرواقعی خواهد شد، اظهار داشت: به همین دلیل ممکن است مشترک در ماه بعد از نصب پمپ، قبض آب بهائی با مبلغ بسیار بیشتر از مبلغ دوره های مشابه قبلی دریافت کند که به دلیل تخلف در نصب پمپ هیچ اعتراضی برای این دسته از مشکلات قابل پذیرش نیست.

وی با بیان این که تحت هر شرایطی نصب مستقیم پمپ برروی شبکه ممنوع است و پیگرد قانونی دارد، اعلام کرد: در ماده 34-4 و 39-4 آیین نامه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب در خصوص متخلفینی که پمپ را به صورت مستقیم به شبکه توزیع آب وصل می کنند، جریمه قطع انشعاب تا زمان برچیدن پمپ درنظر گرفته شده و در صورت تکرار پیگرد از طریق مراجع قضائی صورت می گیرد.

صالح در خصوص روش صحیح نصب پمپ گفت: برای حل مشکل کمبود فشار آب باید بعد از کنتور، یک مخزن ذخیره نصب شود و پمپ را بعد از مخزن نصب کرد تا از مکش مستقیم آب از شبکه توزیع جلوگیری شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان به مزایای روش صحیح نصب پمپ اشاره کرد و اظهار داشت: وجود ذخیره آب در زمان نوسانات شبکه، کاهش هزینه آب مصرفی، توزیع آب با فشار مناسب در طبقات بالای ساختمان و جلوگیری از سوختن پمپ بر اثر نوسانات فشار شبکه از مهم ترین مزایای روش صحیح نصب پمپ به شمار می آید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد