صفحه اصلی » استان اصفهان » اولویت ما ایجاد توازن برای ورود دانش آموزان به رشته‌های مختلف تحصیلی است

اولویت ما ایجاد توازن برای ورود دانش آموزان به رشته‌های مختلف تحصیلی است

رئیس اداره آموزش متوسطه اول و دوم اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: با توجه به شرایط و نیازهای جامعه، سیاست ما بر افزایش دانش‌آموزان در ثبت‌نام رشته ریاضی و هنرستان است و با برنامه‌ریزی‌های دقیق در تلاشیم تا تعداد دانش‌آموزان متقاضی حضور در رشته‌های ریاضی و هنرستان‌ها را افزایش دهیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ در هشتمین روز از تیرماه 1400، حسین نادیان رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی در خصوص ثبت‌نام پایه‌های ورودی دوره اول و دوم متوسطه اظهار داشت: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم آغاز شده و ثبت‌نام در پایه دهم از ۱۵ تیر آغاز می‌شود.

وی افزود: باتوجه‌به تعداد زیاد متقاضیان تحصیل در رشته علوم‌تجربی و ادبیات علوم‌انسانی در سال‌های گذشته، مشکلات زیادی در قبولی آزمون سراسری و آینده شغلی این متقاضیان به وجود آمده که از همین رو دانش‌آموزانی که می‌دانند توانایی‌های کمتری دارند در رشته ادبیات و علوم‌انسانی و علوم‌تجربی وارد نشوند.

رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه تأکید کرد: با توجه به شرایط و نیازهای جامعه، سیاست ما بر افزایش دانش‌آموزان در ثبت‌نام رشته ریاضی و هنرستان است و با برنامه‌ریزی‌های دقیق در تلاشیم تا تعداد دانش‌آموزان متقاضی حضور در رشته‌های ریاضی و هنرستان‌ها را افزایش دهیم.

نادیان خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاه‌های تابستانی و جبرانی دانش‌آموزان دوره اول از دیگر برنامه‌های ما خواهد بود، باتوجه‌به اینکه سال گذشته آموزش به‌صورت مجازی برگزار شد، دانش‌آموزان مردودی خرداد و حتی دانش‌آموزانی که نمره قبولی هم داشته‌اند می‌توانند برای تقویت دروس خود در پایگاه‌های تابستانی و جبرانی دانش‌آموزان دوره اول شرکت کنند چرا که کلاس‌های جبرانی تابستان فرصت مناسبی برای جبران نقص‌ها در یادگیری آموزشی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد