صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » انتخاب مدیری دیگر از دل قوه قضائیه برای قوه قضائیه/ محاسن و چالش های پیش روی محسنی اژه ای از زبان کارشناسان و سیاستمداران جناح های مختلف

صاحب نیوز بررسی می کند؛

انتخاب مدیری دیگر از دل قوه قضائیه برای قوه قضائیه/ محاسن و چالش های پیش روی محسنی اژه ای از زبان کارشناسان و سیاستمداران جناح های مختلف

بیشتر تحلیل گران سیاسی و حقوقی نظر مثبتی نسبت به انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه‌ای بعنوان رئیس دستگاه قضا داشتند که موید کارنامه خوب ایشان در مسئولیت های پیشین است،.سعی کردیم با گفت و گو با تفکر های مختلف گزارش جامعی از نظرات پیرامون رئیس جدید قوه قضائیه به دست بیاوریم و چالش های پیش روی ایشان را بررسی کنیم.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۲ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛مراسم تکریم و تحلیف رئیس قوه قضائیه برگزار شد و محسنی اژه‌ای توسط رهبر معظم انقلاب تا پنج سال آینده به عنوان رئیس دستگاه قضا انتخاب شد.این روزها تحلیل های مختلفی پیرامون غلامحسین محسنی اژه‌ای در رسانه منتشر شده.سعی کردیم با گفت و گو با تفکر های مختلف گزارش جامعی از نظرات پیرامون رئیس جدید قوه قضائیه به دست بیاوریم و چالش های پیش روی ایشان را بررسی کنیم. نکته قابل توجهی که در میان گفت و گو ها به چشم می‌خورد اقرار همه گفت و گو کننده ها به عملکرد تحولی سید ابراهیم رئیسی، رئیس پیشین این قوه است که خواهان ادامه این روند در جهت تحقق عدالت بودند.

*اژه ای به مسائل و مشکلات قوه قضاییه آشناست و ارتباطاتی با مسئولان مختلف کشوری دارد

ابتدا به سراغ سید احمد رسولی نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه که دانش آموخته حقوق نیز می‌باشد رفتیم،سید احمد رسولی نژاد در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:یکی از نقاط قوتی که آقای اژه‌ای دارا هستند این است که ایشان در قوه قضاییه بوده است و ایشان بدلیل مسئولیت‌های مختلفی که داشته است به مسائل و مشکلات قوه قضاییه آشنا هستند و ارتباطاتی که با مسئولین مختلف کشوری دارند میتواند از لین لحاظ برای تقویت قوه قضاییه و مبارزه‌ای که برای فساد شروع شده است به لطف خداوند موفق باشند.

وی در مورد چالش های پیش روی اژه‌ای اظهار داشت:چالش‌هایی که وجود دارد همان اقداماتی است که قوه قضاییه شروع کرده است. بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی و مسائل دیگری که وجود دارد و مسئله دیگر اینکه بحث شفافیت که در قوه قضاییه ایجاد شده است قطعا افرادی هستند قصد ممانعت از انجام این قبیل کارها را دارند ولی آقای اژه‌ای می‌بایست با قدرت کار خود را ادامه بدهند و موانعی که باعث مشکلات برای کشور می‌شود را حل بکنند و نظر بنده این است که همان بستری که اقای رئیسی در ۲ سال گذشته در قوه قضاییه ایجاد کرده‌اند و خیلی از افرادی که ایجاد اخلال در کار قوه می‌کردند، از کار برکنار شده و با آن‌ها برخورد شده است.

وی افزود:قطعا آقای اژه‌ای نیز ابتدا کار می‌بایست از قوه قضاییه مراقبت بکنند که اگر مسائل و مشکلاتی وجود دارد در داخل قوه بصورت شفاف حل بشود و افرادی که می‌خواهند بواسطه حضور در قوه قضاییه از موقعیت خود سو استفاده بکنند باید با آنها برخورد شدید و قاطعی صورت بگیرد و بدون اغماض و چشم داشتی باید با هر گروهی که می‌خواهند نظم اقتصادی و نظم جامعه را بر هم بزنند برخورد بکنند و مسائلی را در قوه قضاییه پنهان نکنند،به نظر بنده این کارهایی است که آقای اژه‌ای باید انجام بدهد و ایشان هم احاطه بر قوه دارند و تمامی مسئولیت‌ها را گذرانده‌اند.

*مردم طبق نظر سنجی‌ها به عملکرد قوه قضاییه امتیاز بالایی داده‌اند

این نماینده مجلس ادامه داد: یک برتری دیگری هم که ایشان دارند ان است که ایشان مدتی را وزیر اطلاعات بوده‌اند و به مسائل سیاسی نیز واقف هستند و قطعا می‌توانند با همکاری با قوای دیگر این مسیر توسعه کشور و شعار سال که مقام معظم رهبری فرمودند را اجرا بکنند.

این عضو کانون وکلا در مورد عملکرد سید ابراهیم رئیسی در دستگاه قضا افزود:آقای رئیسی همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند جهادی و انقلابی عمل کردند و مردم هم طبق نظر سنجی‌ها به عملکرد قوه قضاییه امتیاز بالایی داده‌اند و این زمینه ساز این شده است که در قوه مجریه نیز شاهد چنین عملکردی باشیم و با اختیاراتی که ایشان در قوه مجریه دارند می‌توانند با مفاسد اقتصادی نیز برخورد کنند به این دلیل که بیشتر پرونده‌هایی که در قوه قضاییه وجود دارد از قوه مجریه شروع شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ایشان حال باید قوانین را بگونه‌ای شفاف کنند که جرم‌ها و مفاسد شکل نگرفته و در نطفه نابود شوند و با قدرت شعارهای خود را لباس عمل بپوشانند، اینطور به نظر نمی‌آید که این مسئله موجب این بشود که وظیفه قانونی خود را فراموش کنند. در مورد مجلس می‌توان گفت که درست است که بیشتر نمایندگان مجلس از اقای رییسی حمایت کردند ولی در موقع انتقاد و بررسی مسائل به وظیفه خود عمل خواهند کرد البته این را نیز باید در نظر گرفت که تفاهمی را که سه قوه دارند می‌توانند مشکلات را در راس سران قوه با سهولت بیشتری حل کنند و هر قوه باید وظایف قانونی خود را انجام دهد و نباید این نزدیکی موجب دور شدن از این وظایف بشود.

نماینده مردم دمانوند و فیروزکوه در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:آقای رئیسی از افراد خارج از مجلس وزرا و کابینه خود را انتخاب بکند، به این دلیل که ما تا پایان مجلس انتخابات دیگری را در پیش رو نداریم و افرادی اگر از مجلس خارج بشوند دوباره افرادی جایگزین ایشان بشوند و ما قطعا افراد توانمندی را در جامعه داریم که آن ها می‌توانند به عنوان وزیر و مدیر در کشور خدمت بکنند،انتظار ما این است که آیت الله رئیسی در این مورد از افراد خارج از مجلس انتخاب خود را انجام بدهند و نیروهایی که در مجلس توانمند هستند در بحث قانون گذاری فعالیت خود را انجام بدهند.

رسولی نژاد، در ادامه پیرامون جلسه رئیسی با کاندیداهای ریاست جمهوری عنوان کرد: این به نظر مسئله جدیدی است که در این دوره اتفاق افتاده و این مسئله که از طرف رئیس جمهور منتخب انجام شده است کاملا قابل تقدیر است. به نظر بنده این هم اندیشی‌ها می‌بایستی ادامه پیدا بکند و هم چنین به نظرات آن‌ها نیز توجه بشود و این عمل باعث تقویت اعتماد عمومی در جامعه خواهد شد؛ اما اگر این عمل صرفا برای این مدت انتخابات باشد در دراز مدت اعتماد عمومی جامعه را کاهش می‌دهد و افرادی که صاحب نظر هستند دچار سستی می‌شوند و این عمل ایده خوبی بوده است و باید ادامه دار و مستمر باشد.

وی با بیان اینکه بنده این مسئله باز شدن سایت و معرفی افراد را آنچنان مورد پسند نمی‌دانم، اظهار داشت: می‌بایستی فرصتی در اختیار مدیران قرار داده می‌شد و ان‌هایی که در خود توانایی را می‌دیدند بتوانند خود را ثابت کرده و معرفی کنند، اگر بتوان سیستمی را طراحی کرد که به مانند سیستم تامین اجتماعی افراد و مدیرانی که در خود توانایی را می‌بینند بیایند و ثبت نام کنند و مطابق معیارها انتخاب بشوند بسیار بهتر خواهد بود.

*دقت، مراقبت، سلامت و پیگیری جدی از شاخصه های بارز اژه ای

رسولی نژاد در مورد ادامه روند تحولی قوه قضائیه افزود:باتوجه به اینکه بنده سابقه کار در هر سه قوه را دارم و آشنایی بنده با اقای اژه‌ای به ۳۰ سال گذشته بازمی گردد و در آن زمان ما در مجلس چهارم و پنجم بودیم و زمانیکه در سال ۸۰ توفیق همکاری با آقای رئیسی در سازمان بازرسی کل کشور نصیب ما شد و در ان زمان نیز ارتباط تنگاتنگی با آقای اژه‌ای داشتیم، دقت، مراقبت و سلامت و پیگیری جدی از شاخصه های بارز ایشان بود.

وی ادامه داد: ما در آن موقع عمده تخلفاتی که داشتیم، تخلفاتی بود که در سطح مدیران در حال انجام بود و ما در آن زمان در دولت اصلاحات بودیم و اقای اژه‌ای رئیس مجتمع ویژه کارکنان دولت بودند و بسیار دقیق و مدبرانه برخورد می‌کردند‌ و شخصیتی هستند که مجموعه قوه قضاییه را به خوبی می‌شناسند و یکی از ویژگی‌های اقای اژه‌ای و اقای رییسی این موضوع است که این دو بزرگوار از درون قوه قضاییه انتخاب شده‌اند، بنده در زمان های مختلفی که در مجلس بوده ام و ریاست قوه قضاییه به عهده مرحوم ایت الله یزدی و مرحوم ایت الله شاهرودی بود و من می توانم شهادت بدهم انتخاب آقای رئیسی و اقای اژه‌ای انتخاب به حقی بوده و این‌ها افرادی هستند که مجموعه مدیران و بخش‌های مختلف قوه قضاییه را می‌شناسند و این بسیار کمک کننده خواهد بود و بنده این را به عنوان کسی که حقوق را خوانده است می‌گویم و امروزه شناخت اقای اژه‌ای کمک بسیاری به پیشبرد برنامه‌ها خواهد کرد و محورهایی که مقام معظم رهبری مشخص فرمودند و تاکید بر ادامه دادن راه آقای رئیسی داشتند و تحولات خوبی که اقای رئیسی در قوه ایجاد کردند. در واقع انتخاب شایسته و به جای آقای اژه‌ای نشان دهنده ادامه روند اقای رئیسی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در ابتدا هم که بحث کاندیداتوری آقای رئیسی در مجامع مطرح می شد از نگرانی‌های بخشی از جامعه و متدینین از رفتن ایشان بود که بنده در ان مجامع اسم‌هایی را که نام می بردم یکی از آن ها اقای اژه‌ای بود و این مسئله را به فال نیک گرفته و مطمئن هستیم که تحولات بسیار خوبی به لطف خداوند در قوه قضاییه شکل بگیرد،در واقع مقام معظم رهبری اشاره‌ای به بحث مراقبت و نظارت را فرمودند و بخش‌هایی که در قوه قضاییه این مسئولیت‌ها را برعهده دارند به عنوان مخاطبین مقام معظم رهبری هستند.

این نماینده مجلس عنوان کرد:در مجموعه قوانینی که وجود دارد اختیار بسیار زیادی به قضات داده شده است و این مراقبت قضات از خود و هم این که نظارتی وجود داشته باشد و این نگرانی است که همواره بوده است این است که باتوجه به کم بودن تعداد قضاتی که دارای مشکل هستند اما همین تعداد کم نیز هم زیاد محسوب می‌شود و یکی از چالش‌ها نیز همین موضوع مراقبت است، امیدواریم به لطف خداوند ورود قضات جوان و شجاع و کارآمد و متدین را به عرصه شاهد باشیم و این حرکت باید گسترده‌تر باشد.

وی در انتهای گفت و گو تاکید کرد:نکته دیگر که وجود دارد چالش‌های بین المللی است که به هر حال وجود دارد و مواردی مطرح است. بخش حقوق بشری که در مجموعه قوه قضاییه وجود دارد، می‌بایست معاون امور بین الملل با قوت بیشتری کار کند و در عرصه بین‌الملل ما پیشقدم در بیان دیدگاه‌ها باشیم.

*انتخاب آقای اژه‌ای احترام به تجربه بود

با دومین نفری که گفت و گو کردیم، محمدعلی وکیلی مدیر مسئول روزنامه ابتکار و سیاست مدار اصلاح‌طلب بود. محمدعلی وکیلی در گفت و گو با صاحب نیوز گفت:به نظر بنده انتخاب آقای اژه‌ای احترام به تجربه بود. اقای اژه‌ای تجربه طولانی‌ای در امور قضایی دارند و امتیاز دیگری که ایشان دارند این است که در راس یکی از نهادهای ضابطین نیز بوده و اشراف به این امر نیز داشته و با این اشراف نیز می تواند توازن در پرونده و استقلال قاضی را بدرستی رعایت کنند و به جامعه قضات کشور اشراف کامل دارند و برای پیشبرد برنامه ها نیازی به آزمون و خطا وجود ندارد، گرچه در قوه قضاییه فرصتی برای این کار نیست.

وی افزود: البته ایشان به طرح تحولی اقای رئیسی هم اشراف کامل دارد و در راستای همین طرح کار را پیش خواهند برد اما به نظر بنده تمرکز باید بر هوشمندسازی قوه قضاییه باشد و این اصل است‌ و یعنی کاهش دیوانسالاری حاکم اصلی ترین ماموریت ایشان است و این دیوانسالاری پاشنه آشیل قوه قضاییه به حساب می‌آید. به همین جهت فرآیند دادرسی را باید تسریع کرد،نسبت به کانون وکلا و در دادخواهی مردم بدون گرایش سیاسی مورد باز بینی قرار بگیرد و جایگاه وکلا در احقاق حقوق  مردم مورد بازبینی قرار بگیرد. و این‌ها مسائلی است که با تجربه اقای اژه‌ای کار‌ پیچیده‌ای به نظر نمی‌رسد.

نماینده مردم تهران،ری و شمیرانات در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیرامون چالش های پیش روی اژه‌ای افزود: چالش مهم در حال حاضر باتوجه به وضع اقتصادی بزه هایی است که موجب بزه می‌شود و خوب سرریز این مسائل در دستگاه قضایی خواهد بود.علی الخصوص فرایند تسریع دادرسی باید صورت پذیرد. در گذشته ما شاهد ان بودیم که برخی دادرسی زمان بسیار زیادی را شامل می‌شد و این مسائل در آیین دادرسی ما کم وجود ندارد.

*برای دادگاه‌های جرم اقتصادی هیئت منصفه تخصصی تشکیل شود

وی ادامه داد:به نظر بنده کاری که در قانون جرم سیاسی اتفاق افتاد و هیئت منصفه‌ای تشکیل شد، شبیه این امر را باید در دادگاه‌های جرم اقتصادی می‌توان انجام داد،ما در حال حاضر شاهد دادگاه‌های جرم اقتصادی هستیم که پیوست‌های کاملا تخصصی را دارا می‌باشد و دعاوی چند ده هزار میلیاردی در یک پرونده مطرح است و ممکن است‌که قاضی اشراف کاملی را بر چنین پرونده تخصصی نداشته باشد و بهترین کار تشکیل هیئت منصفه برای دادگاه‌های جرم اقتصادی است و این می‌تواند در پرونده آقای اژه‌ای به عنوان حرکت ابتکاری باقی بماند.

این سیاستمدار اصلاح‌طلب پیرامون عملکرد سید ابراهیم رئیسی در دستگاه قضا اظهار داشت:به نظر بنده آقای رئیسی اقدامات خوبی را در دو سال حضور در قوه قضاییه داشته و این نشان می داد که آقای رئیسی اشراف کامل را بر آسیب‌های قوه دارند و به همین دلیل هم تمرکز خود را بر اصلاح روندها گذاشتند، از جمله همان اصلاح روندها هوشمندسازی خدمات است که به نظر بنده فرآیند ان کامل نشده و این الکترونیکی کردن برنامه‌ها جزو برنامه کلی نظام است.

وی ادامه داد:اگر حوزه خدمات بصورت الکترونیکی شده و این شبکه ایجاد بشود، قاضی و مردم برای دسترسی به اطلاعات مشکلی نخواهند داشت و این گام مهمی در شفافیت و جرم زدایی است؛ اگر این کامل بشود دیگر حوزه ها نیز کامل خواهد شد و کامل کردن این طرحی که در زمان آقای رئیسی آغاز شده است می‌تواند یکی از کارهای آقای اژه‌ای باشد.

*اقدامات آقای رئیسی در حبس زدایی در جامعه موثر بود

وکیلی خاطر نشان کرد: حبس زدایی یکی از کارهایی است که آقای رئیسی شروع کردند و این در روحیه جامعه بسیار موثر است و برخی طرح‌ها در مجلس بیان می‌شود و در دستور کار قرار میگیرد و برخی حوزه‌های قوه در گذشته مخالف آن بود ولی در حال حاضر چنین چیزی نیست و این قدم اصلاحی بود که اقای رئیسی آن را به انجام رساندند و می توانند این را تکمیل بکنند، نهادینه سازی و تبیین کردن این راه‌ها توسط آقای اژه‌ای می تواند به جامعه جهانی تصویر بسیار خوبی از جمهوری اسلامی ایران را نشان بدهد.

وی در پایان تاکید کرد: به هر حال بروزرسانی سیستم در هر حوزه و مبرا کردن مسئولیت سازی سیاسی در قوه قضاییه که از آفت‌های این قوه است و کاری که اقای اژه‌ای میتواند انجام بدهد به خصوص در مورد دادستانی‌ها و با توجه به وزنی که این مسئولیت نقش بسیاری دارد و اگر این مسئولیت از بحث سیاسی مبرا بشود آن کاریزمای قانونی خود را پیدا کرده و با این اقتدار می‌توانند عامل مهمی در امنیت باشند.

*سیستم قضائی از عدالت محوری به سرعت محوری رفته است

در پایان به سراغ وحید قاسمی عهد،استاد دانشگاه و عضو کانون وکلا رفتیم؛ وحید قاسمی عهد در گفت و گو با صاحب نیوز پیرامون چالش های اژه ای گفت: اولین چالش آقای اژه‌ای همانند سایر مسئولین در صدر قوه‌ها بحث ارائه آمار در قوه قضاییه است، همانطور که مطلع هستید یک سیستم قضایی مناسب می‌بایستی سه آیتم رعایت کند، نخست اینکه سرعت و دوم دقت و سوم رسیدن به عدالت است، این سه آیتم بر روی هم تاثیر گذاشته و نهایتا اگر ما یکی از این موارد را قوت ببخشیم دیگر موارد در ضعف قرار می‌گیرد.

وی افزود:هم اکنون در سیستم قضایی ایران انقدر که توجه به سرعت زیاد است توجهی به موارد دیگر نمی‌شود. بارها روسای قبلی قوه قضاییه در رابطه با سرعت رسیدگی‌ها صحبت کرده‌اند و آن را یک مزیت دانسته‌اند در حالیکه به نظر صاحب‌نظران از آن‌جایی که سرعت نقش بسیار زیادی در عدالت دارد، نظام قضایی ما از عدالت محوری به بخش سرعت محوری رفته است و به نظر بنده این اولین و بزرگترین چالش آقای اژه‌ای خواهد بود.

قاسمی در ادامه اظهار داشت:دومین چالش ایشان مربوط به فساد موجود در سیستم قضایی می‌باشد که به گواهی آماری که از خود قوه قضاییه منتشر شده است، مواردی از فساد در قوه دیده شده است که در صورت عدم توجه به علل آن و زمینه‌های آن و صرفا به پرداختن مجازات و سرکوب مفسدین به نظر می‌رسد که این مشکل حل نخواهد شد. حتی اگر در پرونده های بزرگ که وظیفه اصلی قوه قضاییه رسیدگی به همین موارد است، یعنی مواردی که تناسب عدالت پیشاپیش به سمت یک نفر که شخص قدرتمند است وجود دارد به توازن برساند،در این پرونده‌ها اعتقاد عمومی بر این است که قوه قضاییه بتواند عدالت را رعایت کند و این دومین چالش آقای اژه‌ای خواهد بود.

*اژه ای و چالش طرح پیشنهادی کانون وکلا

وی اظهار داشت:مورد بعدی پرداختن به استقلال قضایی است که هم در خصوص قضات و مقامات قضایی  و هم در مورد وکلا از مهم ترین مولفه‌های قوه قضاییه در هر نظام سیاسی است. نهاد‌های بین المللی در این خصوص که مبنای رضایت حقوق بشر چگونه است را براساس استقلال مقامات قضایی و وکلا می‌سنجند،در خصوص وکلا متاسفانه قوه قضاییه در موارد عدیده اعمالی را انجام داده است که این استقلال را نقض می‌کند، حتی اخیرا آیین نامه اصلاحی لایحه‌ی استقلال کانون وکلا به امضای رئیس سابق قوه قضاییه اقای رئیسی رسید که در این آیین نامه قید شده است که امانت داری از وکلا انجام نشد، یعنی بر خلاف ماده ۲۲ آیین نامه استقلال که اعلام میدارد، اصلاح این آیین نامه منوط به پیشنهاد کانون وکلا و تصویب رئیس قوه قضاییه است، طرح پیشنهادی کانون وکلا دستخوش تغییرات زیادی شد و نهایتا استقلال وکلا مخدوش شد.

این حقوق‌دان مدعی شد: «قوه قضاییه با ایجاد اداره کلی وکلا را تحت نظارت قرار داده است و این عمل کاملا منافی با استقلال کانون وکلا می‌باشد. اکنون وکلا به علت غیرقانونی بودن آیین نامه اصلاحی از اجرای آن خودداری کرده و به این استناد کرده‌اند که کانون وکلا مجوزی برای اجرای آیین نامه‌های خلاف قانون ندارد» و در آینده این موضوع نیز جزو چالش‌های آقای اژه‌ای خواهد بود.

قاسمی پیرامون عملکرد سید ابراهیم رئیسی گفت:به نظر بنده آقای رئیسی از دوره آقای آملی لاریجانی عملکرد بهتری داشتند و تعامل بیشتری با مردم و دو قوه داشتند و هم چنین برخی ساختارهای غلط را اصلاح کردند.حقیقتا تفاوت آنچنانی ایجاد نشده است ولی احساس آرامشی که حاکم شده برای بنده که وکیل هستم احساس آرامش داشت‌.

وی در پایان تاکید کرد:همانگونه که عرض شد در دوران تصدی اقای رئیسی موارد مثبت  زیادی از لحاظ وضع مقررات انجام شد و برای مثال می‌توان گفت که سند امنیت قضایی به تصویب ریاست قوه قضاییه رسید و این امر گام بزرگی جهت نهادینه کردن حقوق شهروندی و حقوق عامه تلقی می‌شود. هر چند برخی اعتقاد دارند که این سند در اصل بازنویسی قوانین سابق است اما اگر منصفانه بنگریم نوآوری‌های فراوانی در آن دیده می‌شود و از همه مهم تر انکه این سند اقراری از سوی نهادی است که مهم ترین نقش و تاثیر را در احیای حقوق عامه دارد و اینکه سند اکنون از سوی دادگاه‌ها مورد توجه قرار نگرفته است صحیح است اما باید بیان داشت که برای اجرای مباحثی نظیر حقوق شهروندی و حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین که در این سند به آن پرداخته شده است نیاز به فرهنگ‌سازی و ایجاد این باور که این حقوق باید مورد استناد قرار بگیرد داریم، اینکه قوه قضاییه این چنین سندی را تصویب کرده گام بزرگی در جهت اجرای آن این توقع از وکلا و فعالین مدنی است که برای اجرای آن تلاش کنند.

بیشتر تحلیل گران سیاسی و حقوقی نظر مثبتی نسبت به انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه‌ای بعنوان رئیس دستگاه قضا داشتند که موید کارنامه خوب ایشان در مسئولیت های پیشین است، امیدواریم روند تحولی دستگاه قضا در جهت تحقق آرمان عدالت ادامه دار و سریع تر باشد و قوه قضائیه با مدیر جدید سرعت بیشتری در تحقق این آرمان داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد