صفحه اصلی » اقتصادی » آب‌های معدنی خاص فقط برای مصرف در مهمانی های خاص!

آب‌های معدنی خاص فقط برای مصرف در مهمانی های خاص!

دبیر انجمن آب های معدنی و آشامیدنی ایران، گفت: آب معدنی ۷۰ هزار تومانی را فقط دو درصد جامعه توان خرید دارند و همین افراد هیچگاه مصرف کننده دائمی نیستند و فقط برای  مصارف مهمانی ها یا ضیافت خاص استفاده می کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

پیمان فروهر در گفت و گو با صاحب نیوز با اشاره به آب های معدنی قاچاق در بازار اظهار کرد: آب معدنی های خارجی که در بازار دیده می شود با توجه به اینکه چند سالی است وارداتشان ممنوع شده، طبیعتاً از کانال های غیر قانونی وارد کشور می‌شوند، بنابراین از مجموعه های قانونی نیستند.

دبیر انجمن آب های معدنی و آشامیدنی ایران افزود: باید متذکر باشیم این مقدار آب معدنی قاچاقی که وارد کشور می شود در همه کلان‌شهرها محدود به مناطق لاکچری و مرفه نشین است، این نیست که در حوزه وسیع از سطح کشور عرضه بشود به دلیل اینکه شاید آب معدنی ۷۰ هزار تومانی را فقط دو درصد جامعه توان خرید دارند و همین افراد هیچگاه مصرف کننده دائمی نیستند و فقط برای  مصارف مهمانی ها یا ضیافت خاص استفاده می کند.

وی با توجه به مقدار واردات این محصولات ابراز داشت:  اساسا مقدار این محصولات زیاد نیست و در شهرستان ها فروششان بعید است، اما در این که این آب معدنی‌ها قاچاق است تردیدی نیست، اگر این آب معدنی ها از کانال غیرقانونی وارد شوند هیچ دیتای وجود ندارد مقدار اندک است و فقط در بعضی از سوپرمارکت ها می توان یافت.

دبیر انجمن آب های معدنی و آشامیدنی ایران با اشاره به تفاوت آب‌های داخلی و خارجی، گفت: محصولات آب معدنی خارجی چند سالی است که وارداتش ممنوع شده و آب معدنی‌هایی که در بسته بندی های مختلفی در بازار دیده شود و خارجی باشند قطعاً قاچاق است و اگر محصول ایرانی باشد قطعاً قیمتش از شش هزار تومن بالاتر نیست، محصولات آب معدنی ایرانی در یک قیمت متعارفی در بازار موجود است.

وی پیرامون کیفیت محصولات آب معدنی بیان کرد: هیچکدام آب معدنی ها از نظر موادی با هم تفاوتی ندارد و اگر همان محصول خارجی را آنالیز کیفی بکنیم، با اکثر محصولات مطلوب کشور خودمان هیچ تفاوت معنی داری  ندارد.

فروهر با اشاره به صادرات و واردات صنعت آب معدنی ها، خاطر نشان کرد: صنعت آب های آشامیدنی و معدنی صادرات چندانی ندارد به دلایل مختلف از جمله کرایه های سنگین، قیمت‌های تمام شده غیر قابل رقابت با سایر رقبا منطقه‌‌ای صادرات ما نزولی شده است، همچنین واردات هم ممنوع است.

انتهای پیام_

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد