صفحه اصلی » اقتصادی » استقبال رئیس اتحادیه مشاوران املاک از مصوبه ستاد ملی کرونا برای گرانی ۲۰ درصد اجاره‌خانه ها در اصفهان

استقبال رئیس اتحادیه مشاوران املاک از مصوبه ستاد ملی کرونا برای گرانی ۲۰ درصد اجاره‌خانه ها در اصفهان

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان اصفهان، گفت: مصوبه ۲۰ درصد گرانی اجاره خانه ها توسط ستاد ملی کرونا مانند مُسکن عمل کرده و  برای بازار مسکن آرامش بخش است. همچنین طرح مالیات بر خانه های خالی، خیلی حرف قشنگی است و فقط برای گفتن خوب است، اما اگر اجرایی شود طرح خوبی است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۴

رسول جهانگیری در گفت و گو با صاحب نیوز؛ اظهار کرد: مصوبه گرانی اجاره های منازل تا ۲۰ درصد از سوی ستاد ملی کرونا ابلاغ شده و الان در حال اجرا است اما با یکسری شروطی که اگر فرد مالک خودش نیازمند باشد می تواند خودش از ملکش استفاده کند در غیر این صورت در کلانشهر تهران با ۲۵ درصد و در اصفهان ۲۰ درصد و در شهرهای کوچکتر با ۱۵ درصد افزایش بها، اجاره ها به صورت اتوماتیک  تمدید می شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان اصفهان، با بیان به پیامدهای مثبت اجرای این مصوبه، افزود: با توجه به قیمت‌های نجومی رهن و اجاره به واسطه قیمت‌های خرید و فروشی هایی که ایجاد شده و اوضاع به هم ریخته جامعه و مباحث اقتصادی که شاهد هستیم، این طرح مانند مُسکن عمل کرده و  برای بازار مسکن آرامش بخش است.

وی باتوجه به اثرات منفی این طرح گفت: بعضی از مالکین امرار معاش‌شان به واسطه‌ اجاره دادن ملکشان تامین می‌شد و همچنین هزینه های زندگی بیش از ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده و عزیزانی که از این طریق کسب درآمد می کردند واقعاً دچار مشکل هستند و همچنین رابطه مالک و مستاجر به واسطه‌ مصوبه ستاد ملی کرونا ممکن است به هم بخورد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان اصفهان همچنین با اشاره به طرح مالیات بر خانه های خالی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: طرح مالیات بر خانه های خالی، خیلی حرف قشنگی است و فقط برای گفتن خوب است، زیرا  زیرساختی ندارد و هیچ کسی پاسخگو نیست، چندین سال است این طرح بیان شده اما متولی اجرا و نحوه پیاده سازی مشخص نشده است اما در کل طرح خوبی است که تاکنون اجرایی نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد