صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » برگزیدگان مسابقه فصل کارتون 1 معرفی شدند

برگزیدگان مسابقه فصل کارتون 1 معرفی شدند

برگزیدگان مسابقه فصل کارتون 1در مراسم اختتامیه این مسابقه در بعدازظهر روز گذشته اعلام شدند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛  مراسم اختتامیه و اعلام برگزیدگان مسابقه فصل کارتون ۱ در ساعت 19 و 30 روز سه شنبه 22 تیرماه به صورت آنلاین برگزار شد.
در این مراسم که با حضور پیام پورفلاح مدیرخانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان و داوران این مسابقه مجتبی حیدرپناه، مهنازیزدانی، منصوره دهقانی و برخی از طنزپردازان اصفهانی برگزار شده بود نفرات برگزیده به شرح زیر اعلام شدند.
جایزه نفر اول این مسابقه را محمد راعی از آن خود کرد و نفر بعد بهناز بختیاری از تهران بود که موفق به کسب جایزه نفردوم این مسابقه شد و نگین نقیه نیز جایزه نفر سوم را به خود اختصاص داد.
*اصفهان پتانسیل زیادی در زمینه کاریکاتور دارد
در این مراسم مجتبی شاه مرادی رئیس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به ظرفیت بالایی که کاریکاتور اصفهان دارد، گفت: کاریکاتور اصفهان و کارتونیست های آن پتانسیل زیادی دارند و وقتی کارهای کاریکاتور این استان را با سایر کشور قیاس کنیم، به این نتیجه می رسیم که کاریکاتور اصفهان خیلی دیده نشده است و باید جایگاه خود را در کشور پیدا کند.
وی تصریح کرد: خوشحالم که توانستیم یک رویداد خاص را تجربه کنیم و شاید انتظار این همه استقبال و کارهای خوب را در فصل کارتون 1 نداشتیم اما افتخار می کنم که اصفهان کاریکاتوریست های خوبی دارد و امیدوارم این رخداد هنری تا آنجا ادامه یابد که به یک رویداد بین المللی تبدیل شود.
پارامترهای داوری فصل کارتون1
پیام پورفلاح مدیرخانه کاریکاتورحوزه هنری اصفهان با اشاره به برگزاری اختتامیه این مسابقه به صورت آنلاین گفت: از تمامی کسانی که به صورت برخط و آنلاین ما را از طریق skyroom در این اختتامیه همراهی کردند تشکر می کنم و معتقدم باید بیش از پیش از بستر فضای مجازی برای برگزاری رویدادها استفاده کنیم.
وی فضای مجازی و بهره مندی از ابزارهای دیجیتال را بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: فضای مجازی ابزار مهم و کاربردی است به ویژه در سال های آتی نیز می توان از آن استفاده بهینه کرد و حتی با رفتن کرونا نیز این ابزار اهمیت خود را از دست نمی دهند.
در این مراسم داوران این مسابقه نیز به اعلام پارامترهای داوری آثار پرداختند و سه پارامتر تناسب با موضوع، ایده پردازی و خلاقه بودن ایده و اجرای خوب را از پارامترهای داوری خود اعلام کردند؛ همچنین یکی از آیتم های مهم این برنامه طنزخوانی با حضور 5 نفر از طنزپردازان اصفهانی از جمله محمد پوررشیدی، علیرضا یعقوبی، حمید ربیعیان، مسعود صفری بود و در همین برنامه صدرا سلطانی استندآپ کمدی اجرا کرد.
فراخوان فصل کارتون 2 رونمایی شد
یکی از مهمترین برنامه های این مراسم رونمایی از فراخوان فصل کارتون 2 بود، این فراخوان از هنرمندان کاریکاتوریست و کارتونیست دعوت کرد تا در دو بخش موضوعی دردسرهای کارآفرینی و نقش صنایع پیشرو در توسعه کشور به تولید اثر بپردازند و در این مسابقه شرکت کنند؛ فصل کارتون 2 با همکاری حوزه هنری استان اصفهان و فولاد مبارکه برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد