صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی با دوهفته تاخیر/ اهدای ۳۵ همای زرین به هنرمندان منتخب

دبیر جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران خبرداد؛

برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی با دوهفته تاخیر/ اهدای ۳۵ همای زرین به هنرمندان منتخب

دبیر جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران، گفت: نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی با تعویق دو هفته ای از ده یا قسمت ۱۳ مرداد برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ نصیر ملت دبیر جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران در نشست خبری نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی، اظهار کرد: به دلیل شرایط کرونایی و ورود کشور به پیک پنجم بنا بر جلسه ستاد استانی کرونا این جشنواره با دو هفته تأخیر برگزار می‌شود و بر این اساس تاریخ این جشنواره از ۲۶ لغایت ۲۹ تیرماه به ۱۰ لغایت ۱۳ مردادماه سال جاری منتقل شد.

ملت افزود: طرح این جشنواره از سال گذشته پایه ریزی شد و در ششم بهمن ماه با حضور مدیران ملی در کاخ نیاوران رونمایی شد و در این مدت فعالیت‌های مقدماتی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه اصفهان دومین شهر صنایع دستی جهان است، خاطر نشان کرد: در اصفهان ۴۰ هزار هنرمند در رشته صنایع دستی مشغول به کار هستند و در کل ۶۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی و مرتبط با آن مشغول به کار هستند و این بدان معناست که صنایع دستی می‌تواند به تنهایی بار توسعه اصفهان و حتی ایران را به عهده بگیرد.

دبیر جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران، گفت: آن چیزی که اصفهان را  با وجود جاذبه گردشگری در تمام دنیا مطرح کرده، حضور و آثار هنرمندان شاخص است، در این جشنواره ۳۵ همای زرین به هنرمندان منتخب اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد