صفحه اصلی » اجتماعی » چهار سال ریل گذاری نصف جهان با شورای جدید؛ از انتخاب شهردار تا حضور احتمالی در کمیسیون ها و اولین اقدامات

گفت و گوی صاحب نیوز با منتخبین مردم در پارلمان شهری؛

چهار سال ریل گذاری نصف جهان با شورای جدید؛ از انتخاب شهردار تا حضور احتمالی در کمیسیون ها و اولین اقدامات

دو هفته از انتخابات ششمین دوره شورای شهر اصفهان می‌گذرد. ۴۵ روز پس از تعیین نتیجه انتخابات مسئولیت اعضا منتخب شروع می شود؛ به سراغ منتخبین مردم رفتیم تا از فعالیت های این دو هفته  و برنامه های پیش رویشان بپرسیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حدود دو هفته از روی کار آمدن اعضا شورای شهر جدید اصفهان می‌گذرد. طبق قانون ۴۵ روز پس از تعیین نتیجه انتخابات مسئولیت اعضا منتخب شروع شده و اعضا شورای قبل، ساختمان شورای شهر را ترک خواهند کرد.به سراغ منتخبین مردم رفتیم تا از فعالیت های این دو هفته  و برنامه های پیش رویشان بپرسیم. سوال دیگری که از اعضا شورای شهر ششم اصفهان پرسیدیم درمورد گزینه های شهرداری بود.ارتباط مردمی منتخبین موضوع دیگر گفت و گوی ما بود، در پایان هم از همه پرسیدیم فوری ترین تحولی که مردم پس از روی کار آمدن شما حس خواهند کرد چه خواهد بود؟
پاسخ های اعضا شورای شهر منتخب را در ادامه مطالعه کنید:

عباس حاج رسولی ها: برنامه ما همان برنامه اصفهان ۱۴۱۴ خواهد بود
عباس حاج رسولی ها،منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:بنده در این چند دوره که حضور داشتم هر جا که خلائی وجود داشته باشد می  توانم کار بکنم و هنوز هم بررسی ای در بین اعضای شورا صورت نپذیرفته است،اعضای شورای شهر فعلی سرعت کار پایینی داشتند ولی اصل کار ان ها در مسیر برنامه اصفهان ۱۴۱۴ که در شورای اول تدوین شد، بود اما در بعضی مسائل مانند بخش فرهنگی دارای نظرات متفاوتی بودند.

وی افزود:ما همان ارتباط قبلی را با مردم حفظ کرده‌ایم و ارتباط تنگاتنگ را ادامه می دهیم، ارتباط با شورای شهر فعلی نیز خوب به نظر می‌رسد و قرار است جلساتی نیز برگزار شود.

حاج رسولی ها در ادامه اشاره کرد:در مورد شهردار بین اعضا صحبتی نشده است ولی قرار بر این است که فرآیندی تعریف بشود که از طریق آن شهردار آینده انتخاب بشود و این فرآیند توسط چند نفر از اعضای شورای هماهنگی جبهه انقلاب و چهار نفر از اعضای شورای شهر منتخب طراحی خواهد شد، برنامه ما همان برنامه ۱۴۱۴ خواهد بود که در شورای اول که خود بنده نیز حضور داشتم مورد تصویب قرار گرفت.

وی تاکید کرد:مسئله ای که برداشت خود بنده است این است که کارهای مردم در رابطه با شهرداری به سختی در حال انجام است و خدمات کمی کند است و این باید به گونه ای بشود که این خدمات تسریع شده و خدماتی بدون منت به مردم ارائه بشود و بتوانیم سرعت شورا را نیز افزایش دهیم و در قیمت بعضی موارد ساخت و ساز نیز تحولی مشاهده خواهد شد.

مصطفی نباتی نژاد: ۱۳ نفر اعضای شورای شهر، همدل و هماهنگ هستند

مصطفی نباتی نژاد، منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:بنده منتظر می‌مانم تا ببینم شرایط به چه شکلی پیش می‌رود و دیگر دوستان به چه طریق عمل می‌کنند، البته ترجیح خودم به بحث های تخصصی و تجربه خودم بوده و این شامل کمیسیون‌های در حوزه اقتصادی در حوزه فرهنگی و اجتماعی و مرکز پژوهش ها می‌شود، حضور در این کمیسیون‌ها یا هر کمیسیون دیگر به اراده جمع برمی‌گردد و خود بنده حساسیت زیادی راجع به این موضوع ندارم.

وی ادامه داد:به هر جهت این ۱۳ نفر همدل و هماهنگ بوده و همگی باتجربه بوده و در عرصه های مختلف آزموده شده‌اند، در بحث آسیب شناسی بنده با همراهی دوستان در جمعیت پیشرفت و عدالت کتابی تحت عنوان ۲۲ سالگی را آماده‌کرده‌ام که احتمالا بخشی از مردم از آن اطلاع دارند و در سازمان‌ها نیز بعضی از دوستان مشغول بوده و کارهایی انجام شده است.

نباتی نژاد اظهار داشت: ارتباط ما با مردم خیلی خوب و بصورت مستمر بوده و در واقع با پیشنهادات مردمی در جهت پیگیری مشکلات و حصول نتیجه مواجه هستیم و حداقل در طول روز به مدت ۳ الی ۴ ساعت در تعامل با مردم هستیم، شورای فعلی نیز تقریبا تماسی برقرار شده است و با بخش دبیرخانه شورا صحبت شده و ساختار وظایف را اعلام کرده و در کمیسیون‌ها هم بصورت تک به تک و فرد به فرد کارهایی در حال انجام و پیشروی است.

وی درمورد گزینه های شهرداری بیان کرد: در حال حاضر ما هنوز به این قضیه که شهردار چه کسی باشد و از میان چه کسانی باشد وارد نشده‌ایم و بیشتر به دنبال انتخاب فرآیند و نحوه انجام آن بوده‌ایم، دیدگاه‌های همه ما جمع شده و قرار بر این است که در یک جلسه و هیئتی اندیشه ورز این دیدگاه‌ها ترکیب شود و تحلیل محتوا انجام شده و در قالب منشور شورا به عنوان خروجی حاصل در نظر گرفته شود،آن تیپ از محتواهایی هم که مربوط به برنامه جامع اصفهان، برنامه ۱۴۰۸ می‌باشد در دستور کار قرار گرفته و بازنگری در آن صورت خواهد گرفت.

وی در پایان تاکید کرد: ما به امید و یاری خداوند سریع ترین کارها شامل آماده سازی منشور شورا و برگزاری دیدار و جلسه با نخبگان و انتخاب شهردار خواهد بود.

فرزانه کلاهدوزان: اولویت اولم کمیسیون فرهنگی است

فرزانه کلاه دوزان، دیگر منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:در مورد حضور در کمیسیون‌ها اولویت بنده فرهنگی و پس از آن بهداشت و سلامت محیط زیست خواهد بود و البته فرصتی هنوز برای مطرح شدن بین اعضا نبوده است و در مورد شورای فعلی نظری ندارم اما ارتباط با مردم جزو اولویت‌های کاری خود بنده بوده و نکته بسیار مهمی است و یک سازوکاری برای این ارتباط در حال تعریف هستم، البته بصورت مجازی و با تلفن صحبت شده است ولی حرف ها و صحبت ها بیشتر یک درد و دل بوده است، این اقدام نیازمند سازوکاری است که سامانه ای را طراحی کند و در آن سامانه مردم مسئله های خود را بیان کنند و این مسائل را می‌توان حل کرد و در حال حاضر هیجانی بین مردم وجود دارد و از این هیجان فکری باید استفاده کرد و ایده های خوبی را استخراج کرد و برای این مسئله در شورا یک هیئت اندیشه ورز در حال تشکیل است و منشور آن در حال آماده سازی است و هم خود بنده یک تیم را در اطراف خودم در حال آماده سازی هستم تا ایده ها را دسته بندی کرده و برای نقشه راه استفاده کنیم.

وی ادامه داد:در رابطه با ارتباط با مردم در زمان انتخابات در اکثر مکان های شهر حضور پیدا کردیم و بعد از انتخابات نیز طبق قولی که داده بودیم باز هم به میان مردم رفتیم و در چندین جلسه در مراکز فرهنگی در محلات حضور پیدا کرده ام،یک مکانی در اختیار ما قرار داده شده است که جلساتی بطور منظم و فشرده برگزار شده است و نامه هایی هم برای دغدغه های شورا به شهرداری داده شده است و قرار است شهردار و شورا در جمع شورای منتخب حضور پیدا کنند و البته از مدیران شهرداری و کسانی که نویسنده برنامه راهبردی بوده‌اند نیز در جلسات شرکت کرده‌اند.
نامه نگاری‌ها در ارتباط با شهرداری در رابطه با دغدغه خاصی نبوده است و بیشتر برای در اختیار قرار دادن اطلاعاتی مانند بودجه ۱۴۰۰ بوده است.

تنها زن منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان افزود: در مورد شهردار هنوز تصمیمی گرفته نشده است ولی یک فرآیندی در حال آماده شدن است و طبق این فرآیند شهردار انتخاب خواهند شد و در مورد آقای نوروزی نیز ایشان باید در این فرآیند قرار بگیرند تا مشخص شود و هیچ گزینه‌ای هم برای شهرداری مطرح نشده است و در حال حاضر تنها بر روی فرآیند در حال کار هستیم.

وی در ادامه اشاره کرد:یک برنامه برای مدیریت شهری اصفهان تا سال ۱۴۰۵ نوشته شده است که ما در حال مطالعه ان بوده ایم و بعضا دارای کمی و کاستی‌هایی بوده است و نواقصی وجود دارد ولی قابل حل است.

کلاهدوزان در پایان اظهار داشت:در مورد فوری ترین تحولی که قرار است شورا انجام دهد واقعا سوال سختی است و همه دغدغه انجام کار را دارند و مردمی بودن شاید به عنوان تحولی می توان در نظر گرفت و برای اعضای شورا کار جهادی بسیار مهم است.

سید امیر سامع: هنوز گزینه‌هایی برای شهرداری بصورت رسمی مطرح نشده است 

سید امیر سامع منتخب دیگر شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:در مورد بحث کمیسیون ها هنوز چیزی مشخص نشده ولی اولویت‌ها برای اعضا مشخص شده است و جلساتی در حال برگزاری است که بررسی وضع موجود، برنامه ۱۴۰۵ و بودجه ۱۴۰۰ را در پیش گرفته است و با توجه به اولویت ها کارها ادامه پیدا خواهد کرد، آسیب شناسی در حال انجام است و قرار است که ما جلساتی را با مدیران شهرداری که با هماهنگی شهرداری اصفهان صورت گرفته است داشته باشیم و ما به همین صورت این گفتگو و شناخت شهرداری را ادامه می‌دهیم.

وی در ادامه اظهار داشت:یک درخواست و مطالبه عمومی از اعضای شورا در حال حاضر وجود دارد که با مردم دیدار و گفتگو کنند و شهر اصفهان از لحاظ جایگاه و مقام در رتبه بالایی قرار دارد و به همین میزان هم مشکلاتی وجود دارد که باید بررسی بشود و مورد حل قرار بگیرد و این هم توقع مردم از اعضای شورا است و ما امیدواریم با تعاملاتی که بصورت ساختاری و عادی در بین مردم بتوانیم مشکلات را حل کنیم و مردم را تصمیم گیری‌ها دخالت بدهیم. ما هنوز جلسه‌ای با شورای فعلی نداشته‌ایم ولی طبق هماهنگی‌هایی که انجام شده است قرار بر این است که جلساتی را با ریاست شورای شهر و ریاست کمیسیون‌ها داشته باشیم.

سامع تاکید کرد:هنوز گزینه‌هایی برای شهرداری بصورت رسمی در صحن شورای منتخب مطرح نشده است ولی آن فرایندی که منجر به انتخاب شهردار آینده خواهد شد در حال بررسی و تکمیل است و این یکی از اولویت های کاری ما است، می بایستی یک چشم انداز  ۱۵ ساله صحیحی برای شهر و شهرداری تدوین بشود و آسیب‌ها شناخته بشود و از طرف دیگر اهداف درستی در شهر تعریف بشود و مدیریت شهری برنامه خود را بر اساس آن چشم انداز و منشوری که تدوین می‌شود انجام بدهد.

وی در پایان اعلام کرد: مردم می بایستی از نظر چهره شهر و خدماتی که از طریق شهرداری به ان ها ارائه می‌شود تحولاتی را مشاهده بکنند.

مهروی پور :پاسخ به مطالبات اولویت دار فوری ترین تحولی است که مردم خواهند دید

منوچهر مهروی پور،  عصو دیگر شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: بنده پیش از انتخابات نیز اعلام کردم که در بحث فرهنگی و این کمیسیون ورود خواهم کرد، اما در با توجه به انکه ما کمیسیون گردشگری را هم داریم و با توجه به سوابق بنده در مسئولیت های گردشگری در آن کمیسیون هم علاقه به فعالیت دارم اما نکته بعدی این است که بنده پس از انتخاب توسط مردم سعی بر ان داشتم که در محلات کم برخوردار حضور پیدا کنم و با صحبت با مردم از درد آن‌ها اگاه شوم و با پیگیری ان در ماه‌های آینده بتوانم نتیجه ان را خدمت آن مردم اعلام کنم.

وی افزود:طبیعتا در جلسات مشکلات و آسیب‌ها گفته می‌شود اما ما لازم داریم با کارشناسان و نخبگان در این امور نیز مشورت کنیم و نیز از نظرات خود مردم نیز استفاده کنیم تا به یک جمع بندی در محلات و اکثر نقاط شهر در موضوعات خاص برسیم. البته می‌بایستی در مقام عمل با انتخاب یک شهردار جهادی و پیگیر بتوانیم مشکلات را به یک سرانجام خوبی برسانیم، با توجه به تصمیماتی که دوستان ما در شورا گرفتند ما در برخی جلسات میزبان مدیران شهری بودیم و نیز در روزهای آتی نیز قرار بر این است که در شورای پنجم حضور داشته باشیم.

مهروی پور در ادامه گفت: قرار است برای انتخاب شهردار دوستان کمیته‌ای را تشکیل بدهند و معیارهایی را برای انتخاب شهردار مشخص کنند و بر اساس این فرایند به انتخاب شهرداری جهادی و پیگیر بیانجامد.

وی در پایان اشاره کرد: پاسخ به مطالبات اولویت دار مردم نسبت به وظایف شهرداری و شورای شهر فوری ترین تحولی است که مردم خواهند دید.

رسول میرباقری: تغییرات فرهنگی در شورای جدید در شان اصفهان خواهد بود

رسول میرباقری، منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: اولویت بنده برای حضور در کمیسیون ها در بحث فرهنگی یا عمران بوده است، البته این موضوعات هنوز در جلسات مطرح نشده است و هنوز تا مشخص شدن آن زمان زیادی وجود دارد،از شورای فعلی خبر جدی و نکته مهمی به ما نرسیده است که نیاز به آسیب شناسی داشته باشد و نگاه ما نیز نگاه مثبتی بوده است.

وی در ادامه گفت:بنده جلسات مکرری را با حضور مردم برگزار کرده ام و در میان مردم بوده‌ام و در مکان هایی که امکان آن وجود داشته است با مردم دیدار کرده و با آن ها به گفتگو نشسته ام. گرچه قبلا هم این دیدارها وجود داشته و قطع نشده است.
در این جلسات برگزار شده تا به حال با مسئولین دفتری و کارمندی دیدار کرده ایم و بنابر برنامه ریزی‌ها قرار بر این است که در روز چهارشنبه جلسه‌ای با حضور شهردار برگزار کنیم.

میرباقری اعلام کرد: هنوز موضوعی در رابطه با انتخاب شهردار مطرح نشده است و بیشتر در مورد مشکلات مردم صحبت شده است، نظر بنده در مورد شهردار این است که این فرد می‌بایست یک مدیر جهادی و انقلابی باشد که بتواند تحولی را ایجاد کند و نسبت به گذشته تفاوتی را ایجاد کند و نو آوری‌هایی را برای شهر داشته باشد و این تحول در میان مردم نیز احساس بشود.

وی درمورد سریع ترین تحول پس از روی کار آمدن شورای جدید اظهار داشت: نیت شورای شهر در مورد بحث معنوی و فرهنگی شهر است و ما به دنبال این هستیم که مسائلی که در این حیطه دنبال می‌شود بیشتر در شان شهر اصفهان باشد.

احمدرضا مصور: شهرداری باید اتاق شیشه ای باشد

احمدرضا مصور،منتخب شورای ششم  در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: در حال حاضر اعضای منتخب شورا مشخص شده‌اند و هنوز چینش شورا مشخص نشده است و با توجه به تجربه خودم هم در شهرداری و هم در شورا ترجیح بر این است که در کمیسیون های اقتصادی و پایش و خدمات شهری و بهداشت و محیط زیست کمک کنم، البته بنده به دوستان هم عرض کرده‌ام که به هر جمع بندی که شورا به آن رسید و تشخیص بر آن شد که این فرد در این کمیسیون موفق‌تر است همان را انجام خواهیم داد، برای خودم در طول چهار سال دوره سه الی چهار هدف را مشخص کرده ام که این اهداف را دنبال خواهم کرد.

وی ادامه داد:بحث اولی که بنده در اهدافم دنبال خواهم کرد این است که در اصفهان توسعه متوازن دچار مشکل است و ما در شهر نقاط محروم زیادی را داریم که باید بصورت محله محوری رسیدگی شود و ترجیح بنده این است که یکی از کارهایی که دنبال کنم این باشد که توجه به نقاط عدم توسعه یافته باشد و این باعث تاسف است که اصفهان هنوز نقاطی را دارد که با نقاط بسیار محروم قابل مقایسه است، از دیگر اهداف بنده بحث شفافیت خصوصا در بحث شهرسازی  و مجموعه صدور پروانه و عوارضات مربوط به پروانه و این مسائل که در سال‌های قبل کارهای خوبی انجام شده است ولی باید به نقطه روشنی برسد و شهروند ما بتواند در داخل منزل نیز حساب پرداخت مالی خود در رابطه با پروانه و عوارض بداند و انطباق آن با قانون را متوجه بشود که بنده اسم این هدف را اتاق شیشه‌ای گذاشته‌ام و باید کاملا شهرداری مشخص باشد و کارمندان شهرداری نیز از مظان اتهام خارج بشوند.

مصور افزود:علاوه بر این دو هدف بحث های دیگری مانند آب که بخش کوچکی از ان به شهرداری و شورا برمی گردد و باید هماهنگی‌هایی در سطح استان و ملی نیز انجام بشود و با یک ید واحده همه نهادهای مسئول برای حل مسئله آب اقدام بکنند و شهرداری و شورا هم بتوانند کمک لازم را بکنند، بنده سعی بر این دارم که این سه هدف را ولو در هر کمیسیونی قرار گرفتم به سرانجامی برسانم.وقتی ما از حاشیه شهر صحبت می کنیم ذهن ها به اطراف می‌رود اما ما در منطقه سه و در میانه شهر محلاتی را داریم که به شدت غیر توسعه یافته هستند و تنها منطقه ای که ما در آن مهاجرت معکوس داریم این منطقه سه است و این محلات نیاز به رسیدگی دارد و از این نقاط در اصفهان کم نیستند، لذا اگر کمی در پروژه ها توجه شود و محله محوری نیز مورد توجه قرار بگیرد اتفاق خوبی خواهد افتاد.

مصور اظهار داشت:بنده در سال ۹۶ به عنوان کارمند در شهرداری مشغول بوده و مدیر منطقه بوده ام اما اگر آسیب شناسی در حوزه کلان مدنظر شما باشد، دوستان این آسیب شناسی را انجام داده و ما برنامه ۱۴۰۵ و بودجه ۱۴۰۰ را در اولویت بررسی‌ها قرار داده‌ایم و بر اساس این مسائل باید رویت کرد  که شهر به چه سمت و سویی در حال حرکت است و به هر حال می‌بایست یک ریل گذاری انجام بشود و این ریل گذاری باید توسط شورای شهر انجام شده و بر اساس مسائل آسیب شناسی شده باشد.

وی اشاره کرد: البته بنده در مطالعات آکادمیک نیز این کار را انجام داده‌ام و این امر مرتبط با رشته تحصیلی بنده نیز‌ بوده است و تا آنجایی که مطلع هستم بقیه دوستان نیز این کار‌ را انجام داده‌اند و الان هم دوستان به سمت این در حرکت هستند که با بررسی برنامه ۱۴۰۵ و بودجه ۱۴۰۰ این آسیب شناسی را تکمیل بکنند.

مصور درمورد گزینه های شهرداری اظهار داشت: واقعیت این است که عملکرد شهرداری به دوگونه است، یکی از این گونه ها مسائل جاری است که در این مسائل به علت بافت و ساخت شهرداری تحول آنچنانی نمی‌توان داشت ولی در بحث های عمرانی و محیط زیست جهت گیری بسیار مهم است و به هر حال کارهایی در دوره های قبلی انجام شده است.

وی ادامه داد:دو سطح متصور این اتفاق و دیدار است، یک سطح نخبگانی است که ما جمعی از دوستان را مامور کردیم که از نخبگان نظرات را جمع آوری کرده و احتمالا تا چند روز آینده سامانه ای برای این امر فراهم شده تا بتوانیم نظرات را بطور کامل بگیریم. بحث دیگر ارتباط مردمی و غیر نخبگانی است. بصورت طبیعی در دوران رقابت انتخاباتی این ارتباط‌ها بوده است و خود ما نیز به این دلیل که از بین مردم و محلات آمده‌ایم ارتباط مردمی بیشتری تا ارتباط با سازمان داریم ولی با این حال دوستان بنا را بر این گذاشته‌اند که بلافاصله پس از استقرار کمیته‌های نظارتی و همینطور معتمدین محلات را فعال کرده و بتوانیم سطح عام مردم را داشته باشیم.

این عضو شورای ششم مطرح کرد: واقعا بدون مردم و بدون اعتماد و نظرات مردم هیچ کار مثبتی را نمی‌توان در محلات شکل داد و دوستان در همه ادوار شورا نیز این را تجربه کرده‌اند. خوشبختانه هم شهردار و تک تک اعضای شورای شهر برای جلسه اعلام امادگی کرده‌اند.

مصور تاکید:هنوز بحثی در مورد شهرداری نشده است و علت آن نیز این است که جمعی  از دوستان مشغول آن هستند که فرآیند انتخاب شهردار را تعریف بکنند و قاعدتا می‌بایستی نظرات افراد را گرفته و شناسایی بکنیم و مطلقا ما به سمت این موضوع نرفته ایم و اسم و نظرهای مطرح شده بیشتر گمانه زنی دوستان است.

وی در پایان گفت:مشکل است گفتن این مسئله که فوری ترین طرح چه خواهد بود زیرا هنوز برآیند نظرات گرفته نشده است، یک مطالبه کلی که همیشه مردم داشته‌اند این بوده که روند کارها تسهیل بشود و همیشه مردم این گله را داشته اند که خیلی زمانبر است و یکی از مسائل مهم تسهیل امور در شهرداری است و بحث هایی که شاید کمتر بیان شود بحث آلودگی هواست که واقعا وضعیت اصفهان خوب نیست که گوشه ای از آن به مدیریت شهری برمی‌گردد که می‌بایست تلاش کرد.بحث های حمل و نقل ایمن و سریع و مطمئن دنباله مسئله الودگی هستند و باید به آن پرداخته شود و این حلقه ها پی در پی در هم وجود دارد،آنچه که مردم عزیز ما از ما انتظار دارند این است که ما کار و تلاش کنیم و این انتظار به جایی است.

محمد نورصالحی: توجه به مناطق کم برخوردار جز اولویت های شورای شهر جدید خواهد بود

محمد نورصالحی،منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: بنده بیشتر با توجه به رشته‌ای که در آن تحصیل کرده‌ام، احتمالا در کمیسیون عمران حضور خواهم داشت و البته به کمیسیون های فرهنگی و گردشگری نیز علاقه‌مندم، بنده آسیب شناسی نسب به شورای فعلی نداشته‌ام و به هر حال هر کسی در دوره خودش سعی می‌کند که بر اساس یک‌نگاه فکری تلاش خود را بکند و شاید نگاه به مسائل فرهنگی و زیربنای فرهنگی در شهر کمتر بوده باشد و دغدغه‌های مردم شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما سعی کرده‌ایم از قدیم با مردم ارتباط کاری داشته باشیم و سعی کردیم ارتباطی مستقیم داشته باشیم و مردم نخواهند که با واسطه ما را ملاقات کنند و در این ایام به طبع حجم بیشتری داشته است و امیدواریم در آینده هم ارتباط با مردم را داشته باشیم، هنوز برای انتقال تجربه و صحبت زود است ولی با بسیاری از اعضای شورای شهر ارتباط کاری داشته‌ام.

نورصالحی افزود: هیچ گزینه‌ای برای شهرداری روی میز قرار ندارد، و دوستان در حال اماده سازی شاخصه های انتخاب شهردار آینده هستند و طبیعتا پس از اتمام این مرحله گزینه ها مطرح خواهد شد و کارگروهی از خود شورا در حال کار بر روی این شاخصه‌ها هستند.

وی در پایان اعلام کرد:بنده گمان می‌کنم توجه به مناطق کم برخوردار و توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی همه مناطق شهری جزو این اولویت ها هستند البته در برخی مسائل تنها شورا مسئول نخواهد بود و با صدایی رساتر از مردم به عنوان مطالبه‌گر عمل خواهد کرد.

محمدرضا فلاح: عیب شورای فعلی نبود ارتباط تنگاتنگ این شورا با مردم بود
محمدرضا فلاح،منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: در دو کمیسیون عمران و شهرسازی و فرهنگی قصد فعالیت دارم، به این دلیل که شورا رسما هنوز شروع به کار‌نکرده است هیچ چینشی در شورا صورت نگرفته است،به هر حال هر شورایی معایب و محاسن خودش را داراست ولی مردم باید در این مورد نظر بدهند،به نظر می‌رسد یکی از محاسن شورای فعلی تکمیل پروژه های دوره های قبل بود و سعی کردند تماما پروژه ها به اتمام برسد و عیبی که مشهود است و مردم هم متوجه ان هستند عدم ارتباط تنگاتنگ این شورا با مردم است و مردمی بودن بسیار ضعیف بود.

وی ادامه داد:بنده خودم چهار دوره عضو شورای شهر بوده ام و یکی از دلایل انتخاب خود را مردمی بودن می دانم و همیشه سعی کرده ام ارتباط خود را با مردم حفظ کنم و از این لحاظ سعی کرده‌ام در اکثر محله ها حضور پیدا کرده و مشکلات مردم را از زبان خودشان بشنوم و سعی بر رفع آن‌ها داشته باشم، در دوره چهارم هم بنده حرکتی را انجام دادم که تقریبا عالی و مورد نظر بسیاری از شهروندان بود، برای هر منطقه گروهی در فضای مجازی ایجاد کرده و یک ارتباط تنگاتنگی را با مردم ایجاد کردم و مردم براحتی برای انتقاد از منطقه خود عضو گروه شده و صحبت خود را می کردند و بنده هم مشکلات را متوجه و سعی بر رفع آن ها داشتم و همواره سعی می کردم با توجه به مسئولیتم در امر بودجه هم این مشکلات در شهرداری دیده شده و مشکلات مرتفع شود.

فلاح ادامه داد:ارتباط رسمی ای میان شورای فعلی و منتخبین این دوره شکل نگرفته است البته شورا می‌تواند منتخبین را دعوت کرده و مشکلات و مسائل را با آنها در میان بگذارد و ما در دوره چهارم این کار را انجام دادیم و با انتقال تجربیات به اعضای منتخب و همچنین بیان کارهایی که انجام شده و یا در حال انجام بود ان‌ها را نسبت به امور مطلع ساختیم.شورای فعلی هم قطعا این کار‌ را خواهد کرد و ما هم از این امر استقبال میکنیم.

وی افزود:گزینه ای در رابطه با شهرداری مطرح نیست البته که شاید اسامی در فضای مجازی مطرح شده باشد ولی بین اعضای منتخب مطرح نیست. قرار بر این شد که در فرآیندی که پیش رو داریم شاخصه های شهردار اصفهان مطرح شده و پس از آن اعضا افراد را مطرح و با ان شاخصه ها مقایسه خواهد شد.
فلاح در پایان گفت:عموم مردم از وضعیت شهرداری و اتوماسیون شهرداری و ارایه کار در شهرداری ناراضی هستند و امید هست که بتوانیم شفاف سازی را در شهرداری انجام داده و رانتخواری‌ها را از بین ببریم و سعی کنیم کار مردم در شهرداری تسهیل شود و این چیزی است که عموم مردم از شورای شهر خواستارند. امیدواریم بتوانیم تدبیری بکنیم تا مردم از خدمات شهرداری رضایت کافی را داشته باشند.

ابوالفضل قربانی: تمایل و تحصیلات افراد در حضور در کمیسیون ها مطرح است

ابوالفضل قربانی،منتخب مردم در شورای شهر ششم اصفهان هم در گفت و گو با صاحب نیوز ضمن اعلام پایان دوره درمان خود گفت:بحث کمیسیون‌ها باید در صحن علنی شورا مطرح شده و پس از رای گیری مشخص خواهد شد که اعضای کمیسیون چه کسانی هستند و طبق آیین نامه افرادی نیز پیشنهاد می‌شوند و آن ها رای خواهند داد و طبیعتا در این مسیر تمایل و تحصیلات افراد دخیل خواهد بود.بنده تمایل خودم کمیسیون های  حمل و نقل و محیط زیست و فناوری اطلاعات و فرهنگی است و علاقه مند هستم که در این کمیسیون ها فعالیت کنم.
وی ادامه داد:بحث آسیب شناسی اصلاً مطرح نیست، مسئله این است که ما می‌بایستی اطلاعات کامل و جامعی از وضعیت فعلی شهر بدست بیاوریم و این اطلاعات در حال جمع آوری است که با جلساتی و دعوت از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر بدست می آید و با داشتن این اطلاعات می‌توان برنامه ریزی مناسبی را انجام داد. در این خصوص طبیعتا نقاط قوت و ضعف به مرور اصلاح خواهد شد هر چند که قبل از برگزاری انتخابات نیز اعضا برای برون رفت از برخی مشکلات شهری برنامه ریزی را به عمل اورده‌اند و نسبت به این قضایا با مسائل آشنا هستند. جلساتی را در مجامع مختلف که با دعوت از اعضا و حضور مردم است در حال برگزاری است و این ارتباط وجود دارد و در آینده هم حفظ خواهد شد و قطعا وجود کمیته های نظارتی که در شورا برای احقاق حق مردم است و از دلایل موفق بودن مردمی بودن است.

قربانی افزود: هنوز جلسه ای با اعضای شورای فعلی نبوده است ولی در هفته آینده طبق برنامه ریزی که وجود دارد، ان جلسه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه اشاره کرد:بحثی راجب فرد یا شخص خاصی مطرح نشده است و بیشتر ویژگی ها و خصوصیات  شهردار اصفهان مطرح شده و بعد از جمع بندی این مسائل حتما شهردار نیز انتخاب خواهد شد.

قربانی در پایان تاکید کرد: این مسئله ای است که باید ما وضعیت کامل شهر را بدانیم تا بتوانیم فوری ترین کار را انجام بدهیم و بنده گمان می کنم توجه به مناطق کم برخوردار و سهولت در امور شهرداری می تواند از فوری ترین کارها باشد.

مجید نادرالاصلی: برنامه 19 محوری خود را به شورای شهر منتخب ارائه کردم

مجید نادر الاصلی، منتخب مردم در ششمین شورای شهر اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:طبیعی است که الان بحث‌هایی که در جلسات فعلی شورا مطرح می‌شود از سری بحث‌های مقدماتی قبل از اولین جلسه علنی بوده و بیشتر جهت آشنایی اعضا با سیستم و روند اداری و مخصوصا آشنایی با دستورالعمل‌ها و وظایف شهری و شهرداری می‌باشد که البته با حضور تعدادی از مدیران شهرداری برگزار می‌شود و کارها در روال خودش در حال پیشرفت است،در یکی از این جلسات اعضا با توجه به صحبت‌ها و ایده‌ها و نظراتی که در زمان انتخابات داشتند از اعضا خواسته شد که اگر مطالبی را مدون دارند ارائه بکنند و بنده گمان می کنم از اولین اعضای شورا بودم که برنامه خودم را که حدود ۱۹ محور داشت را ارائه دادم.

وی ادامه داد:از موضوعات مهمی که برای بنده وجود دارد اینکه بتوانیم سیستم ارتباط مردم با شهرداری و اینکه جریان مرکز و سازمان مرکز بودن شهرداری را در یک سیستم الکترونیک قرار داده که مردم مسائل و مشکلات را بواسطه این سامان طرح موضوع کرده که این سامانه شامل تمام طرح های شهرداری باشد.

این منتخب شورا تاکید کرد: موضوع مهم دوم برای بنده منابع انسانی و نیروی انسانی توانا و قوی‌ای که در بدنه شهرداری وجود دارد بتوانیم در یک سازمان بهتری برای حل معضلات و مشکلات گرد هم بیاوریم و موضوع سومی که مدنظر بنده است بحث فرهنگی است،اما اینکه بنده در چه کمیسیونی شرکت خواهم کرد این اقتضای زمان است ،موضوع اقتصادی و توانمند سازی شهری و پویا و بحث فرهنگی و اجتماعی برای بنده در اولویت است.

نادرالاصلی در ادامه مطرح کرد:همانطور که بنده از قبل ارتباطی با مردم داشته‌ام که این ارتباط بواسطه حضور در مساجد و یا ارتباط با کارشناسان بوده است و در حال حاضر هم اصرار دارم هم بصورت سازمانی و سیستماتیک بتوانیم با اقشار مختلف دیدار کرده و مسائل و مشکلاتی را پیگیری کنیم،کارگروه هایی در حوزه بانوان و دانشگاه‌ها و موضوعات مختلف را در روز بعد از انتخابات راه اندازی کرده ‌ام و ان شا الله هم با استقرار رسمی از گروه‌های خبره بیشتر استفاده کنیم و این ارتباط را سعی می‌کنیم در فضای شورا به اثبات برسانیم.

وی خاطر نشان کرد:گزینه‌های شهرداری برای این شورا به گونه‌ای است که فرد باید با شهر اصفهان و ویژگی‌های خاص آن آشنا باشد و اینکه در شهرداری هم کارشناس‌های خبره ای وجود دارد و گمان می‌کنم بتوانیم شهردار مناسبی را پیدا بکنیم و البته اینکه بدنه شهرداری هم می‌تواند بحث مدیریتی را در خود حل بکند و بنده در وهله اول نگاهم به درون شهرداری برای انتخاب است.
نادرالاصلی در مورد فوری ترین تحولی که مردم پس از روی کار آمدن شورای جدید مشاهده خواهند کرد گفت:مردم کشور ما از مدیریت کشور آسیب بدی دیده‌اند و معیشت آن‌ها دچار تزلزل بدی شده است و اگر شهرداری با توجه به اختیاراتی که دارد بتواند اعتماد مردم را به خودش برگرداند به نظر بنده کار بسیار مهمی انجام شده است و مسئله های فرهنگی و مذهبی و آب و هوا و آب اصفهان دیگر مسئله های مهم است که بنده خودم نیز طرح هایی را دارم؛ ما سعی می‌کنیم مجموعه ای را ایجاد کنیم که در عرض ۶ماه الی ۱ سال اعتماد را به مردم برگردانیم.

علی صالحی: انتخاب شهردار آینده شهر اصفهان ممکن است طی فرآیند انجام شود

علی صالحی منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان هم در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: همانطور که اطلاع رسانی شده است فعلاً جلسات کارشناسی اعضای جدید با موضوعات برنامه‌ای و فرآیندهای تخصصی شورا در حال انجام است و هنوز وارد مباحث انتخاب شهردار و تصمیم‌گیری برای شهردار آینده شهر نشده است.

وی افزود: به نظر شخصی بنده انتخاب شهردار باید در طی یک فرآیند انجام بشود. باتوجه احتمالاتی که در انتخاب شهردار پیش می آید، من معتقدم برخلاف اتفاقات گذشته که طی فرآیندهای غیر شفاف، و بر مبنای میثاق‌نامه‌های قبل از انتخابات، انتخاب شهردار انجام می شد، این بار باید بحث مشارکت مردم و شفافیت روند انتخاب شهردار را جدی بگیریم.

وی بیان کرد: امیدواریم یک فرآیندی شفاف و قابل پیگیری برای انتخاب شهردار تعریف بشود که مردم و نخبگان در آن مشارکت داشته باشند. طبیعتاً برای انتخاب شهردار در طی فرآیند، نمی‌توانیم زمانی را در نظر بگیریم که نتیجه چه زمانی مشخص خواهد شد اما به طور ایده آل می‌خواهیم این انتخاب به بهترین نحو شکل بگیرد. همچنین وقتی که این فرآیند انتخاب اتفاق بیفتد و ویژگی ها مشخص بشود به همه ابهامات و گمانه‌زنی‌ها و احتمالات پاسخ داده خواهد شد.

****

لازم به ذکر است که با وجود پیگیری از صاحب نیوز غلامحسین صادقیان حاضر به انجام مصاحبه نشد.
جمع بندی صاحب نیوز از صحبت های اعضای منتخب ششمین شورای شهر اصفهان نشان می‌دهد که با وجود رشد شاخصه های مردمی بودن و برنامه داشتن، اعضا شورا باید به روند های انتقال مسئولیت بدهند.

اعضا منتخب اگر بخواهند فرصت خدمت به مردم راغنیمت بشمارند باید سرعت خود را بالا برده و با همت جهادی پای کار شهر بیایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد