صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » طرح جامع امامزاده شاهرضا به مرحله اجرا رسید

طرح جامع امامزاده شاهرضا به مرحله اجرا رسید

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا از اجرای پروژه‌های عمرانی بزرگ و تاثیرگذار در بیش از ۶ بقعه این شهرستان خبر داد و گفت: طرح جامع امامزاده شاهرضا نیز به مرحله اجرا رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ فرهاد عرب با اشاره به آخرین وضعیت طرح جامع امامزاده شاهرضا اظهارکرد: این طرح از سال ۸۳ آغاز و پس از دو بار توقف در نهایت در سال ۹۷ مجدد از سر گرفته شد و اقدامات فنی آن را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرج با برگزاری مناقصه پیمانکار را انتخاب و هماهنگی با ۳۰ دستگاه اجرایی را انجام دادیم، ابراز داشت: هماهنگی و استعلام برای اجرای این طرح بیش از ۶ ماه زمان برد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهرضا با بیان اینکه برای تدوین کامل طرح جامع امامزاده شاهرضا ۵۰ جلسه با کارشناسان، افراد متخصص، ادارات مختلف و … برگزار شد، تصریح کرد: در نهایت این طرح سال ۹۸ به صورت کامل تدوین و رونمایی شد.

وی با اشاره به پیش‌بینی اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی برای اجرای اولیه این طرح گفت: در این طرح ایجاد خیمه گلستان شهدا در زمینی به مساحت دو هزار و ۸۰۰ متر مربع پیش بینی شده است که اقدامات اجرایی آن را آغاز کرده‌ایم.

عرب با بیان اینکه در طرح اولیه راه‌اندازی خیمه گلستان شهدای امامزاده شاهرضا برش کوه پیش بینی شده بود، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی به دلیل تاریخی بودن بقعه و احتمال آسیب به آن در حین برش کوه با این طرح مخالفت کرد و این راستا بهره برداری از این پروژه در فضای مسطح را در دستور کار قرار دادیم.

وی همچنین به اقدامات در دستور کار عمرانی در دیگر بقاع شهرستان شهرضا اشاره کرد و افزود: در امامزاده سید ملک شاه روستای گرم افشار حدود دو هزار متر سالن با تربت خانه در دستور کار است که این اقدام با همکاری هیئت امنا بوده و تاکنون مرحله سفت کاری و نازک کاری را پشت سر گذاشته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا اضافه کرد: با همت خیران شهرستان و روستا تاکنون بیش از چهار میلیارد تومان برآورد برای این طرح پرداخت شده است.

وی با اشاره به پروژه عمرانی در امامزاده محمد ابراهیم کرویه نیز گفت: در این امامزاده نیز راه‌اندازی ۲۰۰ متر رواق الحاقی اجرایی شده که این رواق به رواق قبلی ملحق شده است.

عرب اضافه کرد: برای بهره برداری از این پروژه نیز ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در امامزاده شاه مراد روستای قعه رواقی به مساحت یک هزار متر زیربنا در دستور کار است، افزود: این پروژه از سال ۹۷ آغاز شده بود که این پروژه نیز در دست انجام است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد