صفحه اصلی » رپورتاژ آگهی » در صنعت محصولات و قطعات هیدرولیکی، کدام قطعات پر مصرف هستند؟

در صنعت محصولات و قطعات هیدرولیکی، کدام قطعات پر مصرف هستند؟

هیدرولیک، صنایع و قطعات آن صنعتی هستند که بیشتر در صنایع و سیستم هایی همچون؛ کشاورزی، صنایع هواپیما، ساخت کشتی و انواع ماشین های راه سازی و… استفاده می شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سیستم های هیدرولیکی شباهت های بسیاری نیز با سیستم های پنوماتیک دارند اما با این تفاوت که سیستم های پنوماتیک با استفاده از هوا عمل می کنند اما سیستم های هیدرولیکی با استفاده از روغن به کار می پردازند.

سیستم های هیدرولیکی معمولا در مکان هایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند که دارای قدرت بالا و سرعتی کنترل شده به یک شکل بسیار دقیق مورد نظر باشد. در این مقاله می کوشیم تا چهار مورد از قطعات پر مصرف هیدرولیکی را برای شما عزیزان شرح دهیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.

1- شیر ربع گرد هیدرولیک:

در سیستم های هیدرولیک موجود، جهت ایجاد، شروع، توقف و تنظیم جریان از انرژی الکتریسیته استفاده می شود. در این سیستم ها، انواع و اقسام قطعات مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها وظیفه خاصی را بر عهده دارند.

شیر توپی فشار قوی، چرخشی به اندازه 90 درجه را انجام می دهد، بدنه این شیر معمولا به شکل یک مربع یا مکعب می باشد.

در بین این قطعات موجود، شیر ربع گرد هیدرولیک، یکی از قطعاتی می باشد که وظیفه قطع و وصل کردن جریان را بر عهده دارد. این قطعه بسیار کاربردی و مهم، با استفاده از یک توپ می تواند جریان مایعات موجود را متوقف کند یا حتی شروع کند.

2- فشار شکن هیدرولیک:

یکی از مهم ترین و موثر ترین محصولات هیدرولیکی موجود در بازار، فشار شکن هیدرولیک می باشد، چراکه به طور کلی در بسیاری از مکانیزم های هیدرولیکی موجود در بازار، از فشار شکن هیدرولیک استفاده می کنند.

از وظایف بسیار مهمی که فشار شکن هیدرولیک انجام می دهد می توان به نگه داشتن میزان فشار در یک محدوده خاص و همچنین بالا بردن و افزایش ایمنی اشاره کرد.

فشارشکن هیدرولیک معمولا به دو صورت اتوماتیک یا دستی به کار می پردازد و از دیگر وظایف مهمی که برعهده دارد می توان به کم و زیاد کردن میزان فشار موجود و متغیر های ورودی اشاره کرد.

اگر بخواهیم وظیفه فشار شکن هیدرولیک را برای شما شرح دهیم باید اینگونه بگوییم؛ زمانی که در سیستم های هیدرولیک، فشار افزایش زیادی پیدا کند به وضعیت خطرناکی تبدیل می شود و در این زمان شیر فشار شکن مانع می شود از یک اتفاق پر حادثه.

3- گیج فشار هیدرولیک:

سیستم های هیدرولیکی هر کدام وظیفه خاصی را انجام می دهند که یکی از مهم ترین سیستم های هیدرولیکی موجود، گیج فشار هیدرولیک می باشد. وظیفه اصلی گیج فشار های هیدرولیک، این است که میزان ورودی و خروجی که در سیستم های هیدرولیک وجود دارد را نشان دهد.

گیج فشار هیدرولیک نام های دیگری همچون: درجه فشار، پرشر فشار و فشارسنج عقربه ای نیز دارد که بر روی لوله های سیستم هیدرولیکی نصب می شوند. یکی دیگر از کاربرد های گیج فشار هیدرولیکی این است که این امکان را به ما می دهد که بتوانیم به صورت جداگانه نیز از آن استفاده کنیم.

گیج فشار هیدرولیک چگونه عمل می کند؟

این نکته بسیار مهمی می باشد که ما از یک ابزار بسیار خوب به نام گیج فشار هیدرولیکی برای اندازه گیری استفاده کنیم. باید بدانیم که ما با استفاده از گیج فشار هیدرولیکی می توانیم میزان فشار موجود را دریافت کنیم و از این طریق آن را اندازه‌گیری کنیم.

بعد از اینکه اندازه گیری را انجام دادیم می توانیم میزان فشاری که نیاز داریم را تنظیم و با استفاده از این سیستم کنترل کنیم و هر زمان که دچار مشکل به جهت شدت جریان یا مایع بشویم برای تنظیم آن از گیج فشار هیدرولیک استفاده می کنیم.

حال اگر ما از گیج فشار هیدرولیکی استفاده نکنیم، اپراتور های موجود در ماشین در یک محیطی که به هیچ شکلی قابل پیش بینی نیستند و اطمینانی در این خصوص ندارند، کار می کنند.

با استفاده از این اپراتور ها ما می‌توانیم به یک اطمینان خوبی در این زمینه دست پیدا کنیم که آیا نشتی در سیستم وجود دارد یا خیر.

گیج فشار هیدرولیک میزان فشار ورودی و خروجی در سیستم‌های هیدرولیک را نشان می‌دهد. به گیج فشار، درجه فشار، پرشر گیج و فشارسنج عقربه‌ای نیز گفته می‌شود. فشارسنج روی لوله‌ها در سیستم‎های هیدرولیکی نصب می‌شوند. همچنین می‌توانید از گیج فشار هیدرولیک به صورت جداگانه نیز استفاده کرده و میزان فشار را دریافت کنید.

3- پمپ هیدرولیک:

پمپ های هیدرولیکی معمولا در صنایع هیدرولیکی موجود کاربرد بسیار زیادی دارند، پمپ های هیدرولیک دارای انواع و اقسام گوناگونی می باشند که یکی از مهم ترین این پمپ ها، پمپ دنده ای هیدرولیک می باشد.

پمپ های دنده ای هیدرولیک در عین کیفیت و کارایی مهمی که دارند اما بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشند. از ویژگی های مهمی که این نوع پمپ ها دارند، مقاومت بسیار بالا در برابر آلودگی می باشد که برای این کار نیاز به طراحی خاصی نیز ندارد.

معمولا فشاری که در پمپ دنده ای وجود دارد بین 1500 تا 3000psi می باشد. به خاطر همین ویژگی های مثبت است که باعث می شود تا در تجهیزات متحرک بسیار زیادی از پمپ های دنده استفاده شود.

اگر به دنبال تهیه و خرید محصولات هیدرولیک هستید می توانید به فروشگاه قطعات پنوماتیک و هیدرولیک صبا صنعت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد