صفحه اصلی » استان اصفهان » تحویل، تیمارداری و رهاسازی سنجاب ایرانی در عرصه‌های طبیعی استان اصفهان

تحویل، تیمارداری و رهاسازی سنجاب ایرانی در عرصه‌های طبیعی استان اصفهان

یک سنجاب ایرانی که از جوندگان زیستگاه های زاگرسی به شمار می رود، پس از پنج روز مراقبت و تیمارداری در زیستگاه های طبیعی شهرستان سمیرم رهاسازی شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین اکبری در رابطه با تحویل، تیمارداری و رهاسازی سنجاب ایرانی در عرصه‌های طبیعی استان اصفهان اظهار داشت: حسب گزارش دریافتی مردمی و مشارکت ارزشمند یکی از طبیعت دوستان این سنجاب در تاریخ ۱۶ تیر ۱۴۰۰ تحویل اداره حفاظت محیط زیست خوانسار شد.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: بر اساس هماهنگی‌های لازم، پس از معاینات لازم، تغذیه و مراقبت در تاریخ ۱۹ تیر ۱۴۰۰ به اداره کل حفاظت محیط زیست منتقل و توسط دامپزشک و کارشناسان مورد معاینه و بررسی تکمیلی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به تغذیه مناسب، سلامت عمومی و به دست آوردن چابکی و آمادگی مطلوب برای رهاسازی، به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سمیرم منتقل شد و در تاریخ ۲۱ تیر ۱۴۰۰ توسط محیط‌بانان در زیستگاه طبیعی خود و بر اساس دستورالعمل‌ها در جنگل‌های بلوط واقع در منطقه شکار ممنوع ونک سمیرم با موفقیت رهاسازی شد.

اکبری تصریح کرد: به منظور بهره‌برداری‌های آموزشی و پژوهشی، کلیه مراحل معاینه، مراقبت، تیمارداری و رهاسازی، تصویربرداری ومستندسازی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − 2 =