صفحه اصلی » استان اصفهان » ادارات نایین موظف به استفاده از آثار نویسندگان این شهر شدند

ادارات نایین موظف به استفاده از آثار نویسندگان این شهر شدند

فرماندار شهرستان نایین گفت: ادارات شهرستان نایین موظف به استفاده از آثار و کتب نویسندگان نایینی در بسته های فرهنگی خود به عنوان هدیه به میهمانان و مسئولین کشوری هستند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه گرامیداشت روز قلم با حضور نصرتی فرماندار شهرستان نایین، فخارزاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از نویسندگان، شعرا و اصحاب قلم شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نایین برگزار شد.

فرماندار شهرستان نایین در این جلسه با تبریک روز قلم به نویسندگان ،شعرا و فرهنگ دوستان این شهرستان و همچنین اصحاب رسانه عنوان کرد: باعث خرسندی است که در جمع شما فرهیختگان عزیز هستم. جمعی که دارای قلبی رئوف و دل رحیمی هستند و دلسوزانه و با نگاه تخصصی با استفاده از قلم خود در بسط و گسترش فرهنگ گام بر می دارند. در واقع نویسندگان به عنوان رسانه ای در انتقال مفاهیم از نسلی به نسل دیگر عمل می کنند اما معمولا متاسفانه جامعه ما با حضور فضای مجازی به سمت سطحی نگری گرایش پیدا کرده و سطح فرهنگ را تنزل داده است که این وظیفه ما را خیلی سنگین تر می کند.

نصرتی افزود: خوانش سنتی محتوا هم تغییر کرده و به سمت متون الکترونیک رفته است که حق مولف و حق انتشار در این زمینه پایمال شده است .متاسفانه با یک نسخه پی دی اف زحماتی که نویسندگان متحمل می شوند از بین می‌رود اقبال مردم هم نسبت به خرید کتاب و کالاهای فرهنگی به آخرین موضوع و دغدغه در زندگی تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی مشکلات دولتی همچون ممیزی محتوا نیز به واسطه برخی تنگ‌نظری ها که به شکل قانون در آمده محدود کننده فعالیت اهالی قلم می‌باشد.

فرماندار شهرستان نایین ادامه داد: محافل ادبی و شعر باید در شهرستان بیشتر تشکیل شود .

نصرتی اظهار داشت: در مدت زمان خدمت بنده در شهرستان نایین متاسفانه به واسطه بیماری کرونا نتوانستم آن چنان که در شأن فرهنگ دوستان و این شهرستان متمدن می باشد به اهداف خود در ایجاد رویدادهای فرهنگی جامه عمل بپوشانم و امیدواریم امسال این موضوع را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد. در شهرستانهای قبلی که خدمت نموده ام با ایجاد رویدادهای فرهنگی و ثبت آن به عنوان تقویم توانستیم جشنواره های فرهنگی را با حضور بیش از ۱۵ هزار نفر برگزار نماییم که این موضوع یکی از مهمترین ، درخشان‌ترین و خاطره انگیزترین سوابق خدمتی بنده می باشد.

فرماندار شهرستان نایین در پایان گفت: باید راهکارهایی در حمایت از اهالی قلم و نویسندگان مد نظر قرار دهیم بنده کلیه ادارات شهرستان را موظف خواهم کرد در اهدای بسته های فرهنگی که به عنوان هدیه به مسئولین استانی و کشوری و میهمانان ویژه در شهرستان تقدیم می کنند حتماً در این هدایا یک محصول فرهنگی از آثار نویسندگان نایینی استفاده کنند. همچنین ایجاد نمایشگاه های دائمی فرهنگی و هنر باید در شهرستان انجام پذیرد و ویترین‌هایی از کتاب های نویسندگان نایینی در ادارات نصب گردد .از دیگر راهکارهای تقدیر و تشکر از اصحاب قلم بارگزاری کتابها و مشخصات نویسنده ها در وب سایت فرمانداری و ادارات شهرستان و معرفی آنها خواهد بود. همچنین باید به دنبال ایجاد مجمع خیرین فرهنگ و خصوصا کتاب که تقدس نیز دارد باشیم و در این رابطه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از اصلی ترین متولیان فرهنگ در شهرستان رسالت خطیری بر عهده دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد