صفحه اصلی » سیاسی » فشار کمبود برق باید به مصارف غیر ضروری بیاید نه بخش خانگی و صنعتی/ توسعه ساختارهای نیروگاه‌های خورشیدی در سال های اخیر صفر بوده است!

نماینده خمینی شهر:

فشار کمبود برق باید به مصارف غیر ضروری بیاید نه بخش خانگی و صنعتی/ توسعه ساختارهای نیروگاه‌های خورشیدی در سال های اخیر صفر بوده است!

نماینده خمینی شهر گفت: در بحث خاموشی‌های اخیر مسئله مدیریت آن هم مهم است، امروز مشاهده می‌کنیم در گزارشی که آقایان می‌دهند عمده فشار خود را به صنعت و مصرف خانگی می‌آورند، حال آنکه فشار را باید به مصارف غیر ضروری و برخی ادارات آورد و نباید فشار به صنعت آورد که کم کاری این بخش ضرر جبران ناپذیری دارد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۹

محمدتقی نقدعلی در گفت و گو با صاحب نیوز با اشاره به قطعی مکرر برق و آب مردم گفت: بنده از نیروگاه اصفهان بازدید کرده و پیرامون کیفیت و تولید برق برای دومین بار گزارش مبسوطی را آماده کردم، ضمن اینکه کمیسیون انرژی مجلس هم با حضور وزیر نیرو جلسه‌ای را داشته است و مفصلا حرف‌ها گفته شده است.

نماینده خمینی شهر افزود: توسعه ساختارهای نیروگاه‌های خورشیدی در سال های اخیر صفر بوده و هیچ گونه اقدامی در این رابطه نشده است و اینکه علت چه بوده، مشخص نیست، اولین علت این است که عدم توسعه باعث کمبود برق شده است البته بخش انرژی هسته‌ای در این ۸ سال گذشته که تعطیل شده بود، اگر این کار انجام نمی‌شد امروز به نیروگاه‌های هسته‌ای مسلح می‌شدیم و می‌توانستیم برق پاک تولید کنیم که متاسفانه دولت به قول معروف همه تخم مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشت و امروز دستش خالی است؛ این موارد باعث شده که امروز با عدم توسعه برق با کمبود مواجه شویم.

وی تاکید کرد: در بحث خاموشی‌های اخیر مسئله مدیریت آن هم مهم است، امروز مشاهده می‌کنیم در گزارشی که آقایان می‌دهند عمده فشار خود را به صنعت و مصرف خانگی می‌آورند، حال آنکه فشار را باید به مصارف غیر ضروری و برخی ادارات آورد و نباید فشار به صنعت آورد که کم کاری این بخش ضرر جبران ناپذیری دارد.

تقدعلی در پایان خاطرنشان کرد:در بحث تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در جاهایی که ضرورت ندارد مواردی است که امروز در کمیسیون انرژی تصویب شد و برخی تصمیمات در گذشته وجود دارد که موجب شده با کمبود در اجرا مواجه شویم و هم چنین مدیریت فشلی را نیز شاهد هستیم و تمام این موارد را در مجلس و در حوزه‌های انتخابیه در حال پیگیری هستیم، در ترک فعل نیز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در بحث نظارتی به موضوع ورود خواهد کرد و به تخلف وزیر نیرو و تمام عوامل رسیدگی خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد