صفحه اصلی » استان اصفهان » فریدون‌شهر » رقابت 555 فریدونشهری در کنکور 1400

رقابت 555 فریدونشهری در کنکور 1400

امسال در شهرستان فریدونشهر 287 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، 231 نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی و 37 نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی برای کسب سهمیه دانشگاه‌های کشور با هم به رقابت خواهند پرداخت.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰

نماینده تام الإختیار سازمان سنجش در شهرستان فریدونشهر در گفتگو با صاحب نیوز از شرکت 555 نفر در این شهرستان در کنکور 1400 خبر داد.

ظهراب اداوی تصریح کرد: از این تعداد 287 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، 231 نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی و 37 نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی برای کسب سهمیه دانشگاه‌های کشور با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی عنوان کرد: امسال همچنین 94 نفر در رشته زبان‌های خارجی و 66 نفر در رشته هنر در آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌های کشور ثبت نام کرده‌اند.

اداوی در رابطه با نسبت ثبت نام آقایان و خانم‌ها در کنکور امسال افزود: خانم‌ها در سه گروه آزمایشی اصلی 1.2 برابر آقایان و در دو گروه آزمایشی فرعی 1.7 برابر آقایان ثبت نام کرده‌اند.

نماینده سازمان سنجش در فریدونشهر با بیان این که برگزاری کنکور در فضایی آرام و بدون مشکل، خواسته مسئولان شهرستان بود از برگزاری کمیته برگزاری کنکور به ریاست معاون فرماندار به منظور در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون حساس خبر داد.

اداوی همچنین بیان کرد: با توجه به نگرانی شرکت کنندگان و خانواده‌های ایشان در رابطه با انتشار ویروس کرونا در محیط برگزاری آزمون و همچنین دغدغه مسئولان در این رابطه، تلاش شد فضایی مهیا شده و تدابیری اتخاذ شود که احتمال این مسأله را به کمترین میزان ممکن برساند.

کنکور 1400 از صبح دیروز با برگزاری آزمون رشته هنر آغاز شد، امروز با رقابت شرکت کنندگان رشته‌های علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی ادامه پیدا می‌کند، و فردا و پس فردا به ترتیب شاهد رقابت رشته‌های علوم تجربی و زبان‌های خارجی خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد