صفحه اصلی » سیاسی » مشکلات آب ناشی از نبود مدیریت صحیح در این حوزه است

امام جمعه اصفهان:

مشکلات آب ناشی از نبود مدیریت صحیح در این حوزه است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه قومیت‌های مختلفی در اصفهان زندگی می‌کنند، گفت: مسئولان باید برای برطرف شدن مشکل آب شرب مردم اصفهان که از قومیت‌های متعددی هستند، اقدام مؤثر و جدی انجام دهند مشکلات آب ناشی از نبود مدیریت صحیح در این حوزه است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به وضعیت بحرانی آب شرب در استان اصفهان اظهار داشت: آب شرب مردم شهر اصفهان و شهرهای اطراف از یک سامانه تأمین می‌شود و نیاز است تا سامانه‌ دیگر آب‌رسانی برای جبران کمبود آب شرب فعال شود.
وی افزود: متأسفانه برخی از مسئولان در استان‌های حوزه آبریز زاینده رود، صحبت‌هایی را بدون آگاهی مطرح می‌کنند و موضوع آب را به موضوعی استانی و قومیتی تبدیل کرده‌اند درحالی‌که همه می‌دانند قومیت‌های مختلفی در استان اصفهان زندگی می‌کنند و تأمین آب شرب با کیفیت برای آنان لازم و ضروری است.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: آب جزء «انفال» و در اختیار حکومت و دولت است و مربوط به استان خاصی نیست و دولت با برنامه‌ریزی صحیح باید بتواند مردم همه استان‌های حوزه آبریز زاینده‌رود را فراهم کند، مشکل امروز، مشکل نبود مدیریت صحیح در این حوزه است.
وی عنوان کرد: مسئولان استان اصفهان 20 سال است که حرف می‌زنند و جلسه برگزار می‌کنند و امروز لازم است اقدام مؤثر و جدی انجام دهند و متأثر از فشارهای سیاسی و اجتماعی نباشند.
آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به خشک شدن بسیاری از باغات و زمین‌های کشاورزی در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: با ساماندهی وضعیت بستر رودخانه زاینده‌رود و مدیریت صحیح آب می‌توان حق‌آبه‌های کشاورزان را تأمین کرد؛ نه اینکه در احقاق حقوق کشاورزان تبعیض قائل شد، بدون شک این‌گونه مدیریت کردن به جز افزایش نارضایتی مردم و کشاورزان، نتیجه‌ای ندارد.
حسن ساسانی در این دیدار با اشاره به اظهارنظرهای غیر کارشناسی برخی از مسئولان در استان‌های هم‌جوار گفت: متأسفانه شرایط به گونه‌ای است که اجرای برخی از پروژه‌ها متأثر از شرایط سیاسی و اجتماعی قرار می‌گیرد؛ اینکه گفته می‌شود اصفهان می‌خواهد با تونل 2 گلاب رودخانه زاینده‌رود را بخشکاند، حقیقت ندارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان افزود: ظرفیت تصفیه‌خانه باباشیخ علی حدود 10.4 مترمکعب بر ثانیه است و در پیک مصرف در مردادماه که 15 مترمکعب بر ثانیه است؛ مردم دچار مشکل کمبود و قطعی آب هستند؛ البته در سال‌های گذشته شرکت آب و فاضلاب از چاه‌های فلمن برای جبران کمبود آب استفاده می‌کرد که متأسفانه با جاری نبود آب در زاینده‌رود، این چاه‌ها خشک شده‌اند.
وی با اشاره به مشکل کمبود و قطعی آب در بیش تر مناطق اصفهان و شهرهایی همچون شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: حتی اگر آب بیش‌تر از میزان کنونی، برای تصفیه رهاسازی شود؛ ظرفیت تصفیه‌خانه جوابگو نیست؛ همچنین در صورت ایجاد مشکل و بر اساس پدافند غیرعامل، تکمیل سامانه دوم آب شرب اصفهان لازم و ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد