صفحه اصلی » استان اصفهان » اما و اگرهای جلوگیری از قاچاق آرد با سامانه رهتاب

اما و اگرهای جلوگیری از قاچاق آرد با سامانه رهتاب

رييس انجمن صنفي كارفرمايان كارخانجات آرد سازي استان اصفهان گفت: برای توزیع آرد در سامانه رهتاب فقط باید طراحی زیر ساخت‌ها  در حد عملی آماده باشند نه در حد شعار و حرف، و گرنه هیچ سودی  برای هیچکس ندارد؛ حس می‌کنیم هنوز بستر این سامانه به نحو احسن آماده نیست.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۸

محمد کازرونی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  اظهار کرد: سامانه رهتاب اگر به نحوی که طراحی شده است اجرایی شود، می‌تواند مانع قاچاق آرد باشد.

رييس انجمن صنفي كارفرمايان كارخانجات آرد سازي استان اصفهان افزود: سامانه رهتاب در موضوع آرد بیشتر در بحث توزیع و رساندن آن به مقصد نهایی است؛ باید سامانه حمل کاملا مشخص و تمامی زیرساخت ها آماده باشد، اگر به نحوی که تعریف شده است زیرساخت‌ها فراهم باشد مشکلی ندارد اما اگر فقط یک حلقه ناقص باشد دردسرساز است.

کازرونی ابراز داشت: تاکید داریم که  برای توزیع آرد در این سامانه فقط باید طراحی زیر ساخت‌ها  در حد عملی آماده باشند نه در حد شعار و حرف، و گرنه هیچ سودی  برای هیچکس ندارد و از قاچاق آرد جلوگیری نمی شود به‌طور مثال اگر بگویند که تولیدکنندگان آرد را تحویل کامیون ها بدهند و کامیون ها به مقصد نرسند همه چیز به هم می‌ریزد و ما فکر می کنیم هنوز بستر این سامانه به نحو احسن آماده نیست.

رئیس انجمن صنفی کارخانجات استان اصفهان در رابطه با ارتباط گرانی قیمت نان و آرد، بیان کرد: گرانی نان ارتباطی به قیمت آرد ندارد، زیرا قیمت آرد تنها در صنعت افزایش پیدا کرده است اما در موضوع آرد نانوایان و گندم هنوز قیمت همانند سال گذشته باقیمانده، اما هزینه حمل نیروهای انسانی و… افزایش پیدا کرده است. افزایش قیمت نان به دلیل قیمت ماده های اولیه نیست بلکه به علت افزایش هزینه های مکمل است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 4 =