صفحه اصلی » اجتماعی » زنگ خطر قرمز شدن اصفهان با شیوع موج پنجم کرونا به صدا درآمد

زنگ خطر قرمز شدن اصفهان با شیوع موج پنجم کرونا به صدا درآمد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: با ورود موج پنجم کرونا و شتاب انتشار آن و تغییر رنگ شهرستان ها، اصفهان در معرض خطر قرمز شدن قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الله غلامی در حاشیه برگزاری ستاد کرونای استان با اشاره به ارائه گزارش آخرین وضعیت کرونا در شهرستان های استان اظهار داشت: وضعیت استان تا هفته قبل متعادل و بین زرد و نارنجی بود اما اکنون پنج شهرستان ما که در وضعیت زرد قرار داشت نارنجی شده و تعداد کل شهرستان های زرد استان به ۹ شهرستان رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵ شهرستان استان وضعیت نارنجی دارند که باید رعایت دقیق دستور العمل ها در دستور کار قرار بگیرد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای اصفهان با هشدار در باره تغییر زنگ خطر شهرستان ها به وضعیت قرمز تصریح کرد: با توجه به گرمی هوا و ضرورت چرخش هوا، باز بودن در و پنجره ها توصیه می شود زیرا این کار می تواند به جلوگیری از شیوع بیماری کرونا کمک کند.

وی ادامه داد: همچنین برای کنترل شیوع ویروس کرونا در استان های مجاور شرقی و جنوبی که در وضعیت قرمز دارند، مانند یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر، طرح جامع هوشمند منع تردد در سفر از این استان ها به استان اصفهان و بالعکس برقرار شده است.

غلامی گفت: در حال برنامه ریزی هستیم تا از فردا تردد در محورهایی را که به استان های قرمز منتهی می شود، ممنوع اعلام کنیم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان در بخشی دیگر از صحبت های خود به موضوع برگزاری کنکور از فردا به مدت چهار روز نیز اشاره کرد و افزود: از صبح فردا آزمون کنکور در ۲۷ شهر استان برگزار می شود که برای رعایت پروتکل های بهداشتی، هماهنگی خوبی بین دانشگاه ها و مراکز برگزاری آزمون و علوم پزشکی برقرار شده است.

 وی با اشاره به ضدعفونی کردن محل های برگزاری آزمون توسط مراکز بهداشتی گفت: خانواده ها نگران فرزندان خود نباشند و در محل آزمون تجمع نکنند، زیرا با نیروی انتظامی هماهنگ شده که با کمک سایر دستگاه ها از تجمع خانواده ها جلوگیری شود.

غلامی همچنین از فعالیت مترو در روز جمعه بدلیل کنکور خبر داد و افزود: با هماهنگی شهرداری تعداد اتوبوس های متتهی به مراکز آزمون افزایش پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: حتی در داخل دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی نیز تعدادی اتوبوس برای جابه جایی رایگان پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد