صفحه اصلی » سیاسی » هیچ‌گاه نمی‌توان به دشمن اعتماد کرد/ نظام استکباری جنایات زیادی را علیه بشریت انجام می‌دهد

هیچ‌گاه نمی‌توان به دشمن اعتماد کرد/ نظام استکباری جنایات زیادی را علیه بشریت انجام می‌دهد

استاد دانشگاه و راوی دفاع مقدس گفت: هیچ‌گاه نمی‌توان به دشمن اعتماد کرد، دشمنان ما افرادی هستند که پایبند به هیچ اصول و قوانینی نیستند و باید مسئولان و مردم ما مراقب این باشند که نمی‌توان هیچ موقعی به دشمن اعتماد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۸

محسن نصری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به سالروز بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعث عراق در سال۱۳۶۶ گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی دست نظام استکباری از ایران و سلطه بر آن کوتاه شد، آن‌ها کارهای زیادی را انجام دادند از جمله ترور مردم و مسئولان که به دست منافقین انجام می‌شد و از جمله بقیه کارها می‌توان به تحریم های اقتصادی اشاره کرد، تا اینکه در ۳۱ شهریور ۵۹ حمله‌ای را بصورت بسیار گسترده از عراق به ایران شکل دادند؛ یکی از ویژگی‌های این تهاجم حمایت همه جانبه اروپا و آمریکا از صدام و دولت بعث عراق بود.

استاد دانشگاه و راوی دفاع مقدس افزود: این دولت که توسط آمریکا مجهز شده بود برخلاف کنوانسیون‌های بین المللی اقدام به استفاده از سلاح شیمیایی کرد و البته دولت های غربی که در قواعد خودشان استفاده از این سلاح ها را ممنوع اعلام کرده بودند، این فقط ظاهر کار بود و حتی از حمله شیمیایی عراق به ایران حمایت کردند.
نصری در ادامه اشاره کرد: علاوه بر اینکه علیه نیروهای نظامی از این سلاح های شیمیایی علیه مردم نیز استفاده کردند، این در گزارش سازمان ملل موجود است، در واقع این حملات در سال ۶۶ به شهر سردشت و در شهر حلبچه که در خود عراق قرار دارد، با سلاح های شیمیایی انجام شد.

نویسنده کتاب سفرنامه عشق ادامه داد: چند نکته می‌توان در اینجا مد نظر گرفت، اول آن‌که نظام استکباری جنایات زیادی را علیه بشریت انجام می‌دهد و قائل به هیچ قانون و قراردادی هم نیست، دوم آنکه هیچ حقوقی از حقوق بشر تا دیگر حقوق در فکر صهیونیست و نظام استکبار جهانی وجود ندارد، سوم آنکه ایستادگی و مقاومت ملت ما که نتیجه آن پیروزی بود و ملت ما هیچ گونه عقب نشینی در مقابل جنایت آن‌ها در سردشت انجام نداد بلکه با مقاومت بیشتر توانست به پیروزی دست یابد.

نصری گفت: نکته چهارم این‌که باید تجربه این اتفاقات را سرلوحه کار خود قرار داده و این را بدانیم که هیچ‌گاه نمی‌توان به دشمن اعتماد کرد، دشمنان ما افرادی هستند که پایبند به هیچ اصول و قوانینی نیستند و باید مسئولان و مردم ما مراقب این باشند که نمی‌توان هیچ موقعی به دشمن اعتماد کرد.

وی در پایان تاکید کرد: این دشمن همیشه همان دشمنی است که از سلاح شیمیایی علیه مردم بی دفاع در شهر سردشت استفاده کرد، هنوز جانبازان ما که در این جنایت بعثی‌ها به این درجه رسیدند در سختی و مشکلات فراوان در حال زندگی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد