صفحه اصلی » تولیدی » مجتبی حسینی تنهاست/ با تعویض کادرفنی ذوب آهن تفکر خلاقانه ای دیده نشده است

مجتبی حسینی تنهاست/ با تعویض کادرفنی ذوب آهن تفکر خلاقانه ای دیده نشده است

مربی فوتبال با بیان اینکه مجتبی حسینی تنهاست و تا وقتی این تنهایی ادامه داشته باشد نمی تواند موفق باشد، گفت: البته معتقدم حذف شدن ذوب آهن از لیگ بسیار ضعیف است اما لازم است از طریق ذهنی و فنی به این تیم کمک شود.

تاریخ انتشار: ۰۱:۵۸ - جمعه ۱۴۰۰/۰۴/۴

محمود یزدخواستی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: موفقیت تیم ها در فوتبال نیاز به ابزار و همت جمعی دارد؛ ابزار در فوتبال عمدتا بازیکنان هستند و همت جمعی نیز تلاش و همکاری کادر فنی با مدیریت باشگاه است.
مربی فوتبال تصریح کرد: اگر می بینیم در تیم سپاهان موفقیت های بوجود آمده است به این علت است که در این تیم ابزار و همت جمعی نسبت به گذشته تقویت شده است.
مدرس فوتبال ادامه داد: در هر پدیده ای که هزینه صرف می شود، باید خروجی مشاهده شود؛ خروجی که در یک باشگاه حرفه ای مد نظر است، برد و پیروزی و قرار گرفتن در صدر جدول مسابقات است.
پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه اگر این موفقیت حاصل نشود باید دنبال دلایل آن گشت، بیان کرد: در باشگاه ذوب آهن با توجه به تغییر و تحولاتی که در ابتدای فصل در انتقال بازیکنان بوجود آمد، برای این تیم یارگیری مناسب برای قرار گرفتن تیم در جایگاه مناسب در جدول مسابقات اتفاق نیفتاد.
وی در ادامه  افزود: بعد از آن نیز مدیریت باشگاه و کارخانه توامان قادر به گرفتن تصمیم صحیح و قوی برای کمک به تیم فوتبال نبودند؛تیم با افکار رحمان رضایی شکل گرفته بود و به قول این مربی بازیکنان مد نظرش به صورت ناقص جذب شده بودند.

این مربی فوتبال ادامه داد: باشگاه ذوب آهن باید مشکل مربی انتخابی ومربی انتصابی را تحلیل علمی واقتصادی کرده  تادرشروع فصل سرگردان نباشد.
یزدخواستی خاطرنشان کرد: تغییر سرمربی یک تزلزل فکری در بازیکنان بوجود می آورد و به ذهنیت آن ها اسیب رسانده و باعث کاهش انگیزه و اعتماد به نفس بازیکنان می شود.
این مربی فوتبال با بیان اینکه هر مربی نیز به دنبال این است که سبک و روش خود را دنبال کند، گفت: همه این عوامل باعث شد تیم فوتبال ذوب آهن حتی پایین تر از سطح توانایی خود بازی کند.
مدرس فوتبال اظهار کرد: به این معنی که اگر با همین افراد نیز اگر برنامه ریزی صحیح می شد، ذوب آهن می توانست در جایگاه بهتری قرار گیرد.

*مدت هاست ذوب آهن از تیم بودن دور است

وی با بیان اینکه مدت هاست ذوب آهن از تیم بودن دور است، گفت: عملکردباشگاه ومجموعه تیم فوتبال بایدپاسخگوی هزینه ها و حمایت های مدیران وکارکنان کارخانه باشند
پیشکسوت فوتبال اصفهان گفت: هر چند قهرمان مسابقات شدن کارآسانی نیست، ولی پایین جدول بودن وحذف نشدن هم بسیار مشکل است درچنین شرایطی کسانی که سمت آنها درباشگاه و هیات مدیره فنی است؛ مانند محسن کرباسچی ومحمدرضاکربکندی بایدتاکنون نظرات مفیدو اثربخش خود رابرای برون رفت از این بحران عنوان می کردند.
وی ادامه داد: بخصوص آنکه با تعویض کادرفنی تفکرخلاقانه ای ازعملکرد های جدید دیده نشده وحتی بازیکنانی که به انتخاب مجتبی حسینی به تیم اضافه شدند(پیمان رنجبری ورضامحمودآبادی) نجات بخش نبودند.
این تحلیل گر فوتبال گفت: ازطرفی تعدادی ازبازیکنان انتخابی دیگرهم یا قابل استفاده نبوده یا توانایی فنی حضورتمام وقت درمسابقه را ندارند؛ معتقدم سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن تنهاست و هیچ موفقیتی در فوتبال به تنهایی بوجود نمی آید، همان طور که هیچ شکستی در فوتبال یک مقصر ندارد.
تحلیل گر فوتبال در ادامه با بیان اینکه فوتبال بازی بظاهر ساده ولی فهم آن بسیار مشکل و کار هر کسی نیست، اذعان کرد: وقتی آقای  فریدونی به عنوان مدیرعامل این باشگاه منصوب شد که این مدیر یک مدیر ورزشی نبوده و ک مدیر اقتصادی است، لازم بود برای کمک به باشگاه و تیم فوتبال مشاوران فنی قوی و معتمد ورزشی به کار گرفته می شدند.
یزدخواستی عنوان کرد: نیاز بود یک کمیته فنی برای کمک به مدیرعامل تشکیل شود و اگر نیاز بود با موافقت سرمربی تیم فوتبال، مستقیما با تیم فوتبال نیز از طریق سرمربی ارتباط داشته باشند.
محمود یزدخواستی ادامه داد: اما کمیته فنی ای تشکیل شد که مورد تایید سرمربی تیم بزرگسالان نبود و این کمیته فنی زاویه پیدا کرده و بعد از آن نیز این کمیته به سمت تیم های پایه رفت که اصلا تیم های پایه نیاز به کمیته فنی نداشته و در تیم های پایه مدیر فنی لازم است.

پیشکسوت فوتبال اصفهان با بیان اینکه مجتبی حسینی تنهاست و تا وقتی این تنهایی ادامه داشته باشد نمی تواند موفق باشد، گفت: البته معتقدم حذف شدن ذوب آهن از لیگ بسیار ضعیف است اما لازم است از طریق ذهنی و فنی به این تیم کمک شود.
محمود یزدخواستی گفت: مجتبی حسینی بعد از حضورش در تیم قابلیت های جسمانی بازیکنان را افزایش داد و این می تواند شروع یک فعالیت در تیم باشد اما به تنهایی کافی نیست.
یزدخواستی خاطرنشان کرد: بعد از بالا رفتن و تقویت توانایی های جسمانی مورد نیاز، باید به سمت افزایش تاکتیکی تیم به خصوص در دفاع و حمله رفت.
وی اذعان کرد: به نظر من در حال حاضر تیم ذوب آهن در شرایط تهاجمی نمی تواند فضاهای مناسب برای گلزنی برای خود بوجود بیاورد و به این خاطر است که هر بازیکنی که در خط حمله به کار گرفته می شود یا از قابلیت های آن استفاده نشده و در موقعیت گل زنی قرار نمی گیرد و یا اینکه در طرح های تاکتیکی تهاجمی کامل و موثر نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد