صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » برای خرید دوچرخه باید از موانع اقتصادی عبور کرد/ کف قیمت بازار 6 میلیون تومان!

برای خرید دوچرخه باید از موانع اقتصادی عبور کرد/ کف قیمت بازار 6 میلیون تومان!

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت استان اصفهان، گفت: تمام دوچرخه های موجود در بازار وارداتی هستند و همین  دوچرخه های وارداتی با قیمت های بسیار بالا به فروش می روند، هر وسیله ای که برای واردات به دلار نیاز داشته باشد در وضعیت  خوبی قرار ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰

مهدی غفرانی در گفت و گو با صاحب نیوز، اظهار کرد: ما دو چرخه تولید داخلی در ایران نداریم تمام دوچرخه های موجود در بازار وارداتی هستند و همین دوچرخه های وارداتی با قیمت های بسیار بالا به فروش می روند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت استان اصفهان افزود: واردات دوچرخه شرط خاصی ندارد، فقط با دلار انجام می شود اما احتمال قاچاق بودن دوچرخه های وارداتی زیاد است همچنین الان فروشندگان برای تکمیل موجودی فروشگاه‌های خود با دلار آزاد دوچرخه خریداری می کنند.

وی، عنوان کرد: با توجه به بازار خودرو، تقاضا در بازار دوچرخه زیاد است اما در این وضعیت اقتصادی حداقل دوچرخه های معمولی را باید با قیمت‌های بالایی ۶ میلیون خریداری کرد، همچنین چندسال پیش می‌توانستیم موتور سیکلت را  با ۱۰ میلیون تومان خریداری کنیم اما الان با قیمت های بالای ۲۰ میلیون باید موتورسیکلت را خریداری کرد.

غفرانی ابراز داشت: هر وسیله ای که برای واردات به دلار نیاز داشته باشد در وضعیت  خوبی قرار ندارد، همه اقشار جامعه دوچرخه‌سوار نیستند و خودشان را الزام به خرید دوچرخه نمی کنند، دوچرخه یک وسیله پاک و متناسب ترافیک است اما دیگر خرید دوچرخه معضل است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد