صفحه اصلی » اجتماعی » ۵ شهر اصفهان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت/۱۳ شهر در وضعیت نارنجی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

۵ شهر اصفهان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت/۱۳ شهر در وضعیت نارنجی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در حال حاضر پنج شهرستان استان اصفهان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - جمعه ۱۴۰۰/۰۴/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آرش نجیمی با اشاره به جدیدترین رنگ بندی شهرستان‌های استان اصفهان در زمینه شیوع کرونا اظهار داشت: این رنگ‌بندی‌ها بیانگر وضعیت نامناسب شیوع این بیماری در استان است.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت پنج شهرستان استان اصفهان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، ابراز داشت: شهرستان‌های اصفهان، خمینی‌شهر، کاشان، اردستان و آران و بیدگل در این وضعیت ثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه ۱۳ شهرستان استان اصفهان نیز در وضعیت نارنجی کرونا هستند، ادامه داد: اسامی این شهرستان‌ها شهرضا، نطنز، لنجان، فریدن، شاهین شهر و میمه، فلاورجان، نجف آباد، گلپایگان، نائین، سمیرم، تیران و کرون، مبارکه و برخوار است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های چادگان، فریدونشهر، دهاقان، خوانسار، خور و بیابانک و بوئین میاندشت نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارد، اضافه کرد: در حال حاضر هیچ شهرستانی در استان اصفهان در وضعیت آبی کرونا قرار ندارد.

براساس رنگ بندی جدید که در  اپلیکیشن ماسک منتشر شده ۱۴۳ شهرستان قرمز، ۱۸۶ شهرستان نارنجی و ۱۱۹ شهرستان زرد هستند و تعداد شهرهای آبی همچنان صفر است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شیوع سویه‌های جدید ویروس و کاهش سطح مراقبت‌های بهداشتی باعث آغاز خیز پنجم کرونا در کشور شده است. کرونای دلتا بیشتر مانند یک سرماخوردگی شدید بروز می کند در حالی که کمتر علائمی همچون سرفه دارد، اما بدن درد و سایر علائم بیماری بعد از چند روز اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد