صفحه اصلی » اجتماعی » در روز های کنکور برنامه قطعی برق نداریم/ خطر قطعی تنها در کمین مشترکین و ادارات پرمصرف

در روز های کنکور برنامه قطعی برق نداریم/ خطر قطعی تنها در کمین مشترکین و ادارات پرمصرف

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان، گفت: درحال حاضر برق مشترکین دارای اخطاریه تجاوز از الگو مصرف قطع می شود و اخطاریه هایی برای ادارات ارسال می شود که برخی از ادارات که در اصفهان متاسفانه الگوی مصرف را رعایت نکردند و با توجه به قانون برق آن ها به صورت محدود قطع شده تا الگوی مصرف را رعایت کنند، اگر ادارات و دستگاه‌های دولتی ما الگو نشده و مصرف برق را مدیریت نکنند ما مجبور به قطع برق منازل یا مشاغل می شویم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۸

محمد علی اکبری در گفت و گو با صاحب نیوز با اشاره به قطعی برق در روزهای برگزاری کنکور اظهار کرد: در رابطه با قطعی برق روز های کنکور ما پیش از این تجربه برگزاری موفق انتخابات با ۱۱۱۵ شعبه اخذ رای را داشتیم که انتخابات بدون هیچ مشکل و خاموشی قابل توجهی انجام شد قطعاً برگزاری کنکور با توجه به اینکه تمرکز داشته و نقاط برگزاری کنکور محدود به چند حوزه دانشگاهی بوده، تامین برق آن نقاط برای ما راحت تر است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان با بیان اینکه امیدواریم که در این بخش‌ها مشکلی پیش نیاید و برگزاری کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه و شنبه به نحو احسن برگزار شود و هیچ خاموشی وجود نداشته باشد، عنوان کرد: قطعاً این تمهیدات در مجموعه وزارت نیرو، صنعت برق کشور و شرکت توانیرو و توزیع برق اصفهان برنامه ریزی شده و ما خاموشی از قبل برنامه‌ریزی شده و قابل پیش بینی نداریم. همچنین اکیپ های عملیات و حوادث ما همگی به صورت آماده باش هستند و در مکان های برگزاری کنکور مستقر می شوند که اگر حادثه‌ای رخ داد در کوتاه ترین زمان ممکن آن حادثه برطرف شود تا مشکلی در روند برگزاری کنکور پیش نیاید.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان خاطرنشان کرد: قطع برق در برخی از منازل و مراکز اداری به علت زیاده روی در مصرف است، پیرامون مشترکین پر مصرف‌ قانون به ما اجازه قطع برق را به منظور برگشت به الگوی قبلی داده است.

وی ابراز داشت: درحال حاضر برق مشترکین دارای اخطاریه تجاوز از الگو مصرف قطع می شود و اخطاریه هایی برای ادارات ارسال می شود که برخی از ادارات که در اصفهان متاسفانه الگوی مصرف را رعایت نکردند و با توجه به قانون برق آن ها به صورت محدود قطع شده تا الگوی مصرف را رعایت کنند، اگر ادارات و دستگاه‌های دولتی ما الگو نشده و مصرف برق را مدیریت نکنند ما مجبور به قطع برق منازل یا مشاغل می شویم.

علی اکبری اعلام کرد: در سطح اصفهان آخرین خاموشی های ما برای  ۲۸ اردیبهشت تا دوم خرداد بوده و بعد از آن هیچ خاموشی برای مشترکین نداشتیم؛ قطعاً در این نداشتن خاموشی‌ها عامل مهمی از جمله رعایت الگوی مصرف توسط مردم وجود داشته و اگر این روند ادامه پیدا کندتابستان را بدون مشکل سپری  می کنیم؛ دومین عامل همکاری صنایع کوچک و بزرگ اصفهان بوده که در قالب تفاهم نامه هایی مصرف را به میزان قابل توجهی کاهش دادند و این باعث پایداری در مصرف برق شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان تصریح کرد: توصیه ما به مشتکین این است که اگر  از کولر آبی استفاده می کنند در زمان پیک یعنی ساعت ۱۲ تا ۱۸ از دور کم کولر آبی استفاده کنند و اگر از کولرهای گازی و اسپلیت استفاده می کنند درجه تنظیم حرارت آن را روی درجه ۲۵ یا ۲۶ درجه سانتی گراد بگذارند؛ این اقدامات به ما کمک می کند که بدون مشکل روزها را سپری کنیم.

وی ادامه داد: مردم عزیز در ساعات ۱۲ تا ۱۸ وسایل برقی غیر ضروری را از جمله ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی و اتو روشن نکنند تا از پیک مصرف تابستان گذر کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد