صفحه اصلی » استان اصفهان » فریدون‌شهر » تهیه چشم انداز راهبردی و انتخاب شهردار اولین مأموریت شورای شهر

تهیه چشم انداز راهبردی و انتخاب شهردار اولین مأموریت شورای شهر

امام جمعه فریدونشهر در اولین نشست با شورای شهر فریدونشهر بر لزوم تدوین برنامه چشم انداز راهبردی این شهر برای حل مشکلات تأکید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ منتخبان ششمین دوره انتخابات شورای شهر فریدونشهر با امام جمعه این شهر دیدار کردند؛ امام جمعه فریدونشهر در اولین جلسه خود با منتخبین شورای اسلامی شهر فریدونشهر با تأکید بر ضرورت قدرشناسی مسئولان و به ویژه منتخبین شورای اسلامی شهر از حضور مردم شهرستان در انتخابات ۲۸ خرداد و حماسه آفرینی مردم، گفت: انتظار مردم ولایت‌مدار فریدونشهر آن است که منتخبین آن‌ها در شورای اسلامی شهر با توجه به مشکلات شهر و مشکلات مردم از تمام ظرفیت‌های موجود برای رفع موانع و حل مشکلات پیش رو استفاده کنند.

حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی خطاب به منتخبین شورا افزود: همان گونه که امروز مردم به شما اعتماد کرده و رأی دادند، باید با تلاش و کوشش مداوم خود به مردم خدمت کنید تا جایی که خدمت بی‌منت و دستگیری شما از مردم مایه اعمال صالح شما شده و در روز قیامت، مردم شفیع شما بشوند.

وی اظهار کرد: ترکیب ششمین دوره شورای اسلامی شهر نشان می‌دهد مردم به تنوع، تجربه، مسئولیت‌پذیری، نظم و انظباط و سخنان خوب و عالمانه و آشنا با مجموعه شورا و شهرداری رأی اعتماد داده‌اند و آرای نزدیک منتخبین مردم با سایر کاندیداها نشان می‌دهد که منتخبین مردم باید از نظرات و مشورت‌های همه کسانی که به عنوان کاندیدا در عرصه انتخابات بوده‌اند برای توسعه و پیشرفت شهر استفاده کنند.

امام جمعه فریدونشهر اظهار امیدواری کرد تلاش مستمر این شورا برای حل مشکلات مردم با نگاه عالمانه و علمی به موضوعات و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در شهر و بهره‌گیری از نظرات نخبگان و صاحب‌نظران، نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

حجت الاسلام شامحمدی با توجه به شروع کار ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از تاریخ ۱۴ مرداد ماه، فرصت باقی مانده تا این تاریخ را زمان مغتنمی دانست تا منتخبین شورای فریدونشهر با هم اندیشی، نسبت به تهیه یک چشم انداز مناسب و راهبردی با نگاه به مشکلات، فرصت‌ها و ظرفیت‌های شهر اقدام کنند و تأکید کرد اعضای شورا باید بهترین راه درمان مشکلات شهر را پیدا کرده و در این مسیر همت بگمارند.

وی در ادامه گفت: تعیین یک مسئول لوازم و مقدماتی دارد و برای تعیین مسئولیت‌هایی از قبیل ریاست شورای شهر و یا شهردار و مواردی از این دست باید با نگاهی عالمانه از فرمایشات معصومین که چراغ راه ما هستند کمک گرفت. ایشان فرموده‌اند اگر مسئولیت انجام کاری را به من دادند و من باید برای انجام آن کار مسئولی تعیین کنم و انتخاب من به‌گونه‌ای است که مسئولی قویتر از او هست و او را انتخاب نکرده‌ام به خدا و پیامبرش و جمیع مؤمنین خیانت کرده‌ام.

امام جمعه فریدونشهر بیان کرد: این حدیث تکان‌دهنده مسئولیت ما را در برابر انتخاب مسئولین دیگری که باید برای مدیریت شهری تلاش کنند نشان می‌دهد لذا توقع مردم از شما این است که از همه ظرفیت‌ها و پارامترها و شاخص‌ها برای سپردن مسئولیت به افراد  استفاده کنید و افرادی انقلابی، دارای روحیه جهادی، توانمند و آشنا به مسائل شهری و کاری را انتخاب کنید و بعد از انتخاب هم با همکاری و همراهی در بهتر شدن ارائه خدمات به مردم تلاش کنید.

حجت الاسلام شامحمدی ضمن آرزوی توفیق برای منتخبین مردم و تشکر از زحمات فراوان شوراهای اسلامی ادوار گذشته و شهرداران و همه کسانی که تاکنون در مدیریت شهری نقش‌آفرینی نموده‌اند، استفاده از تجربه دیگران و انجام کار علمی و برنامه محور را برای پیشرفت و توسعه شهر ضروری دانست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد