صفحه اصلی » سیاسی » «تزریق واکسن ایرانی به رهبر» نمونه وطن پرستی علمای اسلام در برابر وادادگی غرب‌گراها

«تزریق واکسن ایرانی به رهبر» نمونه وطن پرستی علمای اسلام در برابر وادادگی غرب‌گراها

نمونه‌های متعددی در سیره علمای اسلام در رابطه با حمایت از تولید داخلی چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب وجود دارد و متقابلاً می‌توان نمونه‌های متعددی از وادادگی لیبرال‌ها و غرب گراها چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب در این موضوع ذکر کرد، همین موضوع نشان دهنده این است که کدام تفکر در مسیر آبادانی وطن قدم برمی‌دارد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ تزریق واکسن ایرانی کووید19 ساخته بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی -رحمة الله علیه- موسوم به کووایران برکت توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان مهمترین شخصیت جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر، در صدر خبرهای خبرگزاری‌های جهان نشست.

این رخداد در حالی که این واکسن هنوز مرحله تست خود را طی می‌کند دو پیام داشت؛ ابتدا این که این واکسن به حدی از اطمینان بخشی رسیده است که رهبر معظم انقلاب که در مسائل مختلف تخصصی از جمله در مسأله پزشکی با مشورت و اجازه متخصصان آن رشته اقدامی را انجام می‌دهند، مجوز تزریق آن را از متخصصان مربوطه اخذ کرده‌اند و دومین پیام، حمایت رهبر معظم انقلاب از تولید ایرانی و تأکید ایشان بر این امر است و در حالی که بسیاری از مسئولان جمهوری اسلامی از استفاده از تولیدات داخلی برای لوازم غیرحیاتی خود نیز خودداری می‌کنند ایشان با اطمینان کامل از توانمندی دانشمندان ایرانی، حاضر به تزریق این واکسن که با جان ایشان مرتبط است می‌شوند.

حمایت رهبر انقلاب از تولید داخلی نه تنها مختص شرایط کنونی اقتصادی کشور و اوضاع تحریمی بوده و نه حتی مربوط به دوران استقرار حکومت جمهوری اسلامی می‌شود بلکه این مشی دینداری برای تقویت امت اسلام است که در سیره بزرگان دین و مجتهدان و عرفا دیده می‌شود.

حجت‌الاسلام ابوطالبی، عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی -رحمة الله علیه- در کرسی ترویجی «اقتصاد مقاومتی در اندیشه و سیره علمای شیعه در تاریخ معاصر ایران» در این رابطه اظهار می‌کند: تاسیس شرکت اقتصادی اسلامیه اصفهان در 130 سال پیش به توصیه علما به منظور دسترسی به سود اقتصادی از طریق یک شرکت نسبت به کار تعاونی جمعی، خروج از ذلت احتیاج به امتعه خارجی، تثبیت و تقویت هرچه بیشتر تجارت داخله در برابر تجارت خارجه، ارایه الگویی تجاری برای آینده ملت و دولت و جلوگیری از معاملات ربوی با بیگانگان، تولید اشتغال و عدم برون رفت سرمایه مادی و انسانی انجام شد.

وی ادامه می‌دهد: مرحوم آیت الله شاه آبادی پیشنهادی مطرح می کند که یک شرکت مخمس تاسیس شود که مردم سرمایه خود را پنج قسمت کنند و یک قسمت از آن را در شرکت سرمایه گذاری کنند که کار اقتصادی انجام شود و منافع آن را به پنج قسمت تقسیم کنند؛ حتی ایشان در آن زمان پیشنهاد حساب آتیه را به نام فرزندان در این شرکت ارایه می دهند.

همچنین از آیت الله بهاء الدینی در رابطه با آیت الله بافقی نقل شده است: «در وطن خواهی، نظیر ایشان مثل اینکه کم باشد به جوری که در سر تا پای ایشان از متاع و کالای خارجی خبری نبود، از عمامه و قبا و پیراهن و عبا و کفش. در تمام ضیافت‌هایی که از اهل علم می‌کرد غیر از اجناس ایرانی چیزی مصرف نمی‌کرد. آن زمان هنوز بساط قند و چای در ایران دائر نشده بود و از خارج می‌آوردند، او به جای قند و چای، خرمای جهرم بین طلبه‌ها تقسیم می‌کرد با اینکه افطاری‌های خیلی مفصل می‌داد از برنج و خورشت و اینها ولی چای چون خارجی بود نمی‌داد. می‌گفت پول ما نباید از مملکت خارج شود و در جیب خارجی‌ها برود.»
علی اصغر فقیهی نویسنده تاریخ مذهبی قم در این زمینه می‌گوید: «منزل ایشان نزدیک منزل ما بود. من شاهد بودم ایشان اصلا از اجناس خارجی استفاده نمی‌کرد. سر تا پا کرباس (که حتی تار و پودش هم با نخ ایرانی بود) می‌پوشید. عبا ، قبا و پیراهن از جنس کرباس بود. چای ایرانی با خرما یا توت خشک می خورد. از سماور حلبی و فنجان و قوری گلی که همه ساخت قم بود استفاده می‌کرد. مطلقا از اجناس خارجی استفاده نمی‌کردند.»

این سیره که مثال‌های فراوانی می‌شود برای آن زد مربوط به دوران پهلوی و قاجاریه است که با رفتارهای لیبرال‌ها و غرب گراها قابل قیاس نیست؛ چه این غرب گراها پیش از انقلاب زیسته و مثلاً شاه مملکت باشند که حتی کرم ترک پای خود را از فلان کشور وارد می‌کرده و خیاط و البسه خود و خاندان خود را و حتی بدبختانه تاج پادشاهی خود را از خارج کشور تأمین می‌کرده و میلیون‌ها دلار از این بابت از جیب ملت به خورد ممالک خارجی داده است و چه لیبرال‌هایی که طی سال‌های بعد از انقلاب وارد مسئولیت‌های نظام شده و زندگی‌های لوکس و آن چنانی برای خود به پا کرده‌اند و از لباس گرفته تا خودرو و لوازم زندگی خود را از خارج تهیه می‌کنند.

همین‌هایی که با ادعای وطن پرستی، تلاش می‌کنند دوقطبی ایران – اسلام ایجاد کرده و در دشمنی با تفکر اسلامی و حکومت اسلامی یارگیری کنند. طبیعی است آن تفکری به نفع مردم کشور خواهد بود که حتی حاضر نیست ریالی از سرمایه مملکت به جیب خارجی‌ها سرازیر شود و این روحیه وطن دوستی می‌تواند ایثار برای وطن و تلاش برای آبادانی کشور را در پی داشته باشد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد