صفحه اصلی » استان اصفهان » 98 درصد استان اصفهان درگیر خشکسالی است

98 درصد استان اصفهان درگیر خشکسالی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با وجود کاهش بارندگی‌های اخیر، فرونشست ۱۵ تا ۱۸ درصدی را در استان اصفهان شاهد بوده ایم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - جمعه ۱۴۰۰/۰۴/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در جلسه بررسی مشکل آب کشاورزی در شهرستان‌های شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: در شرایط بحران و بی آبی به سر می‌بریم و افت آب‌های زیر زمینی به یک متر در سال رسیده و همه باید برای رفع مشکل آب و تامین آب برای باغ‌های استان، به صورت جهادی وارد میدان شوند.

او با بیان اینکه ۹۸ درصد استان درگیر خشکسالی است گفت: ۵۸ درصد مخازن آبی کاهش داشته و ۴۰ درصد کاهش منابع بارشی را تجربه کرده ایم و باید با باز شدن آب، صرفه جویی، مدیریت و استفاده صحیح فقط برای باغ‌ها انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه آب در هیچ جای کشور به یک رودخانه وابستگی ندارد، افزود: این امر سبب شده در استان، ۴۸۰ هزار اصله درخت کهنسال، ۲۰ هزار هکتار باغ و ۴۴ هزار گونه مهم جانوری دچار بحران آب شوند و این، نیازمند توجه بیشتر است.

نماینده مردم شهرستان شاهین شهر ومیمه در مجلس در این جلسه با انتقاد از نبود مدیریت صحیح و بی عدالتی در تقسیم آب زاینده رود در سال‌های اخیر گفت: این سوء مدیریت و بی عدالتی سبب شده بحران خشکسالی در این دو شهرستان بیشتر شود و از بین رفتن کشاورزی، دامپروری و به همراه آن، افزایش بیکاری را در پی داشته باشد.

حسینعلی حاجی افزود: این بی عدالتی هم در توزیع آب و هم در توزیع اعتباراتِ عدم کشت و استمهالِ وام‌های کشاورزان هم مشاهده می‌شود و مدیران استان باید فکری برای آن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد