صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » گفتگو » آیت الله رئیسی همان روند شهید بهشتی را در قوه قضاییه دنبال کرد

آیت الله رئیسی همان روند شهید بهشتی را در قوه قضاییه دنبال کرد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروز ما با تحولی که در قوه قضاییه ایجاد شده است، یعنی نزدیک دوسال و اندی از روزی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله رئیسی را به عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب کردند، ایشان با همان روند شهید بهشتی بدنبال کار و تا حدی به دنبال اصلاح ساختار بوده و اجرای عدالت را که از اهداف عالیه نظام اسلامی است دنبال کردند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۸

محمود معلمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲یار شهیدش گفت: در ابتدا شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان در یک انفجار تروریستی در مقر حزب جمهوری اسلامی را تسلیت عرض میکنم، حقیقتا این ایام متعلق به این شهید والامقام است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: شهید بزرگوار سید محمد حسینی بهشتی در بحث نظام اسلامی و عدالت خیلی تاکید داشت زیرا معتقد بود در نظام اسلامی آنچه از همه چیز مهم تر بوده عدالت است و این عدالت یکی از اهداف مهم و عالیه اسلام است، به هر حال در ملت مسلمان باید قسط و داد برقرار باشد.
معلمی اشاره کرد: شهید بهشتی در مدت کوتاهی از دوران انقلاب تا زمانی‌که به شهادت رسیدند، بر مسند ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی حضور داشتند و سعی کردند ساختار قوه قضاییه را برای اجرای عدالت اصلاح کنند و روند دستگاه قضایی را سامان ببخشند که عمر ایشان کفاف نداده و ایشان بدست منافقین به شهادت رسید.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهارکرد: امروز ما با تحولی که در قوه قضاییه ایجاد شده است، یعنی نزدیک دوسال و اندی از روزی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله رئیسی را به عنوان رئیس قوه قضاییه منصوب کردند، ایشان با همان روند شهید بهشتی بدنبال کار و تا حدی به دنبال اصلاح ساختار بوده و اجرای عدالت را که از اهداف عالیه نظام اسلامی است دنبال کردند.

معلمی تاکید کرد: به هر حال در این مدت دوسال و اندی همه‌ ملت شاهد این تحول و حرکت به سمت عدالت و برخورد با کسانی که حقوق مردم و حقوق بیت‌المال را تضییع کردند و حتی بعضی موارد ترک فعل‌هایی انجام شده، پیگیری شده است،این نگاه امروز در قوه قضاییه حاکم است و  رئیسی بدون اینکه سند تحول متکی به شخص یا هر چیز دیگر باشد آن را دنبال کردند که مورد تایید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته و در همین مسیر کار در حال انجام است.

وی در ادامه بیان کرد: امیدواریم فرد بعدی که منصوب به قوه قضاییه می شود، با توجه به اینکه  رئیسی به ریاست جمهوری رسیده اند بتواند این سند را با قوت دنبال کند و ان شاءالله قوه قضاییه در طراز انقلاب اسلامی قرار بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد