صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای 70 درصدی پروژه فیبرنوری در منطقه اصفهان

اجرای 70 درصدی پروژه فیبرنوری در منطقه اصفهان

پروژه کابل گذاری فیبرنوری حدفاصل مراکز انتقال نفت شماره های پنج و شش مارون به اصفهان تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا عطار در خصوص اجرای این پروژه گفت: این پروژه به منظور افزایش ضریب اطمینان برقراری ارتباط پایدار بین مراکز انتقال نفت منطقه و همچنین رفع موانع دسترسی به ایستگاه مخابراتی ریپیتر شماره 7 از شهریور سال 1399 آغاز شده است.

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران افزود: پروژه فوق از کیلومتر 205 (گردنه تلف گیر) در مسیری صعب العبور به طول تقریبی 45 کیلومتر آغاز و تاکنون در حدود 37 هزار متر حفاری از کیلومتر 205 الی 222 (روستای قیصری) در حریم خط لوله نفت و از کیلومتر 209 تا مرکز انتقال نفت شماره شش در مجاور خط لوله گاز انجام شده است و از کیلومتر 11 خط لوله جدید تا کیلومتر شش (پل کابلی) انجام و محدوده پل کابلی در حال نصب لوله گذاری می باشد.

عطار ادامه داد: حفاری، کابل گذاری، اجرای خاک سرندی زیر و روی کابل به متراژ 36 هزار متر، لوله گذاری در آبراه های دائمی و فصلی، 10عدد کراس با لوله نفت و گاز، اسلب گذاری و بتن ریزی، عبور از جاده های اصلی و دسترسی روستایی در مسیر کانال از دیگر اقدامات انجام شده در اجرای این پروژه می باشد.

معاون مخابرات یادآور شد: مسیر این کابل گذاری به علت عبور خطوط لوله انتقال نفت و گاز از نقاط صعب العبور و بستر های سنگی و همچنین وجود ترانشه های بزرگ در مسیر عبور کابل، دارای مخاطرات عملیاتی بسیاری می باشد که اجرای پروژه را از اهمیت بالایی برخوردار کرده است.

عطار بیان کرد: به لحاظ اهمیت اجرای پروژه فوق، کارشناسان این معاونت (آقایان علیرضا رضایی، محمد رنجبری، علی قوچانی و محمد رضا نجارپور) به صورت شبانه روزی نظارت در اجرای آن را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد