صفحه اصلی » اجتماعی » تجهیز جدید ۱۷ میلیاردی بیمارستان فریدونشهر

تجهیز جدید ۱۷ میلیاردی بیمارستان فریدونشهر

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدونشهر از خریداری و تجهیز امکانات جدید درمانی همچون مخزن ذخیره‌سازی اکسیژن با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۳ - شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۲

افشین مولیانی  در گفت و گو با صاحب نیوز، از تجهیز بیمارستان حضرت رسول اکرم -صلّی الله علیه- فریدونشهر به امکانات جدیدی درمانی با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان خبر داد.

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان فریدونشهر گفت: این تجهیزات شامل یک مخزن ذخیره‌سازی اکسیژن با ظرفیت شارژ ۴۰۰ کپسول به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان برای درمان بیماران تنفسی از جمله مبتلایان به کووید۱۹ و همچنین دو دستگاه سل کانتر و اتورفراکتومتر به ارزش ۵۰۰ میلیون است که در آزمایشگاه و چشم پزشکی کاربرد دارند که توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خریداری و به فریدونشهر منتقل شده‌اند.

وی اظهار کرد: استفاده از کپسول‌های اکسیژن علاوه بر خطرات و هزینه‌های بالا، پاسخگوی میزان نیاز بیمارستان به ویژه در شرایط خاص و بحران‌هایی نظیر همه‌گیری کووید۱۹ نبود و استفاده از مخزن ذخیره‌سازی اکسیژن با ظرفیت بالا جهت سهولت در استفاده و پیش‌بینی بحران‌های گوناگون بسیار ضروری به نظر می‌رسید.

مدیر شبکه بهداشت فریدونشهر افزود: با پیگیری شرکت خوشگوار(کارخانه تولید تن ماهی فریدونشهر)، اتاق بازرگانی اصفهان متعهد شده است مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به این بیمارستان اهدا کند که قرار شده این مبلغ جهت تهیه دستگاه اتوکلاو، بیلی چک (چک بیلی روبین خون)، دستگاه نوار قلب و مانیتور برای بیمارستان فریدونشهر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار گیرد.

ملیانی در مورد تأمین دستگاه سی‌تی اسکن برای این بیمارستان نیز تصریح کرد: با وجود کمک‌های مردمی به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان برای آماده‌سازی مکان نصب این دستگاه، تاکنون هیچ دستگاه سی‌تی‌اسکنی برای بیمارستان این شهرستان اختصاص نیافته است.

وی بیان کرد: نیاز به تأمین دستگاه سی‌تی‌اسکن برای فریدونشهر را از طریق نماینده مردم در مجلس در سطح وزارتخانه پیگیری کرده‌ایم و امیدواریم بعد از تأمین اعتبار ارزی مورد نیاز، مراحل تهیه دستگاه طی شده و به زودی بیمارستان این شهرستان نیز مجهز به این دستگاه شود.

انتهای پیام/