صفحه اصلی » استان اصفهان » طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی حمایتی است

طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی حمایتی است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی با نگاه حمایتی همراه است، پلتفرم‌ها باید ملزم شوند که حقوق کاربران خودشان را از بین نبرند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۸

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است؛ محور این بحث حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدات و آثار معنوی در فضای مجازی است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  در حال حاضر کسانی که در فضایی مجازی اقتصادی کار می کنند، هیچ حمایتی از آن‌ها نمی‌شود و بسیاری از اوقات به حقوق آنها ضرر وارد می‌شود و این طرح ایجاد تعادل بین فعالان در فضای مجازی و  فضای حقیقی است.

وی افزود: به طور فرض وقتی می‌خواهید فروشگاهی را در فضای حقیقی ایجاد کنید یکسری الزاماتی دارد که باید عوارض بدهید، مالیات پرداخت کنید، اما در فضای مجازی به مراتب گاهی چند فروشگاه ایجاد می کنید اما هیچ قانونی شما را ملزم به الزاماتی نمی کند که در این رابطه باید قانونگذاری شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از شبکه های اجتماعی که سرورهایشان خارج از کشور است حق و حقوق کاربران داخلی را رعایت نمی کنند و یک مرتبه زحمات همه را از بین می برند، مثلاً طرف ایجاد صفحه کرده و اشتغال دارد و با تعداد فالوور های بالا به طور اتفاقی پیج را از بین میبرند و هیچ کس پاسخگو نیست؛ کسانی که پلتفرم های خارجی را در کشورهای دیگر دارند گاهی هیچ وقت پاسخگوی مشکلات مردم داخل نیستند که باید ملزم شوند که حقوق کاربران خودشان را از بین نبرند.

وی تصریح کرد: مجموعاً نگاه این طرح حمایتی است برای کسانی که در  فضای مجازی فعالیت می کنند یا آثار فاخر هنری، علمی،  فرهنگی که تولید می شود اما گاهی این آثار در فضای مجازی به سرقت می‌روند؛ نمایندگان مجلس داریم چارچوب‌هایی را مشخص می‌کنیم که در فضای مجازی کسی نتواند تعرض و دست اندازی به آثار های تولید شده کند و همانطور که در فضای حقیقی یک کتاب را کسی نمی تواند به نام خودش چاپ کند یا بدون پرداخت هزینه آن را به دست گیرد همین را هم برای فضای مجازی می‌خواهیم ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد