صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » برگزاری اولین جشنواره جهانی صنایع دستی در اصفهان/ عنوان شهر جهانی صنایع دستی برایی نصف جهان حفظ می شود

برگزاری اولین جشنواره جهانی صنایع دستی در اصفهان/ عنوان شهر جهانی صنایع دستی برایی نصف جهان حفظ می شود

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌ سنتی میراث فرهنگی استان اصفهان، گفت: صنایع دستی روح زنده گردشگری اصفهان  است، این صنعت هر روز پیشرفت می‌کند و باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ نورالله عبداللهی، پیش از ظهر سه‌شنبه در نشست خبری نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی اظهار کرد: مرحوم اللهیاری یکی از افراد مهم در این جشنواره بود که نقش حیاتی داشت، جای ایشان در این جشنواره بسیار خالی است او کسی بود که در کنار شورای شهر و شهرداری سیاست های مهم جشنواره را تا روز آخر پیگیر بود.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌ سنتی میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: صنایع دستی روح زنده گردشگری اصفهان است، این صنعت هر روز پیشرفت می‌کند و باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد و جشنواره بین‌المللی صنایع دستی در همین راستا اقدام خواهد کرد، یکی از اهداف جشنواره این است که اصفهان شهر جهانی صنایع دستی شود و تلاش شده که جشنواره با بیشترین توان و به بهترین نحو برگزار شود.

وی ابراز داشت: برای انتخاب یک شهر برای شهر جهانی صنایع دستی باید شهر کاندیداشده، دارای جشنواره‌های ملی و بین‌المللی باشد و اگر الزامات را رعایت نکنیم عنوان شهر جهانی گردشگری از اصفهان گرفته می‌شود و باید فعالیت‌هایی داشته باشیم که عضو شهرهای جهانی صنایع دستی بمانیم.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌ سنتی میراث فرهنگی استان اصفهان، بیان کرد: در همه زمینه‌ها تحریم‌ها باعث شد متضرر شویم ولی جنبه‌های حمایتی دولت همیشه شامل هنرمندان بوده و ستاد کرونا در سطح ملی مبالغی را برای تسهیلات هنرمندان مصوب کردند که این موضوع تمدید شده و هنوز ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد