صفحه اصلی » اقتصادی » لنت های قاچاق عامل احتمالی بروز تصادفات است نه لنت های بد!/ نظارت بر بازار بر عهده اتحادیه هاست

رئیس انجمن قطعه سازان خودرو استان اصفهان:

لنت های قاچاق عامل احتمالی بروز تصادفات است نه لنت های بد!/ نظارت بر بازار بر عهده اتحادیه هاست

رئیس انجمن قطعه سازان خودرو استان اصفهان، گفت: مردم نباید لنت های بدون برند بخرند، آمار واردات لنت‌های قاچاق اصفهان مشخص نیست، این محصولات وقتی به بازار وارد می‌شوند قابل تشخیص نیست که کسی از ورود این محصولات به بازار مقابله کند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۲

ابراهیم احمدی در گفت و گو با صاحب نیوز  اظهار کرد: مردم نباید لنت های بدون برند بخرند، لنت یک قطعه ایمنی است که باید از برندهای خاص خریداری شود، اگر مردم قطعات شرکت‌های معروف را خریداری کنند، از کیفیت محصولات این شرکت ها  اطمینان خاطر داشته باشند، زیرا آن‌ها می‌دانند اگر محصول نامطلوبی را تولید کنند عواقبی به همراه خواهد داشته و به همین دلیل ناچارند که از جنس‌های خوب و با کیفیت استفاده کنند.

رئیس انجمن قطعه سازان خودرو استان اصفهان با توجه به آمار لنت های قاچاق در بازار، افزود: آمار واردات لنت‌های قاچاق اصفهان مشخص نیست، این محصولات وقتی به بازار وارد می‌شوند قابل تشخیص نبوده که کسی از ورود این محصولات به بازار مقابله کند، واردات این قطعات به صورت قاچاق یا زیر زمینی انجام می شود و حتی فروششان در مغازه ها  رسما انجام نمی شود، مگر اینکه فروشندگان تقلب کرده و لنت های قاچاق را در بسته بندی لنت های برند به مردم بفروشند یا در نهایت به صورت فله ای به فروش برسانند. در واقعیت فروشگاه ها نباید لنت‌های نامطلوب را خریداری کرده و اختیار عموم قرار دهند.

وی در رابطه با نظارت ها به قطعات قاچاق، بیان کرد: نظارت‌ها بر عهده ما نیست ما انجمن قطعه‌سازان هستیم و ما قطعات را تولید می‌کنیم، قطعاتی که تولید می شوند آن‌هایی که ملزم به استاندارد هستند، استاندارد دارند و دیگر محصولاتی که استاندارد ندارند به هر شکل ملزم هستند کدرهگیری برند را در محصول درج کنند، نظارت ها بر فروشگاه‌ها بیشتر بر عهده اتحادیه ها است و همچنین ما بر قطعات تولید شده نظارت داریم.

رئیس انجمن قطعه سازان خودرو استان اصفهان، وی با اشاره به فعالیت قطعه سازان گفت: از کل ۱۰۰ واحد قطعه‌سازان استان اصفهان حدوداً  ۷۰ واحد قرارداد مستقیم با خودروسازان دارند، کسانی که این قرارداد را دارند ملزم به اجرای استاندارد ها هستند و همچنین قطعه سازانی که می‌گویند من قطعه‌ساز خودروها هستم، شما بدانید که حتماً ملزم به اجرای استاندارد است.

احمدی با اشاره به اینکه لنت‌های قاچاق باعث بروز حوادث می‌شوند عنوان کرد: لنت های بد خیلی زود خراب شده یا بوهای نامطلوب داده و اصطحکاکشان کم می شود  ولی من بعید می دانم که علت تصادفات باشند، باید کمی با احتیاط با این مسئله برخورد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد