صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ۲۰۳ اثر به مرحله دوم داوری بخش پژوهشی هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری راه یافت

۲۰۳ اثر به مرحله دوم داوری بخش پژوهشی هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری راه یافت

۲۰۳ اثر به مرحله دوم داوری بخش پژوهشی هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری راه یافت.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛  حجت السلام سید احمد سجادی در خصوص آخرین وضعیت بخش پژوهشی وقف چشمه همیشه جاری که با همکاری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم انجام شده است، اظهار کرد: در هفتمین دوره این جشنواره یک هزار و ۱۲۰ مقاله ارسال شد و در نهایت ۴۶۰ اثر مجوز داوری دریافت کردند.

وی با بیان اینکه داوری آثار در بخش انتخابی انجام شده و ۲۰۳ اثر به مرحله دوم داوری راه یافته است، ابراز داشت: ۲۵۷ اثر در بخش اول داوری حذف شد.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآنی استان اصفهان با بیان اینکه داوران بخش پژوهشی هفتمین دوره جشنواره وقف چشمه همیشه جاری افراد متخصص و دارای مدارک تحصیلی دکتری علوم اقتصادی، تاریخ، حقوق، فقه حقوق، جامعه شناسی و … است، اضافه کرد: در مرحله دوم هفت داور آثار را بررسی می‌کنند.

وی با بیان اینکه حداکثر ۲۰ اثر از مرحله دوم به مرحله سوم بخش پژوهشی وقف چشمه همیشه جاری راه می‌یابد، گفت: باید توجه داشت که داوری در این مرحله بسیار سخت است، چرا که مقالات و کتابهای ارسال به دبیرخانه در سطح عالی است.

حجت الاسلام سجادی با بیان اینکه نویسندگان آثار ارسالی بخش پژوهشی در حد عالی کار کرده‌اند و افراد معروف و بنامی هستند، ادامه داد: اما سعی داشتهایم پارامترهایی را برای این مرحله تعریف کنیم که داوری عادلانه و استاندارد باشد.

وی با بیان اینکه داوران در هر مرحله متفاوت است اما یک داور از مرحله اول در مرحله دوم حضور دارد که امکان اظهار نظر نیز دارد، افزود: اما داوری که از مرحله دوم در مرحله سوم نیز حضور دارد امکان رای دادن ندارد.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآنی استان اصفهان با بیان اینکه در نظر داریم در نهایت پنج اثر رابه عنوان آثار برتر معرفی کنیم، اضافه کرد: اما ممکن است برای مثال دو مقاله رتبه اول را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: سعی داریم مرحله سوم داوری آثار بخش پژوهشی هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری را هفته آینده برگزار کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد