صفحه اصلی » ورزشی » داوران با قضاوت های اشتباه در فوتبال دلخوشی‌هارا از مردم نگیرند/ذوب‌آهن از مسائل داوری ضربه خورده است 

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن:

داوران با قضاوت های اشتباه در فوتبال دلخوشی‌هارا از مردم نگیرند/ذوب‌آهن از مسائل داوری ضربه خورده است 

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن، گفت: داوران هم مثل مربیان و بازیکنان اشتباه می‌کنند، اما ما اگر اشتباه کنیم، در قبال خودمان اشتباه کردیم و خودمان هم پاسخگو هستیم. یک مربی اگر اشتباه کند، اخراج می‌شود و یک داور اگر اشتباه کند سه هفته محروم می‌شود و دوباره قضاوت می‌کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ دیدار دو تیم ذوب آهن و سایپا با تساوی یک – یک به پایان رسید. در دقایق ابتدایی این بازی شهاب گردان دروازه‌بان ذوب‌آهنی ها با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد و این در حالی بود که علی صفایی داور بازی ابتدا گردان را با کارت زرد جریمه کرد اما بعد از دقایقی کوتاه رنگ کارتش را تغییر داد، مجید محافظت‌کار مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن که به دلیل محرومیت سیدمجتبی حسینی در نشست خبری آنلاین پس از بازی حضور پیدا کرد، اظهار کرد: کنفرانس خبری باید اینطور باشد که هر مربی در مورد مسائل فنی صحبت کند، اما متأسفانه اتفاقاتی که اخیراً در فوتبال ما رقم می‌خورد، باعث می‌شود ما با وجود اینکه دوست نداریم، درباره مسائل غیرفوتبالی صحبت کنیم.

کیفیت بازی دو تیم نشان دهنده همه‌چیز بود

محافظت‌کار افزود: کیفیت دو تیم مشخص بود و در این چند هفته کیفیت ذوب‌آهن را مشاهده کردیم، مشخص است که کدام تیم مستحق ماندن در لیگ برتر است و کدام تیم باید سقوط کند، ما  با وجود اینکه از ابتدای بازی 10 نفره شدیم، تمام جریان بازی را در اختیار داشتیم و مطمئن هم بودیم با 10 نفر هم شکست نمی‌خوریم چون بازیکنان ذوب‌آهن بازیکنان باغیرتی هستند و تا پایان بازی نیز توان خود را گذاشتند.

وی ابراز داشت:  تیم حریف با یک گل شانسی و توپی که معلوم نیست چگونه وارد دروازه ما شد، به گل رسید، این را می‌گویم که اگر شما ریشه و قدمت داشته باشید، نمی‌توانند به شما ضربه بزنند، خیلی‌ها می‌خواهند این تیم را از بین ببرند، اما ذوب‌آهن ریشه دارد و نمی‌گذاریم به این تیم ضربه وارد شود، همچنین هفته گذشته یک پنالتی علیه ما گرفته شد و همه کارشناسان گفتند پنالتی نبوده، اما این نظرات چه دردی از ما دوا کرد؟ آقایان لطفاً حواس‌تان را جمع کنید، اینجا لیگ برتر فوتبال است، این تیم ریشه‌دار و دلخوشی مردم زیادی است، با این حال اینگونه هم نمی‌توانید به این تیم لطمه بزنید، هفته گذشته درباره آن پنالتی گفتم اگر من اشتباه کرده باشم، رسماً عذرخواهی می‌کنم. در برنامه تلویزیونی دیدید که من اشتباه نکردم و داور اشتباه کرد.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن، بیان کرد: در این بازی شما ببینید که شهاب گردان آیا خطایی کرده یا نه، این پسر با این همه تجربه، بازیکنی با اخلاق است که ببینید چه اتفاقی رخ داده که گریه می‌کرد و می‌گفت اصلاً به بازیکن سایپا نخورده است، شهاب گردان پیش از اینکه به بازیکن سایپا برخورد کند، پای خود را عقب کشید، در حالی که بازیکن سایپا هم رو به بیرون دریبل زده بود با این حال جالب اینکه داور مسابقه وسط میدان درست ندیده و داور چهارم تشخیص داده که گردان باید اخراج شود، وقتی باشگاه سایپا درباره رأی کمیته استیناف صبح بیانیه می‌دهند و تیم داوری را تحت فشار می‌گذارند و می‌گویند داور چهارم علیه آنها پنالتی اعلام کرده است، مشخص می‌کند که دنبال چه مسائلی هستند، بفرمایید که امروز با هدیه داور، یک امتیاز از اصفهان بردید و داور چهارم هم برای شما جبران کرد.

با قضاوت های اشتباه دلخوشی را از مردم نگیرید 

وی عنوان کرد: امروز نیمکت سایپا زمین و زمان را به هم ریخت، اما داور چهارم یک بار از داور مسابقه نخواست که به نیمکت سایپا تذکر بدهد، اما در قضاوت داور دخالت می‌کند تا بازیکن ما اخراج شود، اگر دنبال این هستید که یکی از نمایندگان اصفهان کم شود و سهمیه‌اش را به یک شهر دیگر بدهید، خب این را بگویید، چرا باید داور چهارم از بیرون به داور بگوید که باید بازیکن را اخراج کنی؟ از کدام زاویه دیده است که می‌گوید این صحنه اخراج دارد؟ این تیم خیلی با قدمت است؛ زاینده‌رود را خشک کردید، این مردم هزار مشکل دارند و ای کاش این دلخوشی را از آنها نگیرید، مردم نه آب دارند و نه دلخوشی و هزاران مشکل وجود دارد.

محافظت‌کار تصریح کرد: اگر این رأی دیدار سایپا مقابل پیکان که به درستی رد شده، شب قبل رد نمی‌شد، الان این اتفاقات در بازی ما رخ می‌داد؟ ما یک کلیپ از اتفاقات درست می‌کنیم و می‌فرستیم که همه ببینند، اگر گفتند ذوب‌آهن فرافکنی می‌کند، ما از همه عذرخواهی می‌کنیم، می‌گویند داوران هم مثل مربیان و بازیکنان اشتباه می‌کنند، اما ما اگر اشتباه کنیم، در قبال خودمان اشتباه کردیم و خودمان هم پاسخگو هستیم. یک مربی اگر اشتباه کند، اخراج می‌شود و یک داور اگر اشتباه کند سه هفته محروم می‌شود و دوباره قضاوت می‌کند.

ذوب‌آهن از مسائل داوری ضربه خورده است

وی با توجه به رأی صادر شده از سوی کمیته استیناف و درخواست از رئیس فدراسیون فوتبال، خاطر نشان کرد: آقای عزیزی خادم در رأی کمیته استیناف فدراسیون نشان داد که بی طرف است، اما لطفا مسائل داوری را هم دنبال کنید، از آقای اسدی‌منش، رئیس کمیته اخلاق می‌خواهم که به مسائل داوری ورود کنند تا خیلی چیزها مشخص شود، چگونه افرادی که در این فوتبال پرونده و سابقه داشتند، در این هفته‌های پایانی به لیگ برتر و برخی تیم‌ها اضافه شده‌اند؟ ما نگران این مسائل هستیم، آقای عزیزی خادم، ذوب‌آهن از مسائل داوری ضربه خورده و لطفاً این مسائل را پیگیری کنید، روزی دوره همه ما تمام می‌شود و ما هم باید صندلی را بدهیم و برویم، اما باید به شکلی کار کنیم که بتوانیم روزی پاسخگو باشیم.

مطمئن باشید ذوب‌آهن با قدرت در لیگ برتر می‌ماند

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن، در پاسخ به این سؤال که وضعیت ذوب‌آهن نگران کننده است و آیا قول حفظ این تیم در لیگ برتر را می‌دهد یا نه، گفت: نگرانی شما کاملاً درست است، اما مطمئن باشید ذوب‌آهن با قدرت در لیگ برتر می‌ماند، قدرت تیم ما این را می‌گوید، اما وقتی ما همه جزئیات را برای تیم تشریح می‌کنیم و تیم حریف از همه نظر آنالیز می‌شود و ریز به ریز به بازیکنان منتقل می‌کنیم، اما چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد که از دقیقه 13 ده نفره می‌شویم، چگونه باید مطمئن باشیم که در بازی بعدی این اتفاق تکرار نمی‌شود؟ با این شرایط چه چیزی را باید قول بدهیم؟ ما فقط می‌توانیم با قدرت به بازی‌ها ادامه بدهیم.

وی ادامه داد: مگر قوانین فوتبال برای همه برابر نیست؟ تیم سایپا و فولاد چند هفته پیش با هم بازی داشتند که سرمربی سایپا بازی قبلی اخراج شده بود، اما 90 دقیقه پشت نیمکت ایستاده بود و تیمش را تنظیم می‌کرد، در این بازی سرمربی حریف 90 دقیقه زیر گوش آقای جلال مرادی اشاره می‌کرد که مجتبی حسینی روی سکوها چه کار می‌کند؟ آنقدی سرمربی تیم حریف به ناظر بازی گفت که آخر سرمربی ما را از جایگاه ویژه بیرون کردند، این در حالی است که سرمربی ما از حضور روی نیمکت محروم بود و از حضور در ورزشگاه محروم نبود، ما این مسائل را می‌بینیم که می‌گوییم باید مسائل پیگیری شود و اگر این اتفاق رخ بدهد، فوتبال ما ذره ذره درست خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد