صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۰ در ۲۷ شهر و ۳۶ حوزه امتحانی در استان اصفهان

برگزاری آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۰ در ۲۷ شهر و ۳۶ حوزه امتحانی در استان اصفهان

رییس دانشگاه اصفهان در خصوص برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ تصریح کرد: آزمون سراسری ۱۴۰۰ در روزهای چهارشنبه نهم الی شنبه دوازدهم تیرماه همزمان با سراسر کشور در ۲۷ شهر و ۳۶ حوزه امتحانی در استان اصفهان برگزار می‌شود که حدود ۸۲ هزار و ۷۲۳ نفر داوطلب در استان اصفهان در این آزمون شرکت می کند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ هوشنگ طالبی در نود و یکمین جلسه ستاد کرونا استان اصفهان اظهارکرد:  آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برای پذیرش دانشجو برای تحصیل در دوره‌های روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی و سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به سایر دستگاه های دولتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی، برگزار می‌شود.

رییس دانشگاه معین استان طالبی در ادامه ضمن ارایه گزارش مبسوطی از نحوه برگزاری کنکور سراسری سال گذشته بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی از زمان شروع تا پایان آزمون تاکید کرد.

رییس دانشگاه معین استان تصریح کرد: یکی از مشکلات پیش بینی شده تجمع خانواده های داوطلبین پشت درب های حوزه های امتحانی است به لحاظ این که حوزه ها قرنطینه هستند و اجازه حضور به حوزه را ندارند غالبا” در خیابان جمع می شوند که هم از نظر بهداشتی و هم از نظر تجمع مشکل ساز می شوند. وی در ادامه خواستار اعلام صدا و سیما و راهنمایی خانواده ها برای عدم تجمع و رعایت پروتکل های بهداشتی شد.

محمدرضا ایروانی نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه اصفهان هم اظهار کرد: کلیه اماکن حوزه های امتحانی قبل و بعد از هر جلسه آزمون با حضور ناظران بهداشتی بطور دقیق ضدعفونی می شود. همچنین دانشگاه ها و مراکز برگزاری آزمون ملزم به رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در طول برگزاری آزمون می باشند.

ایروانی با بیان اینکه بیشترین تعداد داوطلبان یعنی نزدیک به ۱۴ هزار نفر به حوزه امتحانی دانشگاه اصفهان مراجعه می‌کنند، تاکید کرد: هماهنگی‌های لازم با ارگان های مختلف مانند مجموعه راهور نیروی انتظامی، اتوبوسرانی، اورژانس، مرکز بهداشت استان، آتش نشانی، شرکت‌های آب و برق و … برای برگزاری هرچه بهتر آزمون صورت گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد