صفحه اصلی » اجتماعی » اتصال بیش از 44 هزار خانوار روستایی استان اصفهان به شبکه ملی اطلاعات

اتصال بیش از 44 هزار خانوار روستایی استان اصفهان به شبکه ملی اطلاعات

با اتصال 419 روستای استان اصفهان به اینترنت نسل چهارم یا سوم از محل بودجه طرح خدمات عمومی اجباری روستایی (یو اس او) جمعیتی بالغ بر 140 هزار و 633 نفر و 44 هزار و 808 خانوار تحت پوشش اینترنت قرار گرفتند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها و مناطق محروم و کم برخوردار گفت: پس از ارتقاء سایت ارور واقع در شهرستان نایین، تا کنون 419 روستای استان اصفهان به اینترنت نسل سوم یا چهارم از محل بودجه پروژه خدمات عمومی اجباری روستایی (یو.اس.او)  متصل شده اند و جمعیتی بالغ بر 140 هزار و 633 نفر و 44 هزار و  808 خانوار تحت پوشش اینترنت قرار گرفتند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد عدالت ارتباطی است و این مهم با توسعه اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی، از محل طرح “یو.اس.او” در حال اجراست، گفت: با ارتقاء سایت روستای ارور واقع در دهستان کوهستان نایین، پنج روستای این دهستان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: استان اصفهان دارای 935 روستای بالای 20 خانوار است که در پروژه “یو.اس.او” 419 روستای استان اصفهان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

مطلب زاده افزود: تعداد 159 روستا توسط 63 سایت اپراتور های همراه اول و ایرانسل تحت پوشش اینترنت 3G و 4G قرار گرفته اند و 29 روستا امکان برقراری مکالمه برای آن ها فراهم شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان در ادامه گفت: 260 روستای استان، توسط اپراتور “های وب” تحت پوشش اینترنت پرسرعت  قرار گرفته اند.

انتهای پیلم/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد