صفحه اصلی » استان اصفهان » نائین » آنچه امروز در نظام آموزشی ما مغفول مانده عدم آموزش مهارت های زندگی می باشد

فرماندار شهرستان نایین:

آنچه امروز در نظام آموزشی ما مغفول مانده عدم آموزش مهارت های زندگی می باشد

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج با حضور فرماندار شهرستان نایین و اعضای ستاد در محل فرمانداری شهرستان نایین برگزار گردید.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - جمعه ۱۴۰۰/۰۴/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد حسین نصرتی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نایین اظهار کرد: باید به دنبال راهکارهای عملی در خصوص تسهیل ازدواج باشیم علیرغم اینکه معضلات مالی و شغلی از جمله موانع ازدواج در عصر حاضر خصوصاً در کشور ما می باشد اما ما باید این مسئله را خوب بشناسیم و اگر مسئله را خوب نشناسیم امکان حل مسئله وجود ندارد.

فرماندار شهرستان نایین افزود: بر اساس آمار وضعیت اشتغال در این شهرستان قابل قبول می باشد و ما باید به دنبال دلایل اصلی عدم ازدواج در میان جوانان باشیم البته این سخن بنده نافی این موضوع نیست که اوضاع نامناسب اقتصادی تاثیر منفی بر ازدواج دارد و یا اینکه در موضوع اشتغال هیچ مشکلی نداریم اما به نظر می‌رسد مهمترین و بزرگترین مشکل در حوزه ازدواج رخت بر بستن اعتماد از جامعه خصوصا در میان جوانان است.

وی ادامه داد: متاسفانه در مواردی جوانان ما به یکدیگر اعتماد ندارند و از مهمترین دغدغه های جوانان و سوالی که در ذهن آنها ایجاد می شود پایبندی زوجین به یک رابطه پس از ازدواج می باشد. بر اساس مطالعات روانشناسان و جامعه شناسان آستانه تحمل زوجین پایین آمده که این موضوع منجر به افزایش طلاق گردیده است. متاسفانه مسائل ضد فرهنگی و ناهنجاری هایی از جمله روابط دختر و پسر قبل از ازدواج که نهایتاً شاید یک درصد آن هم به ازدواج ختم نمی گردد تاثیرات سوء بر تصمیم جوانان برای ازدواج دارد.

نصرتی با تاکید بر اینکه نتیجه این جلسه باید عملیاتی کردن راه حل ها باشد خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت معتمدین و متنفذین از جمله روحانیت، اساتید دانشگاه و فرهنگیان در تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج نقش بی بدیل دارد. ایجاد شرایط ازدواج آسان در شهرستان نیز در این زمینه راهگشا خواهد بود که باید در این خصوص با الگو برداری از سایر شهرستان هایی که در این زمینه تجارب موفقی دارند به این عرصه ورود جدی کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مواردی که باید به جد مورد توجه قرار گیرد مشاوره قبل از ازدواج می باشد تصریح کرد: جوانان باید قبل از ازدواج با مشاوره های روانشناسی نگاهی واقع بینانه نسبت به ازدواج و طرف مقابل خود به دست بیاورد و به یک شناخت کامل و جامع قبل از ازدواج دست پیدا کند.

فرماندار شهرستان نایین در پایان تاکید کرد: آنچه امروز در نظام آموزشی ما مغفول مانده عدم آموزش مهارت های زندگی است ساختار نظام آموزشی ما باید به گونه ای باشد که دانش آموز از بدو ورود به مدرسه تا زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود مهارت های زندگی از جمله نه گفتن، تحمل نظرات مخالف، شناخت از زندگی و هدف گذاری برای آینده ای درخشان را همراه با تحصیل علم فرا بگیرد.

شایان ذکر است در این جلسه اعضا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ گردید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد