صفحه اصلی » اجتماعی » چه خبر از پایگاه های اوقات فراغت دانش آموزی در شرایط ویژه کرونایی؟

چه خبر از پایگاه های اوقات فراغت دانش آموزی در شرایط ویژه کرونایی؟

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: پایگاه های اوقات و فراغت برای  دانش آموزان در تابستان، در شرایط کرونا به سه شکل حضوری و نیمه حضوری و آنلاین پیش‌بینی شده و در بازه زمانی  ۷۰ روز می‌باشد که الان در هفته سوم و روز سیزدهم هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۳

مرتضی شکری در گفت و گو با صاحب نیوز، اظهار کرد: پایگاه های اوقات و فراغت برای دانش آموزان در تابستان، در شرایط کرونا به سه شکل حضوری و نیمه حضوری و آنلاین پیش‌بینی شده که برگزاری حضوری در شرایط فعلی اگر ستاد کرونا اجازه بدهد در شهرستان ها پیگیری می‌شود، همچنین نیمه حضوری در شرایطی است که، وضعیت زرد و نارنجی بشود.

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: شکل سوم برگزاری برنامه‌ها که الان در حال اجرا است، بیشتر در فضای مجازی و شبکه شاد است، که در این فضا کلاس‌های کانون های فرهنگی و تربیتی، پایگاه های تابستانی تشکیل شده در مدارس و دارالقرآن ها و پژوهش سراها و سالن های ورزشی فعال هستند و همه در شبکه شاد فضایی را محیا کردند که دانش آموزان حضور داشته و  می‌توانند از محتواهای تولیدی استفاده کنند.

وی اعلام کرد: همچنین اداره کل آموزش و پرورش کانالی به نام اصفهان فرهنگ با ۱۳ هزار نفر عضو دارد و به صورت عمومی هر کسی که بخواهد می تواند وارد شود. فعالیت های اداره کل آموزش و پرورش در تابستان در قالب جشنواره پیش بینی شده و با نام توت فرهنگی اجرایی می‌شود که در دو محور آموزشی، فرهنگی و سرگرمی در حال برنامه‌ریزی است، این برنامه در بازه زمانی  ۷۰ روز بوده که الان در هفته سوم و روز سیزدهم هستیم.

رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به نحوه فعالیت در کانال های فضای مجازی خاطرنشان کرد: روزانه در کانال اصفهان فرهنگ بین ۱۰ الی ۱۲ محتوا از هنرهای دستی و تجسمی، فیلم و انیمیشن، کمک های اولیه، آموزش تدوین فیلم و میناکاری و مسابقات مختلف که طراحی شده که به مرور در  اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی در پایان گفت: در وضعیت عادی کرونا در بسیاری از کلاس‌ها به صورت حضوری و با تعداد پنج  الی ۱۰ نفر و بارعایت شیوه‌نامه های بهداشتی است، همچنین در اصفهان با هماهنگی ستاد کرونا شرایط برگزاری کلاس ها تعیین می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد