صفحه اصلی » اقتصادی » افزایش 84 درصدی اعتبارات تملک دارایی شهرستان اصفهان/ آب و فاضلاب در اولویت بودجه

افزایش 84 درصدی اعتبارات تملک دارایی شهرستان اصفهان/ آب و فاضلاب در اولویت بودجه

فرماندار اصفهان از افزایش ۸۴ درصدی اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته، خبر داد و افزود: امسال، مجموعا ۱۶۶ میلیارد تومان به شهرستان اصفهان تخصیص یافته که این بیانگر رشد ۸۴ درصدی اعتبارات شهرستان در سال جاری است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین سیستانی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان که به صورت وبینار به منظور بررسی و تصویب پروژه های پیشنهادی و تعیین اعتبارات مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ برگزار شد، با بیان اینکه همه ساله در قانون بودجه، الزاماتی لحاظ می‌شود، اظهار داشت: براساس این الزامات، محدودیت‌هایی جهت تقسیم و توزیع بودجه وجود دارد که این فرآیند با همکاری و همراهی مدیران دستگاه2های اجرایی و باتوجه به محدودیت‌های مختلف، منابع موجود و انتظارات و تقاضاهای متعدد محقق خواهد شد.

فرماندار اصفهان از افزایش ۸۴ درصدی اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته، خبر داد و افزود: امسال، مجموعا ۱۶۶ میلیارد تومان به شهرستان اصفهان تخصیص یافته که این بیانگر رشد ۸۴ درصدی اعتبارات شهرستان در سال جاری است.

وی تصریح کرد: امسال، این میزان اعتبار (۱۶۶ میلیارد تومان) برای بیش از ۳۰۰ پروژه تعریف شده که بیشترین میزان اعتبار به شرکت آب و فاضلاب استان، تخصیص یافته است.

سیستانی تأکید کرد: مدیران باتوجه به قانون بودجه و الحاقات آن، در پیشبرد پروژه‌ها باید از منابع ملی، ملی-استانی، منابع محلی و مشارکت مردم، جلب و جذب سرمایه‌گذاران و توانمندی‌های بخش خصوصی، استفاده کنند.

فرماندار اصفهان به حجم بالای تقاضا و درخواست دستگاه‌ها و منابع مالی محدود، اشاره و خاطرنشان کرد: حجم تقاضاها و درخواست دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای پیش‌بینی اعتبارات در مواردی ۵ تا ۱۰ برابر بود که امری کاملا منطقی است، اما متأسفانه تخصیص اعتبارات باتوجه به منابع موجود و شرایط حاکم بر کشور بوده است.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی ما در تقسیم و توزیع اعتبارات، تکمیل و اتمام پروژه‌های نیمه تمام است، عنوان کرد: در سال جاری عمدتا پروژه‌های ناتمام شهرستان تکمیل می شوند که باید همکاری لازم در این راستا صورت پذیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. زهرا گفته :

    آیا تمامی شهرستان های استان این مقدار افزایش داشتند و یا شهرستان اصفهان به دلیل قرارگیری در مرکز استان و تمرکز خاص مدیران این امتیاز را دریافت کرده؟
    آیا عدالت در تخصیص بودجه در استان اصفهان رعایت میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد